Şırnak'ta 1 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı

Sponsorlu Bağlantılar

phasan

phasan

Üye
    Konu Sahibi
Şırnak'ta 1 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı


Şırnak'ta PKK'lıların açtığı ateş sonucu çatışma çıktı. Çatışmada 1 uzman çavuş şehit olurken, 2 asker de yaralandı

Melih Yiğit/ŞIRNAK

Şırnak Milli Karakolu'na, PKK'lılar tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarlarla saldırı düzenlendi. Saldırıda Uzman Çavuş Ömer Harun Demir şehit oldu, 2 asker de yaralandı.

Şırnak'ın Balveren beldesinde bulunan karakola, PKK'lılar tarafından roketatarlı ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. PKK'lılar tarafından yapılan saldırıda güvenlik güçlerinin karşılık vermesi ile kısa süreli bir çatışma çıktı. Çıkan çatışmada 1 uzman çavuş şehit olurken, 2 asker de yaralandı.

Çatışmada yaralanan askerler Şırnak Asker Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kaçan PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için operasyon başlatıldı.

ACI HABER ULAŞTI

Şırnak'ta terör örgütü PKK'nın jandarma karakoluna düzenlediği saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ömer Harun Demir'in Gaziantep'teki ailesine acı haber verildi.

Şırnak Milli Karakolu'na PKK'lılar tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlenmiş, saldırıda güvenlik güçleri karşılık vermiş, çıkan çatışmada Jandarma Uzman Çavuş Ömer Harun Demir(24) şehit olurken 2 asker de yaralanmıştı. Gaziantep'in Şahinbey ilçesine bağlı Şenyurt Mahallesi Tavuklu geçidinde bulunan şehidin annesi Nesrin ile eşi Yüksel'e acı haber askeri yetkililer tarafından verildi. Bir çocuk babası Ömer Harun Çavuş'un şehadet haberini alan yakınları sinir krizleri geçirerek fenalaştı. Şehit yakınlarına olay yerinde hazır bekletilen 112 ambulansındaki sağlık görevlileri tarafından müdahale edildi. Şehit evinin bulunduğu sokakta taziye çadırı kurulken, sokak Türk bayrakları ile donatıldı.

EŞİ VE ANNESİNDEN HELALLİK İSTEMİŞ

Nesrin adında 1.5 yaşında kızı bulunan şehidin, 10 yaşında babası Yaşar'ı kaybettiği öğrenildi. Eşi ve kızı ile Gaziantep'in Nizip ilçesinde yaşadıkları öğrenilen şehidin, askerlik öncesinde halı fabrikasında işçi olarak çalıştığı, 1.5 yıl öncesinde zorunlu askerliği bitirmesine rağmen askerde sözleşmeli olarak kaldığı bildirildi. Şehidin en son yılbaşında izne geldiği belirtildi. Şehidin dün akşam ise telefonla konuştuğu kızının sesini son kez duyduğu, eşi ve annesinden helallik istediği öğrenildi.(İHA)

Mekanın cennet olsun komutanım

Sony Xperia M4 aqua Tapatalk ile gönderildi
 
  • Beğen
Tepkiler: Dogus Pertez, OttomaN TigeR ve 'Şeref'


Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Rabbim ailesine sabır versin.
 
  • Beğen
Tepkiler: phasan


Üst Alt