Sinema Sistemi Kurulumu ve Sistemin Yerleştirilmesi


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ocean258

Ocean258

Üye
    Konu Sahibi
Evde sinema keyfinin vazgeçilmez unsurlarından biri de Cinema 3D Sound ses sistemleridir. Yeni nesil bu ses sistemlerinden yüksek kalitede ses almayı sağlamak için birkaç noktaya dikkat etmemiz gerekir.
Bu yazımızda, BH9520TW Blu-Ray Cinema 3D Ev Sinema Sisteminin nasıl kurulması, bağlantıların nasıl yapılması gerektiğine değineceğiz. Kutusundan çıkan parçaları kullanım kılavuzunda yazdığı şekilde birleştirmek, bağlantılarını yaptıktan sonra salonumuza uygun bir şekilde yerleştirmemiz gerekmektedir.


Hoparlörler Üniteye Nasıl Bağlanır?


Birçok kişi hoparlörlerin üniteye bağlanmasının zor ve karmaşık olduğunu düşünür. Aslında bu işlem sanıldığı kadar zor değildir.

Hoparlör kabloları renklerle kodlandırılmıştır. Dikkatlice birbiri ile renkleri eşleşen kabloları ilgili hoparlörlere bağlayın ve hoparlör kablosunu hoparlör üzerindeki sonlandırıcıya bağlayarak bu işlemi tamamlayın.


Kablosuz Hoparlörler Bağlantısı Nasıl Yapılır?


Kablosuz alıcıyı ve arka hoparlörü (sağ, sol) hoparlör kablolarını kullanarak bağlayın.
Kablosuz Alıcının güç kablosunu elektrik prizine takın.
Üniteyi kapatın ve Kablosuz TX’i ünitenin arkasındaki KABLOSUZ konektöre bağlayınKablosuz alıcıyı manuel olarak eşleştirmeniz gerekebilir. Bağlantınız tamamlandığında, kablosuz alıcıda kırmızı LED görebilirsiniz. Bu durumda arka hoparlörler ses çıkarmaz. Sorunu çözmek için, aşağıdaki adımları izleyin.


1. Ünitedeki I STOP düğmesine ve uzaktan kumandadaki MUTE düğmesine aynı anda basılı tutun. “REMATE” görünür.


2. Kablosuz alıcının arkasındaki PAIRING’e basın. Mavi veya sarı LED titreyerek yanacaktır.


3. Üniteyi kapatın ve açın Eğer “mavi veya sarı” LED görürseniz, başarılı olmuştur.


4. Eğer “mavi veya sarı” LED görmezseniz, Adım 1 ve Adım 3’ü tekrarlayın.

Sistemin Yerleştirilmesi Nasıl Olmalıdır?


Aşağıdaki şema sistemin konumlandırması için inceleyebilirsiniz. En iyi surround ses için, subwoofer harici tüm hoparlörler dinleme pozisyonundan (A) belli bir uzaklığa konmalıdır.

Ön hoparlörleri monitör veya ekranın yan taraflarına ekranla mümkün olduğunca aynı hizada yerleştirin.(A Ön sol hoparlör, B Ön sağ hoparlör)


Merkezi hoparlörü monitör veya ekranın altına veya üstüne yerleştirin. (C Merkezi hoparlör)


Diğer iki hoparlörü kendi dinleme pozisyonunuzun arka tarafına yerleştirin ve yüzleri içe dönük olarak konumlandırın. (D Surround sol hoparlör, E Surround sağ hoparlör)


Subwoofer’ın pozisyonu, düşük bas sesin yöneysel olmaması nedeni ile çok önemli değildir. Ancak, subwooferların ön hoparlöre yakın konumlandırılması doğru olur. Duvar yansımalarını önlemek amacı ile odanın merkezine doğru hafifçe döndürebilirsiniz. (F Subwoofer)


Son olarak ana ünite televizyon sehpasında uygun bir alana konumlandırılabilir.( G Ünite)


LG Blogundan alıntıdır.

Özellikle ses sistemin yerleştirilmesi önemli ve çok güzel anlatılmış.
 
Jomolocco

Jomolocco

Üye
kablolar :(
 
x-scarface

x-scarface

Üye
Bu sistemi daha yakından incelemek için nereden buluruz.

Resimdeki abla mı satıyo bunu :naughty:
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt