site hakkındaki önerilerim

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
site hakkındaki önerilerim
Sayın üye arkadaşlarım ve site yöneticileri, bu değişikliklerin siteye %100 yarayacağını düşünüyorum.
Umarım önerilerim dikkate alınır. Önerileri numarayla yazıyorum, öneri hakkındaki yorumu numara yazarak yapabilesiniz diye...

1-Sistem modifikasyon-CFW bölümünde Symbian^3 ve S60 ile ilgili geliştirmeler yapılıyor. O halde ilgili bölümüne taşınmalı öyleyse, ana sayfada olmasına gerek yok. Aynen Android modifikasyon bölümünün Android bölümünde olması gibi.

2-Sony Ericsson'dan Ericsson ayrıldı. Sadece Sony oldu. Bu konuda bir tavsiyem yok. Site yöneticileri oranın adını sadece Sony felanmı yaparlar bilmem artık. Bunu hatırlatayım dedim sadece.

3-Konu dışı ana başlığında Konu dışı/Diğer yazıyor. Ayrıca bir alt başlıktada konu dışı yazıyor. Orada sadece Diğer yazsın.

4-Markalar forumuna Trident eklenmeli. Son duyumlarıma göre Trident fabrikalarını Çin'den Türkiye'ye taşıdı.

5-Hazır Mesajlar bence o kadar üstte olmamalı. Tavsiyem ise Mobil MUltimedya bölümüne taşınabilir. Çünkü artık telefonlarda mesaj yazan kişiler eskisi gibi fazla değil. Teknoloji haberleri bölümü ile ilgili önerim ise alt maddede.

6-Haber bölümü çok önemli ve aktif bir bölüm. Bence haberler için ayrı bir başlık oluşturulmalı ve Teknoloji haberleri, PC Haber Genel vs. bölümler alt başlık olarak bu bölüme taşınmalı yada hepsi birleştirilmeli.

7-Site hakkında bölümü en alta taşınmıştı ama istek üzerine üste alınmıştı gene. Ama son derece mantıksız bence. Site, şirket artık her ne olursa bir yerde hakkında bölümü hep en altta olur. Zaten insanlardan hemen bir şeye alışmasını bekleyemeyiz.

8-Çin üretimi telefonların yeri çok saçma. Oda Samsung, HTC gibi markalar forumuna alınmalı. Nasıl markalara özel konular orda paylaşılıyorsa Çin malı telefonlara özel konularda orada paylaşılır. Yani cep telefonları destek bölümünde olması yanlış.

9-İos bölümünün ana başlığında ios-iphone-iPad gibi ibarelere gerek yok bence. sadece ios yazması daha mantıklı. Alt forumlarda iPhone, İpod, İpad şeklinde olabilir.

10-Bada bölümünde tüm bölümlerde os ibaresi var(Örn: Bada OS oyun, Bada OS program gibi.) Ama diğer sistemlerde böyle değil mesela Android oyun yazıyor direk. Bada'da öyle olmalı.

11-Meego ve Maemo OS ayrı iki işletim sistemi. Bence bunlarda Android, Bada gibi ön plana çıkmalı. Ama alttaki madde daha iyi olacaktır bence.

11.1-Bunu söylemiştim daha önce bazı arkadaşlar yanlış anlamıştı tekrarlıyorum tüm symbian bölümleri şöyle birleşsin:

---Symbian OS

--series40
-s40 oyun
-s40 program
...

--series 60
-s60 program
-s60 oyun

--Symbian 3
-S^3 oyun
-S^3 program
...
... gibi.

11.2-Yada şuda olabilir:
Nokia'nın yaptığı-kullandığı işletim sistemleri((Symbian(s40&s60&s80 vs)-Maemo-Meego)) tek başlık altında toplanmalı.

Umarım bunlar gerçekleşir çünkü hepsi mantıklı öneriler bence. Sizde görüşlerinizi esirgemeyin.

