Sigaradaki sır gibi saklanan o madde !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
leiche

leiche

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Sigaradaki sır gibi saklanan o madde !

Sigaraların içerisindeki radyoaktif madde üreticiler tarafından sır gibi saklanıyor.

Sigarada bulunan onlarca çeşit zehirli madde arasında bir tanesi var ki üreticiler sır gibi saklıyor.

AmerikalI uzmanlar, büyük sigara üreticilerinin sigarada bulunan “polonium” isimli zehirli maddenin etkileri üzerinde yıllardır araştırmalar yürüttüğünü ancak çalışmaların sonuçlarını kamuoyundan sakladığını öne sürdü. Amerikan Kamu Sağlığı Dergisi’nde yayınlanan bir makaleye göre aralarında dünyanın en büyük sigara üreticilerinden Philip Morris’in de bulunduğu birçok tütün şirketi, sigarada bulunan radyoaktif madde “polonium 210” üzerinde 40 yıl içerisinde 1500’ün üzerinde deney yaptı.

Yayınlamayı reddediyorlar
Ancak uzmanlar, “uyuyan devi uyandırmaktan” çekinen sigara üreticilerinin maddenin sağlık üzerindeki etkileri hakkındaki bulgularını yayınlamayı reddettiğini iddia ediyor. 2006’da eski Rus ajanı Litvinenko’yu zehirleyerek öldürmek için kullanılan polonium 210’un kansere sebep olduğu daha önce kanıtlanmıştı.

Sigarada da bulunan maddenin Amerika’da akciger kanseri vakalarının yüzde birinden sorumlu olduğu tahmin ediliyor. Bu sayı tüm dünya ile oranlandığında bu maddenin yılda 11 bin 700 kişinin ölümüne sebep olduğu hesaplanıyor. Dergiye göre tütün üreticileri, maddeyi tütün yapraklarından ayırmak için birçok yol denedi ancak şu ana kadar hiçbirinde başarıya ulaşamadı.

Romantik Prens

Romantik Prens

Üye
bu yazıyı okuduktan sonra sigarayı bırakıyorum

CEREN

CEREN

Üye
ya istediği kadar zaralı olsun içen içiyor ve sonunda tahtalı köye gidiyor gidecek öyle veya böyle
mesela ben :D:D:D

CEREN

CEREN

Üye
sana neoluyo be
:sahan2:

Anıl Umut

Emekli Yönetici
bi sigara için atışmaya değmez :D:D
içen gider malum yere :oke:
içenler bence bi daha düşünsün bi anlamı yok çünkü içmenin

CEREN

CEREN

Üye
bi sigara için atışmaya değmez :D:D
içen gider malum yere :oke:
içenler bence bi daha düşünsün bi anlamı yok çünkü içmenin
biz atışmıyoruz ki:D:D
6 aydır burdayım bi tek lieche ile atışmamışımdır :ehe
ayrıca elbet bigun olecem ölürsem maxi aılesı olarak ziyaretıme gelırsınız
ölmeden acarım ben konuyu ölüyorum diye:ehe

Anıl Umut

Emekli Yönetici
evet bir konu daha amacına ulaşamadı kahretsin :ehe:ehe:ehe:ehe
burdan sigara içenlere sesleniyorum içmeyin kardeşim!!!

omayra

Üye
Mesele ölmek değil. Mesele, kaç yaşında ve ne şekilde öleceğimiz. Sigara içten içe insanı yiyip bitiriyor. Tek kelime ile illet. Benim önümde babam gibi bir örnek var. Bu nedenle sigarayı bırakma kararını çabuk aldım (9 senelik aktif içicilikten sonra) Darısı diğerlerinin başına. Ama bırakmaya gönlü olmayan kişiyi de asla ikna edemiyor insan.

CEREN

CEREN

Üye
ya öylede hemen bırakılmıyor ama ben biara bırakmıştım yaklaşık birbucuk yıl ama ondan sonra tekrar başladım malesef umarım bigun bende bırakabılırım.

