silinmeyen klasörler

 • 3 Ekim 2012
 • 1844 Okunma
 • 3 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. arkadaşlar bilgisayarımda C Sandisk bölümünde şöyle ve benzeri isimli silinmeyen klasörler var ( 9c6c425cfdd21f3cbe25c08da1 ) ve ben ne yapacağımı bilmiyorum kendiliğinden oluşuyor ama nasıl ne şekilde oluşuyor bilmiyorum karışık harf ve rakam isimleri var nasıl silebilirim içinde bazı klasörler var onlarda silinmiyor
   


  Yazan: galata-05
 2. Bazı klasörler bazı unicode şekillerle açıldığından dolayı silinmeyebilir.(O açıldıığı şekil aslında klasör ismi olamaz ama bir nedenden dolayı o ismi alıyor ve dolayısıyla tanımlanamayan klasör gibi olup silinemiyor. Bununla sd kart okuyucularda karşılaşmıştım cins bir isimli dosya vardı silemiyordum.) Yada o klasörü bir program kullanıyor olabilir.

  Önerim bilgisayarı güvenli modda başlattıktan sonra silmeyi dene.

  Başarısız olursan lock hunter gibi dosyanın neden silinemediğini gösteren programlar kullanabilirsin. Ve bu seni %80 olasılıkla başarıya götürür.

  Ancak o klasörlerin ne olduğunu bilmedende silmeni tavsiye etmem. ve o klasörlerin ne şekilde ve ya neyi yükledikten sonra geldiğini bulmaya çalış.
  Şimdiden kolay gelsin.
   

 3. Isletim sistemin, sistem guncellemelerini yaparken windows update ile indirdigi paketleri ana dizine acar(C haricinda D, E; F gibi baska harddisk bolumun yok ise). Bu tip klasorler genelde bu sebepten olusturulur. Isletim sistemin XP'midir?
  Silmek istiyorsan;

  -Guvenli mod da acarak silme islemini deneyebilirsin.
  -3. parti bir yazilimla (unlocker gibi)
  -Linux cd si ile bilgisayari boot edip acacagin linux oturumunda dosya yoneticisiyle kolaylikla silebilirsin.
   
 4. unlocker öneririm.. fakat arkadaşlarında dediği gibi bilmediğin klasörleri silme derim ben..
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
18/01/2019 - 00:29