'Sivas’ı da kurtaralım'

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
arslansem

arslansem

Üye
    Konu Sahibi
Şike yapmakla suçlanan kişilerin, Bucaspor’un Fenerbahçe’den puan alması durumunda Sivasspor’un ligden düşme ihtimalinin ortaya çıkacak olması nedeniyle bu karşılaşmaya özel önem verdiği ifade edildi.

Polis tutanağında, “Bahse konu suç örgütünün Fenerbahçe Futbol Takımı’nın 2010-2011 sezonunda şampiyon olabilmesi amacıyla futbol müsabakalarının sonuçlarını Fenerbahçe lehine sonlandırabilmek amacıyla teşvik ve şike faaliyetleri içerisinde bulundukları anlaşılmıştır” denildi. Bu faaliyetlerinden biri de Bucaspor-Fenerbahçe maçıyla ilgiliydi. Polis, fezlekesinde maçla ilgili şu ifadeleri kullandı;

Aziz Yıldırım talimat verdi

24 Nisan 2011’de Aziz Yıldırım’ın, İlhan Yüksel Ekşioğlu’na Fenerbahçe’nin İzmir’de Bucaspor ile yapacağı müsabakada bazı Bucasporlu futbolcular üzerinden şike yapılması için talimat verdiği anlaşılmıştır.

İlhan Ekşioğlu koordine etti

İlhan Ekşioğlu’nun koordinesinde devam eden çalışmalar kapsamında; ilk olarak Ali Kıratlı aracılığı ile menajerler Özkan Doğan ve Fazıl Özdemir üzerinden Bucasporlu bazı yabancı futbolcular ile irtibata geçerek maçın F.Bahçe lehine sonlanması karşılığında da para almaları konusunda anlaştıkları belirlenmiştir.

Uygun, M.Aydın ile konuştu

Aziz Yıldırım’ın talimatı ile bir yandan Cemil Turhan (Turan) vasıtası ile bir yandan da Ali Kıratlı’nın aracılığı ile Bülent Uygun üzerinden Bucaspor futbolcusu Musa Aydın’a ulaşılarak, şahısla takımının Fenerbahçe ile yapacağı müsabakanın Fenerbahçe lehine sonuçlanacak şekilde bir oyun sergilenmesi için para karşılığı anlaştığı tespit edilmiştir.

F.Bahçe mutlaka kazanmalı
Örgüt üyelerinin Buca-Fenerbahçe maçına özel önem verdikleri değerlendirilmiştir. Bunun sebebi Bucaspor’un puan kazanması durumunda Sivasspor’un ligden düşmesi ihtimalinin ortaya çıkacağı, bu durumda ligin son haftası Sivasspor ile şampiyonluk maçına çıkacak olan Fenerbahçe’nin rahat bir galibiyet almasının önünde önemli bir engel kalkacağı bilinmektedir.
Şike yapmak için İzmir’e...
Aziz Yıldırım, Ali Kıratlı, Bülent İbrahim İşçen, Cemil Turhan, Ahmet Çelebi ve Abdullah Başak’ın İzmir’e gelerek şike çalışmalarını yerinde sürdürdükleri tespit edilmiştir.

Topu kaleciye vurdum

İlk yarısı Bucaspor’un 2-1 galibiyeti ile sonuçlanan maçta Abdullah Başak’ın, kendisini arayan İlhan Ekşioğlu’na, şike anlaşması yapılan Musa Aydın’ın kaleci Volkan ile karşı karşıya kaldığı esnada topu kaleciye doğru vurduğunu söylediği, maçı F.Bahçe’nin kazanacağını kendinden emin biçimde söylediği anlaşılmıştır.

Şifre spor çanta ile gel

Polisin yaptığı fiziki takip değerlendirme tutanaklarında ise şu ifadeler yer aldı; “Aziz Yıldırım, kulübün mali konularına bakan Tamer Yelkovan’a ödeme talimatını verdiği, Tamer Yelkovan’ın Mehmet Şekip Mosturoğlu ile irtibata geçerek, “Sami bana gelebilir. Ayşe tatile çıksın” dediği belirlenmiştir” dendi. Bu konuşmanın ardından Ali Kıratlı’yı arayan İlhan Ekşioğlu’nun spor çanta ile gelmesini istediği kayıtlara geçti.