Anıl Umut

Emekli Yönetici
inşallah

Silinen Üye 299735

Üye
:allalla:sigarının öldüreceğini bile bile içmek çok mantıksız

nurikaratas

nurikaratas

Üye
lanet şeyi ğazıma bile almadım...

Romantik Prens

Romantik Prens

Üye
7 yıl içtikten sonra 3 gün önce bırakmıs bulunmaktayım bi daha kesinlikle ağzıma sürmüyeceğim o mereti

Soneday

Soneday

Üye
Sigara öldürmez,eceli gelen ölür.

qurbuz

qurbuz

Üye
içinde 40 binnnnnnn zehirrrrr var (içinde fare zehri bile var bunu sigara içien söyledi

omayra

Üye
7 yıl içtikten sonra 3 gün önce bırakmıs bulunmaktayım bi daha kesinlikle ağzıma sürmüyeceğim o mereti

Gerçekten bıraktı isen hemen bir hekime görünmeni tavsiye ederim. Ben gitmedim, keşke gitseymişim :)

Sigara alıyormuş gibi, paranı bir kenara ayır. Biriken para seni oldukça şaşırtacak :)

Bozulan sinirlerine iyi gelmesi için melisa çayı, adaçayı, ıhlamur vs. bitki çayları içebilirsin.

Kesinlikle abur cubur yeme. Sigarayı bırakınca metobolizma yavaşlıyor ve kilo alımı çok kolay oluyor. Biriken kilolarına hayret edeceksin. O nedenle işini başta sıkı tut ve üşenmeeeeee git bir doktora. Akciğer filmi çekilmekle işe başlayabilirsin. Bağımlılık seviyene göre ilaç yardımı da alabilirsin. :)

Bir kere karar verdi isen kararından geri dönme. Sen bu işin üstesinde gelebilirsin. Güçlü ol. Bir süre sigara içen arkadaşlarınla görüşme. Bahane uydur :)

Asla ama aslaa bir tane dahi içme. Bir taneden bir şey olmaz deme. Bütün emeklerin boşa gider. Sigarayı bırakalı 5 sene olmuş kişiler bile birer ikişer derken tekrar sigaraya başlayabiliyorlar.

Hemen yürüyüşe başla. Akşamları giy ayağına spor pabuçlar, ver elini yürüyüş. Bir süre sonra açılan iştahını kontrol etmekte zorluk çektiğinde spor sayesinde daha az kilo almış olursun ve vücudunun sigaradan arınmasını hızlandırırsın.

Bu yazımı okurken verdiğin kararın hala arkasında duruyor ve tek bir nefes dahi çekmemiş isen, seni tebrik ediyorum ve yeni yaşamının sana mutluluk, sağlık getirmesini diliyorum :)

Solamente

Üye
ceren'e katılıyorum sigara içsekte içmesekte ölmicekmiyiz sanki :pro:

gönül bırakmak istiyo. ama ne mümkün :(:(:(:agla

siberson

siberson

Üye
Genel olarak bilinen maddelerden bir kaçı;
Polonyum - 210 (kanserojen),
Radon (radyosyon),
Metanol (füzeyakıtı),
Toluen (tiner),
Kadmiyum (akü metali),
Bütan (tüpgaz),
DDT (böcek öldürücü),
Hidrojen Siyanür (gaz odaları zehiri),
Aseton (oje sökücü),
Naftalin (güve kovucu),
Hidrojen Siyanür (gaz odaları zehiri),
Arsenik (fare zehiri),
Amonyak (tuvalet temizleyicisi) ,
Karbon Monoksit (eksoz gazı),
Katran (zift)
Nikotin
ve 3.884 toksik madde.

[ALINTIDIR]

olaya bakın füze yakıtı +fare zehiri+eksoz gazı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...