Sigarayı Bırakana cep telefonu ve çeyrek altın hediye

 • 28 Ekim 2010
 • 518 Okunma
 • 5 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Konya'nın Selçuklu ilçesinde "Siğarasız Beldem"projesi kapsamında siğarayı bırakanlar kameralı cep telefonu ve çeyrek altın ile ödüllendirilecek.


  Tepekent Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Karsavuran, yaptığı açıklamada, Bir Hayalim Var Derneği’nin yürüttüğü "Sigarasız Beldem" projesine destek verdiklerini söyledi.

  Sigaradan çok rahatsız olduğu halde daha önce bir türlü bırakamadığını anlatan Karsavuran, "Özellikle toplantılara gittiğimizde kendimi ikinci sınıf vatandaş gibi hissettim. Toplantılarda verilen ilk arada dışarı çıkıp sigara içerdim" dedi.

  Karsavuran, sigaranın bir çok zararını bildiği halde yıllarca sigarayı bırakamadığını, ancak derneğin yürüttüğü projeden etkilenerek önceki gün sigarayı bırakmaya karar verdiğini bildirdi.

  Projeye belediye olarak da destek verdiklerini vurgulayan Karsavuran, belde sakinlerinin de sigara içme alışkanlığından kurtulması için mücadele vereceğini dile getirerek, ’’Projeyle tüm beldeye sigarayı bıraktırmayı hedefliyoruz. Beldemizde kampanyaya katılan ilk kişi benim, ancak son kişi ben olmayacağım’’ dedi.

  Karsavuran, "Belediye olarak belde sakinlerimizin teşvik edilmesi amacıyla sigarayı bırakanları ödüllendireceğiz. Beldede sigarayı bırakan herkesi, bedeli yaklaşık 150 lira olan kameralı bir cep telefonu ya da çeyrek altın ile ödüllendireceğiz. Bütün masrafları sponsorlar aracılığıyla karşılayacağız. Sigarayı bırakan her vatandaşın belde ekonomimize ciddi katkısı olacak. Kampanyamızla hem beldemizin ekonomisini canlandırmak hem de belde sakinlerinin sağlıklı olmasını hedefliyoruz" dedi.
  TRT
   


  Yazan: Tuba.Erva
  JayJayyy bunu beğendi.
 2. vay be... ama insanlar cok s.rfs.zlik yapar gider herkes alır ben bıraktım die:ehe
   
 3. Supermis :D

  --------------- Ekleme ---------------

  Aslında onları alıp tekrar başla sonra birak tekrar al gene başlayıp birak tekrar al..
   
 4. öyle her gecene verecek kadr akılsız deıllerdır heralde bıkac ay deneme süresı verırler bırakmıs mı dye:D
   
 5. valla bizim insanımız bulur bi yolunu merak etme:ehe:ehe
   
 6. keşke bırakabilsem onlara ben hediye ederdim:ehe
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
16/02/2019 - 05:56