sitrin taşının faydaları

 • 12 Ekim 2012
 • 243 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. sitrin taşının Özellikleri,
  sitrin taşının faydası,
  sitrin taşı Resmi,

  Sitrin Taşı faydaları :
  Tedavi edici enerjinin meydana çıkmasını sağlar.Kendine güveni güçlendirir.Böbrek, kolon, ciğerler, mide, bağırsak, dalak, sindirim organları, sindirim ve kalp için faydalı olduğu bilinir.Enerji vermek ve canlandırmak için kullanılır.Diyabete karşı etkili olmasıyla tanınır.

  sitrin taşının Özellikleri,

  Sarıdan açık kahveye doğru giden bir renk yelpazesi oluşturan sitrin, birçok hastalığın iyileştirilmesinde kullanılmaktadır.

  Böbrek, kolon, ciğerler, hazım organları ve kalp için yararlıdır. Tedavi edici enerjinin meydana çıkmasını sağlar. Kendine güveni güçlendirir, insanın kendine zarar verici eğilimlerini yok eder.

  Sitrin masaj yağlarını etkinleştirmek için de kullanılır. Bu taş yağa enerji vererek, dolaşımı hızlandırır ve deriye daha iyi nüfuz etmesini sağlar.

  Sitrini ucu aşağı gelecek şekilde boynunuzda taşımanız gerekmektedir. Bu size güven ve evrensel güç sağlar.

  Bir diğer adı da Tüccar Taşı olan Sitrini, bazı inanan kişiler kasalarına koyarlar. Bunun nedeni onların parasal güçlerini arttırdıklarına inancıdır. Bazı kişilerde onun talihsiz bir taş olduğu fikrindedir ve her ne olursa olsun ona el sürmemeye çalışırlar.

  Astrolojide aslan ve başak burçlarının taşlarından biridir.


  Sitrinin
  Metafiziksel ve Psikolojik Etkileri
  Ametist gibi, bir ortamdaki istenmeyen enerjilerin engellenmesi için kullanılabilir.
  Başarı getirici olduğuna inanılan bir taştır.
  Kendisini taşıyan kişiye neşe ve mutluluk duyguları verir.
  Kişinin depresyona neden olan duygularından kurtulmasına yardım eder. Kendine güvenmeme, kendinden şüphe etme ve sinirlilik durumlarında rahatlatıcı ve güven vericidir.
  Kişinin kendine güvenini artırır.
  Negatif enerjiyi yokeder. Ancak kuvars kristali gibi negatif enerjiyi bünyesinde toplamaz. Bu nedenle negatif enerjilerden arındırma işlemine de çok fazla ihtiyaç duymaz.
  Zihinsel berraklığı artırır.
   


  Yazan: Doğuş Pertez
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/01/2019 - 19:37