Sistem veya parça önerisi için konu açmadan önce mutlaka bakın...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fnldstntn

Üye
    Konu Sahibi
Sistem veya parça önerisi için konu açmadan önce mutlaka bakın...
Sayın MaxiCep Üyeleri uzun zamandır bu forumdayım ve devamlı sistem veya donanıma parçalı önerisi almak için konu açılıyor fakat bu konuların daha erken cevap ve destek alabilmek için belirtmeniz gereken bazı konular var...Mesela Sistem tavsiyesi istediğiniz zaman ilk olarak bütçeniz,tam olarak almak istediğiniz sistem,(mesela sadece kasa mı ekran ses sistemi klavye fare cd okuyucu dahilmi?)elinizde bulunan parçalar (ekran,cd okuyucu gibi eskisini kullanabileceğiniz parçalar)kullanma amacını(oyun,grafik tasarım,video işleme gibi)tercih ettiğiniz sistem türü(İntel mi AMD mi Nvidia mı)size yeteceğini düşündüğünüz sabit disk alanı(mesela harici bir hard diskini olabilir ve arşivinizi burda saklıyor olabilirsiniz ve bana 300gb civarı hdd bana yeter mi diyorsunuz veya "ben çok arşiv yaparım bana en az 1-2 TB harddisk gerekli" mi diyorsunu..fiyat açısından)Ve ne şekilde temin edeceksiniz(internet üzerinden mi veya vatan pc gibi bir mağazadan mı)...

Eğer sadece sisteme takviye istiyorsanız(ram,ekran kartı,işlemci gibi)ilk olarak bütçeniz ve en önemlisi mevcut sisteminiz ayrıntıları ile..Örnek olarak ram alacaksınız mevcut raminiz işlemcini ve özellikle anakartınız...Neden? Anakartınızın desteklediği ram türü(ddr2,ddr3)desteklediği mhz miktarı(1066mhz) maximum kaç modül ram takılabilir gibi bilgileri ögrenebilmek için...

Bu şekilde açılacak konulardan daha verimli ve hızlı sonuç labilirsiniz...

Saygılar...

• Beğen
Tepkiler: Polymath ve L-LumieRe

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
:oke: yararlı konu :tşk:

fnldstntn

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim..Ne zamandır yazmayı düşünüyordum...

SeniGördüm

SeniGördüm

Üye
Yararlı konu.bize bunları tam yazsalar da bizde tam yardımcı olabilsek

Polymath

Polymath

Üye
Adam ekran kartını değişeceğim diyor. Hadi bakalım çık içinden :D Pazardan vişneeee alıyoruz:D Teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt