Sistem geri yükleme hata çözümleri

Sponsorlu Bağlantılar

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Sistem geri yükleme hata çözümleri
ÇÖZÜM ÖNERİSİ : 1

Başlat > Çalıştır'a " %systemroot%\system32\restore\rstrui.exe " yazıp Enter'layınız.

ÇÖZÜM ÖNERİSİ : 2

Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Hizmetler'in altında Sistem Geri Yükleme Hizmetlerine çift Tıklayıp Otomatik yapınız. Burası devre dışı kalmış olabilir.

ÇÖZÜM ÖNERİSİ : 3

Sistemi farklı Kullanıcı adı ile açmarak Sistem Geri Yüklemeyi çalıştırmayı deneyiniz.

ÇÖZÜM ÖNERİSİ : 4

Sistem Geri Yükleme hizmetini Güvenli Mod'da çalıştırmayı deneyiniz.

ÇÖZÜM ÖNERİSİ : 5

Başlat > Çalıştır'a " gpedit.msc " yazıp, Tamam deyiniz. Bigisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Sistem > Sistem Geri Yükleme altındaki ayarları kontrol ediniz. Etkin ise Devre Dışı yapınız.

ÇÖZÜM ÖNERİSİ : 6

Buradaki .REG dosyasını indirip, çift tıklayınız. Çıkan soruya Evet deyiniz. Pc'nizi yeniden başlatıp tekrar deneyiniz.

ÇÖZÜM ÖNERİSİ : 7

Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Bilgisayar Yönetimi > Olay Görüntüleyicisi > Sistem'i tıklatınız. Sağ tarafta Kaynak başlığı altında "sr" veya "srservice" öğesini arayınız. Bu hizmeti çift tıklatıp, etkin olup olmadığını görünüz.

ÇÖZÜM ÖNERİSİ : 8

Başlat butonunun ismini ya da Hoş Geldiniz yazısını değiştirmişseniz, bunu eski haline getiriniz. Ya da; administratör olarak atayacağınız Yeni bir Kullanıcı Hesabı açıp, diğerini siliniz.

ÇÖZÜM ÖNERİSİ : 9

XP Cd'nizi Cd Rom'unuza yerleştiriniz. C:/Windows/inf klasöründeki " sr.inf " dosyasına sağ tıklayıp Yükle komutu veriniz. XP cd'indeki i386 klasöründeki sr.sys dosyasını gösteriniz.

• Beğen
Tepkiler: technoshark ve KARİZMATİX

Üst Alt