ikinci hdd

Sponsorlu Bağlantılar

aozaslan66

Üye
    Konu Sahibi
ikinci hdd
selam arkadaşlar laptopa iki yıl kadar önce ssd alıp windowsu ona kurdum cd sürücüsünü çıkarıp orayada içindeki hdd yi(d) olarak kurdum düne kadar sorun yoktu dün baktım sadece windows(c) görünüyor yönettten baktım d boş olarak görünüyor harf numarası verdim yeniden biçimlendirip kurdum ekranda d olarak göründü haricideki belgeleri yükledim kapatıp açtım aynı şekilde d yine görünmüyor bilgisayarım yönet harf ver dediğimde içindekilerle birlikte görünüyor kapatıp açınca yine gidiyor bunu çözümü nasıl olacak tşk.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bu Sorunu Bende Taşınabilir Hdd de Yaşıyorum Bazen.Dediğin Gibi Takıyorum Kimse Yok.Disk Yönetiminden Harf Vermek Zorunda Kalıyorum.

Başka Bir Porta Takıp DDenedin Mi Peki?

aozaslan66

Üye
    Konu Sahibi
Bu Sorunu Bende Taşınabilir Hdd de Yaşıyorum Bazen.Dediğin Gibi Takıyorum Kimse Yok.Disk Yönetiminden Harf Vermek Zorunda Kalıyorum.

Başka Bir Porta Takıp DDenedin Mi Peki?
ben ssd yi takıp windowsu ona kurdum bilgisayardan cd sürücüsünü çıkarıp cd sürücü yerine kendi harddiskini taktım yerleşik harddisk oldu ssd de windows ikinciyi d olarak kullanıyordum iki yıl kadar oldu sorunsuzdu

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
ben ssd yi takıp windowsu ona kurdum bilgisayardan cd sürücüsünü çıkarıp cd sürücü yerine kendi harddiskini taktım yerleşik harddisk oldu ssd de windows ikinciyi d olarak kullanıyordum iki yıl kadar oldu sorunsuzdu
O Zaman Birde Söyle Dene Bazen Kurulumda Ön Bellek Dosyası Oluşturuyor Kendi KEndine O Tarz Durumlarda HDD Yi Çıkart Sadece SSD Varken Formatla PC Açılınca Takarsın HDDyi

PALA.

PALA.

Üye
selam arkadaşlar laptopa iki yıl kadar önce ssd alıp windowsu ona kurdum cd sürücüsünü çıkarıp orayada içindeki hdd yi(d) olarak kurdum düne kadar sorun yoktu dün baktım sadece windows(c) görünüyor yönettten baktım d boş olarak görünüyor harf numarası verdim yeniden biçimlendirip kurdum ekranda d olarak göründü haricideki belgeleri yükledim kapatıp açtım aynı şekilde d yine görünmüyor bilgisayarım yönet harf ver dediğimde içindekilerle birlikte görünüyor kapatıp açınca yine gidiyor bunu çözümü nasıl olacak tşk.
Muhtemelen izinlerden kaynaklanabilir. Yada yapılan bir yanlış ayar sürücü gizlemeye sebep olabilir.
Verilerinizi yedekleyip diskinizi komple silip, oluşturun, sonra gerekli izinleri verin.

Olmadı format atın ve 2 diskide tamamen silip temiz kurulum yapın.

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
DISKPART programını açın ve şunu yazın:
Kod:
automount enable
Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıp bakın değişen bir şey oldu mu.

Eğer bu yöntem çalışmazsa, DISKPART-ta "list disk" yazarak HDD-ye mahsus disk numarasını not edin. Sonra "select disk numara" yazarak diski seçin. Sonra "list partition" yazıp bölümlere bakın, eğer elle tek bölüm yaratdıysanız sadece 0 numaralı bir partition göreceksiniz. "select partition numara" yazarak bölümü seçin. Son olarak "attributes volume" yazıp sonuçlara bakın. 4 tane sonucun hepsi "No" olarak görünmeli, eğer öyle değilse:
Kod:
attributes volume clear NoDefaultDriveLetter
attributes volume clear hidden
yazın ve kapatın. Yeniden başlatıp sorunun çözülüp-çözülmediğine bakın.

aozaslan66

Üye
    Konu Sahibi
cevaplar için teşekkürler arkadaşlar hala sorun devam ediyor.format attım laptopta 2 harddisk var birinde windows kurulu diğeri yedek kapatıp açınca bilgisayarımda sadece c windows olan görünüyor bilgisayarım sağ tıkla yönet te disk yönetiminde görünüyor ve sağ tıklayıp sürücü harfi ve yolu değiştir deyip D harfi yapınca disk görünüyor içindekiler de görünüyor bu konularda pek anlamam uzaktan yardımcı olacak arkadaş var mı

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Dediğim Gİbi Yaptın Mı? Yani Sadece SSD Takılı İken Formatlayıp? Ayrıca HDD Tek Bölüm Görünüyor Değil Mi? Ön Bellek 350 Mb Lik Alan vs Yok HDD de?

aozaslan66

Üye
    Konu Sahibi
format atmadım ustam bazen görünüyor bazen görünmüyor hala çözemedim iki harddiskten depo olarak kullanacağım d harfi atadığım bazen görünüyor bilgisayarım yönet disk yönetimi harf atayınca içindekilerle görünüyor her kapatıp açtığımda harf atama gerekiyor sanki tamam deyince kayıt etmiyor gibi

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Markası Ne HDD nın? Sürücü Kaynaklı Birşeyde Olabilir

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
PALA.

PALA.

Üye
format atmadım ustam bazen görünüyor bazen görünmüyor hala çözemedim iki harddiskten depo olarak kullanacağım d harfi atadığım bazen görünüyor bilgisayarım yönet disk yönetimi harf atayınca içindekilerle görünüyor her kapatıp açtığımda harf atama gerekiyor sanki tamam deyince kayıt etmiyor gibi
2. diskin harf ve gizlenmesi birincil diskteki işletim sistemi ile alakalı olabilir.
Sizin D sürücünüzün D sürücüsü kabulünü C diskindeki işletim sistemi belirler, aynı diski başka bilgisayara taktığınızda farklı bir harf görünebilir.
Evde başka PC varsa birde onda deneyin. Başka PC de önce harf ataması yapın sonra aç-kapa yapın bakalım aynı sorun olacak mı ?
Mesaj birleştirildi:

Hata denetimi yapmayı deneyin.

Üst Alt