Sigara Içmek Için Bir Neden ?

Sponsorlu Bağlantılar

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Benim icin bir yakinimin olumu etken oldu. Zaten daha once sigarayi denedigim icin biliyordum nasil bir sey oldugunu.

said32

said32

Üye
Kanser Olmak İstiyorum!

Türe

Türe

Üye
Dumanını seviyorum + kafamı rahatlatıyor.

0MG90

0MG90

Üye
Gençken içiyorsunuz ya ileride göreceksiniz zararlarını. Yazık bence, göz göre göre intihar.

Türe

Türe

Üye
Gençken içiyorsunuz ya ileride göreceksiniz zararlarını. Yazık bence, göz göre göre intihar.
Biliyoruz zararlı olduğunu , belki de saçma ama sonuçta kişisel tercihler.

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan
mürteza16

mürteza16

Üye
1- Sindirim sistemini rahatlatır. Haftada bir kez tuvalete giden insanı bile günde 3 kere tuvalete götürür. Yemekten sonra içmenin sakıncası yoktur.
2- Ders çalışırken içerseniz zihni açar. Tenefüslerde içerseniz dersi anlamanız kolaylaşır.
3- Bağırsakları tutan bir tür enflamasyona iyi gelir.
4- Stres giderir.
5- Aşırı içilirse intiharı önler.
6- Çağımızın hastalıklarından olan parkinsona iyi gelir, parkinsona yakalanmayı geciktirir.
7- Sigara içen insanlarda(özellikle kadınlarda) alzheimara daha az rastlanır.
8- Sigara baş ağrısını azaltır.
9-Sigara dumanının içe çekilip ciğerler tarafından emilmesiyle beyin 3 hormonun salgılanmasını tetiklemek için harekete geçer. Bunlar; adrenalin, dopamin ve endorfin hormonlarıdır.

Bu hormonların etkileri nelerdir?

Endorfin : Vücutta ağrıların azalmasını sağlayan hormondur. Sigara içen insanların baş ağrılarının geçmesinin nedeni budur.

Dopamin : Mutluluk ve aşk hormonudur. Vücut dopamin salgıladığı zaman insan mutlu olur. Aynı etki çikolatada da vardır.

Adrenalin : Hareket ve heyecanın hormonudur. Vücut adrenalinin etkisiyle hareketlerin. Sigara içerken insanların kalbi daha hızlı atar. Çok hızlı sigara içildiğinizde bunu rahatlıkla hissedebilirsiniz.

Üst Alt