Siri, artık sahibini sesinden tanıyacak

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Siri, artık sahibini sesinden tanıyacak
Teknoloji gelişiyor diyeceğim ama sesli imza denen bir Zımbırtı var galiba bankaların o da aynı işlevi gormuyor mu :ehe

Apple’ın sesli kişisel asistanı Siri gelişmeye devam ediyor…

Teknoloji dünyasına sunduğu yeniliklerle yön veren Apple, özellikle iPhone akıllı telefon modelleri yanı sıra iPad tablet modelleri ile gündeme damga vururken, kısa süre önce önemli modellerini resmi olarak duyurdu.

Apple’ın yeni cihazları iPhone 6S ve iPhone 6S Plus adındaki yeni akıllı telefon modelleri olurken, ayrıca iPad Pro adındaki büyük ekranlı tableti ve iPad Mini 4 adındaki yeni küçük ekranlı tableti resmi olarak duyuruldu.

Apple, bir süredir Siri adındaki sesli kişisel asistanını iPhone modelleri ile sunarken, sürekli olarak geliştirmeye devam ediyor. Siri ayrıca kısa süre önce Türkçe desteğine de kavuşmuştu. Şimdi ise iOS 9.1 ile oldukça önemli bir yenilik gelmeye hazırlanıyor.

Normalde Siri’ye ulaşmak için Home tuşuna basıl tutmak gerekirken Apple, “Hey Siri” olarak bir süre önce yeni bir özelliği daha sunmuştu. Bu özellik sadece iPhone kablo ile bağlıyken aktif olurken, Home tuşuna basmaya gerek olmadan “Hey Siri” komutu ile Siri’nin aktif hale gelmesi sağlanıyordu.

Apple’ın iOS 9 işletim sistemi ilerleyen günlerde Apple cihazları için sunulacak ve ayrıca Apple iOS 9.1 Public Beta’yı kısa süre önce sundu. Gelen bilgilere göre iOS 9.1 ile birlikte “Hey Siri” sadece cihazın sahibi tarafından kullanılabilecek. Yani Siri sahibinin sesini artık tanıyacak.

Sadece Apple’ın yeni nesil akıllı telefon modelleri iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modelleri devamlı olarak kullanılabilecek olan “Hey Siri” özelliğine sahip olacak.

http://www.maxicep.com/cep-telefonl...rtik-sahibini-sesinden-taniyacak-h205824.html

Rygebin

Rygebin

Üye
Tanıma özelliğiyle değişik ve akıllıca olmuş. Parmak izi okuyucuyla iyi gidecek :D

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Siriyi Kullanmam Ama Güzel Bir Yenilik...

• Beğen
Tepkiler: kaankulahli
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Android içinde google now daha geliştirilse iyi olacak bence

• Beğen
Tepkiler: ghstr
Rygebin

Rygebin

Üye
Android içinde google now daha geliştirilse iyi olacak bence
Yakın zamanda sesli asistana türkçe desteği geldi Ok Google komutu artık türkçe de soylenebiliyor asistan da türkçe cevap veriyor ama hiç sitelerde fazla haber olduğunu göremedim neden acaba :hmmm .

• Beğen
Tepkiler: Buğra
0MG90

0MG90

Üye
Beta'da denemeyin. Her zaman tanımıyor sesinizi.

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Yakın zamanda sesli asistana türkçe desteği geldi Ok Google komutu artık türkçe de soylenebiliyor asistan da türkçe cevap veriyor ama hiç sitelerde fazla haber olduğunu göremedim neden acaba :hmmm .
evet geldiğini biliyorum ama doğru pek haberi yapılmadı :hmmm

• Beğen
Tepkiler: kaankulahli

Üst Alt