• Beğen
Tepkiler: TheMadness, Dede ve Ozan

Ozan

Ozan

Admin
Mantıklı ve yararlı önerileriniz için tesekkurler, diğer üyelerin de görüş ve düşünceleriyle önerileri netlestirip gerçekleştirebiliriz, bir süre tartısalım ... ;)

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
2, 4, 5, 6 ve 9. maddelere katılıyorum :oke:

mahmut4545

mahmut4545

Üye
4 ,5 ,6 ,8 ,10 ,11

MrTech

MrTech

Üye
3,6,7,11.2

papakudioflu

papakudioflu

Admin
bu konuda daha once de tartişmalarim olmuştu umarim bu sefer ortak noktada buluşabiliriz. Bence de forum ana sayfasi cok uzun. Maus ile kaydir bitmiyor. Biraz daha derli toplu ana başliklar ve kategori başliklari olarak toparlayabilirsek kullanimi dolayisiyla faydalanilmasi daha kolsy bir sayfa yapimiz oluşturulabilir. Tabi ana sayfayi ne kadar kucultebiliriz sonucta sitemize reklam da alinmak zorunda:hmmm

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
bu konuda daha once de tartişmalarim olmuştu umarim bu sefer ortak noktada buluşabiliriz. Bence de forum ana sayfasi cok uzun. Maus ile kaydir bitmiyor. Biraz daha derli toplu ana başliklar ve kategori başliklari olarak toparlayabilirsek kullanimi dolayisiyla faydalanilmasi daha kolsy bir sayfa yapimiz oluşturulabilir. Tabi ana sayfayi ne kadar kucultebiliriz sonucta sitemize reklam da alinmak zorunda:hmmm

doğru ama zaten son mesajlar bölümünün altı boş.orada reklam olmadığına göre kısalma payı var bence.

symbianmanyağı

symbianmanyağı

Üye
series 40 symbian değil, javadır.

papakudioflu

papakudioflu

Admin

doğru ama zaten son mesajlar bölümünün altı boş.orada reklam olmadığına göre kısalma payı var bence.

evet boş ama oralar potansiyel reklam alani ve donemsel reklamlar alindigi da oluyor. Tabi sayfanin kisalmasi konusunda hemfikiriz.

asigsasi

asigsasi

Üye
bence hepside gereksiz özellikle ana sayfanın küçültülmesi o zaman daha çok tıklama ve bekleme gerekecek şu an ki sistem iyi çünkü symbian bölümleri ayrı ayrı bir bölüm s60 v3 ile s^3 ayrı bir donanıma sahip

__xXx__

__xXx__

Üye
2 yi daha önceden önerdim ama ozan abi ericssonün sony e destek verdiğini söyledi

bence işletim sistemleri ayrılmalı ve markalar sistemlerin alt başlığı şeklinde yazılmalı daha verimli olur diye düşünüyorum bi de tapatalk düzeni gelse forum anasayfası kisalir

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
yaren_dede

yaren_dede

Üye

niye anasayfayı kısaltma çabası var anlamıyorum :hmmm
zaten başlıkların yanındaki ok işaretine tıkladığımızda o bölüm kapanıyor
ilginizi çekmeyen bölümleri kapatarak uzun sayfa yapısından kurtulabilirsiniz
2-3-5-8 düzenlenebilir

KayraBey

KayraBey

Üye
Güzel düşünceler.6ncı maddeye katılıyorum.

papakudioflu

papakudioflu

Admin

niye anasayfayı kısaltma çabası var anlamıyorum :hmmm
zaten başlıkların yanındaki ok işaretine tıkladığımızda o bölüm kapanıyor
ilginizi çekmeyen bölümleri kapatarak uzun sayfa yapısından kurtulabilirsiniz
2-3-5-8 düzenlenebilir

sadece konu tartişiliyor fikir alişverişi yapiyoruz daha guzel hale nasil getirebiliriz diye. Evet dedigin şekilde de yapilabiliyor fakat varsayilan olarak ayarlanamiyor.

yaren_dede

yaren_dede

Üye

sadece konu tartişiliyor fikir alişverişi yapiyoruz daha guzel hale nasil getirebiliriz diye. Evet dedigin şekilde de yapilabiliyor fakat varsayilan olarak ayarlanamiyor.

doğrudur bende tartışıldığı için söyledim zaten :)
varsayılan derken bir kere kapatınca tekrar açana kadar açılmıyor bende eğer kastetdigin bu ise

papakudioflu

papakudioflu

Admin

doğrudur bende tartışıldığı için söyledim zaten :)
varsayılan derken bir kere kapatınca tekrar açana kadar açılmıyor bende eğer kastetdigin bu ise

evet kastettigim bu ama tarayici ayarlarinla oynamaman lazim ayrica mobilde gecerli degil

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
yorumlar olumlu ama az yorum var.
GÜNCEL diyelimde başkalarıda görsün :D

larten123

larten123

Üye
2,4,5,6,8,9

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt