Sim Kilidine Hazırlanın

Sponsorlu Bağlantılar

 • 6 Ekim 2013
 • 467 Okunma
 • 0 Cevap

 1. 6 Ekim 2013 #1
  Sponsorlu Bağlantılar

  < Resmi açmak için tıklayın >
  SIM kilidine hazırlanın!


  SIM kilidi Note 3'ten fazlasına gelecek!

  Bazı Note 3'lerde keşfedilen kilit, yakında Note 2 ve S3 kullanıcılarının da başına bela olabilir!


  Galaxy Note 3'ün Avrupa'da satılan bir modelinin bir "SIM kısıtlamasıyla" geleceğini bu haberimizde sizlerle geçtiğimiz hafta paylaşmıştık. Samsung, duruma açıklık kavuşturmak üzere açıklama yapmış olsa da gelen farklı açıklamalar nedeniyle kafalar iyice karışmış durumda.

  Sözkonusu Galaxy Note 3 modelinin SM-N9005 olduğunu ve LTE destekli ülkelerde satıldığını söyleyelim. Yani durumun ülkemizde satışa sunulan Exynos işlemcili Note 3'ü etkileyip etkilemediği konusunda henüz bir bilgi yok.

  Samsung'dan bir yetkiliye göre Galaxy Note, satın alındığı bölgede "doğru biçimde" etkinleştirildiyse, cihazda diğer bölgelerin SIM kartları da kullanılabiliyor. Ancak bu açıklamaya göre SIM kart kilidinin bir amacı kalmıyor. Dahası XDA'dan kullanıcılara göre doğru biçimde etkinleştirilen Avrupa modeli dahi Afrika veya Asya gibi diğer bölgelerin kartlarını kabul etmiyor.

  Bir başka Samsung yetkilisinin bir müşterisine telefonda söylediğine göre Galaxy Note 3'ün Avrupa model, sadece Avrupa'da çalışıyor. Yetkili, Android 4.4 KitKatgeldiğinde bölge kilidinin Note 2 ve Galaxy S3 gibi cihazları da kapsayacağını söylüyor.

  Samsung'un böyle bir yola başvurmasının nedeni, belirli ülkelerde yasadışı ithalata engel olmak. Ancak kısıtlama, yurtdışına çıkan kullanıcıları yüksek roaming ücretleri ödemek zorunda bırakıyor.
   


  Yazan: kartal835

  Sponsorlu Bağlantılar

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
18/07/2019 - 11:45