Rüzgar kuşu 1’ini almış!

POLİS TUTANAĞINDAN

- SORU: 08.05.2001 tarihindeki Fenerbahçe Mali Genel Kurulu’nda muhaliflerin sindirilmesi ve baskı yapılması amacıyla faaliyette bulundunuz mu?
- BÜLENT İŞÇEN: Ben kesinlikle bir faaliyette bulunmadım. Herkes gibi mali kongre günü, ben iki oğlumla kongreye gittim, birlikte oyumuzu kullandık ve ayrıldık.
- SORU: Hakem atanması, PFDK ve Tahkim Kurulu toplantılarında aleyhte kararlar çıkması durumda Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener’e baskı uyguladınız mı?
- BÜLENT İŞÇEN: Ben kesinlikle eski Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener’e baskı yapmadım. Yapıldıysa da bir bilgim ve ilgim yoktur.
· TELEFON GÖRÜŞMESİ: Rüzgar var ya rüzgar... (Ali Kıratlı’yı kastediyor) Kuşun 1’ini almış. Kuşa zam da geliyormuş biliyorsun değil mi?
- SORU: Bu görüşmenin hususlarını açıklayın.
- BÜLENT İŞÇEN: Bu görüşme tamamıyla çapkınlıkla alakalı olarak özel hayata ait bir görüşmedir.

Etkin Pişmanlık’tan yararlanmak istiyorum

POLİS TUTANAĞINDAN

- SORU: TCK’nın 221. maddesinde düzenlenmiş olan Etkin Pişmanlık’tan faydalanmak istiyor musunuz?
- BÜLENT İŞÇEN: Evet.
- SORU: İlhan Ekşioğlu’nun talimatıyla, şike faaliyetlerinde bulunan Abdullah Başak’a para verilmesi ve araç satın alınması hususunda faaliyette bulundunuz mu?
- BÜLENT İŞÇEN: Ben herhangi bir şike faaliyetinde bulunmadım. Ancak Abdullah bana kız kardeşine araba alacağını söyledi. Bu konuda yardım talebinde bulundu. İlhan Ekşioğlu’nun S.K’yı arayacağını, aracı kızkardeşi Ruken’in alacağını söyledi.
- SORU: Sedat Peker ile aranızdaki ilişki ve irtibatı açıklayın.
- BÜLENT İŞÇEN: 10 yıl kadar önce kendisi benden bir araba satın aldı. Bu olaydan sonra Sedat Peker ile görüşmedim. Mecnun Odyakmaz ile de futbolla uğraştığından tanışıklığım vardır.

Gelmedim demesin, yakmasın bizi

POLİS TUTANAĞINDAN

- SORU: 01.05.2011 tarihindeki Fenerbahçe- İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı öncesinden 29.04.2011 tarihinde şike faaliyetinde bulunan şahıslara para verdiniz mi?
- BÜLENT İŞÇEN: Ben kesinlikle herhangi bir şike faaliyetinin içinde bulunmadım. Böyle bir şeyden haberdar değilim.
09.05.2011. Saat: 00.03 Aziz Yıldırım, İşçen’i arar; “Ali’yi görmüş mü basın Ali’yi.. (Eskişehir-Trabzon maçında görülen Ali Kıratlı’yı kasteder) Gelmedim demesin ha. İyi demesin. YAKMASIN BİZİ. Yanmayalım.
- SORU: Açıklayın bu konuşmayı.
- İŞÇEN: Ali Kıratlı’nın Eskişehir maçına seyirci olarak gittiğini, bir gazetecinin sorusu üzerine kızarak sakladığını, aslında saklamaması gerektiğini söylüyor. Eğer saklarsa camiaya zarar vereceğini söylüyor.
 

^^Positive^^

Üye
dibe düşerken Sivas ıda çektiler:S son 8 maçımızı (Fener hariç) bileğimizin hakkıyla oynadık:S
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt