Sigara Gözleri De Tehdit Ediyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haberci

Haberci

Üye
    Konu Sahibi
Sigara Gözleri De Tehdit Ediyor
İngiliz bilimadamlarına göre, sigara katarakta yol açıyor.

İSTANBUL - Başta kanser olmak üzere birçok rahatsızlığa yol açan sigara, ilerleyen yaşlarda görme bozukluğuna da neden oluyor. İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre, tiryakilerin yanı sıra pasif içiciler de risk altında...
<div align="center"></div>
İngiliz bilimadamlarının yaptığı bir araştırma, sigarayla ileri safhalarda körlüğe dahi yolaçan katarakt hastalığının bağlantılı olabileceğini ortaya koydu.

Cambridge üniversitesi&#8217;nden bir grup bilimadamı, 435 katarakt hastası ve bu kişilerle hayatını paylaşan 280 kişiyle bir araştırma yaptı.

Araştırmanın amacı, sigaranın, tiryakilerin yanısıra, pasif içicilerde de yol açtığı göz rahatsızlıklarını saptamaktı. Çalışma, sigaranın görme bozukluğuna, katarakta hatta körlüğe dahi yolaçtığını ortaya çıkardı. Buna göre, 40 yıl boyunca günde bir paket veya daha fazla sigara içenlerin katarakt olma riski, içmeyenlere göre üç kat daha fazla.

İngiliz bilimadamları, sigara tiryakilerinin yanısıra, pasif içicilerin de risk altında olduğuna dikkat çekiyor. Örneğin hayatında sigara tiryakisiyle 5 yıl yaşayan bir pasif içicinin katarakt olma riski 2 katına çıkıyor.

Sigara karşıtları ise araştırmanın sonuçlarından memnun. Zira, araştırmanın ortaya çıkardığı sonuç onların &#8220;kamusal alanlarda ve işyerlerinde sigara yasaklansın&#8221; kampanyasını destekliyor.

depresif

Üye
Ya hemen duman gözlüm diye şarkı yazarlar hemde sigaranın körlüğe yol açtığından bahsederler.Tiryakiye sormak lazım aslında Yemek sonrası sigara keyfini neye değişirsiniz?
Hani bir kredi kartı reklamı var
işte ayakkabı 25 euro başbaşa akşam yemeği 85 Euro Yemek sonrası cigara keyfi paha biçilemez
Not:Hiç başlamayanları tebrik ediyorum.Sigara kötü bişey arkadaşlar

kurt bey

kurt bey

Üye
bir zamanlar yeşilaylayla ilgili bi tiyatroda oynayıp alkol ve sigaranın zararlarını anlatıpta şuan sigara içtiğime hala inanamıyorum. ben onu bırakıyorum o beni bırakmıyoo

not: benim en iyi dostum çayım ve sigaram onlarda terkederdi olmasa param

ukalaboy

ukalaboy

Üye
bu sıgara zaten zarardan baska bişi değil ya bunun yararı yokmu hıc

Nicolas_Anelka

Üye
sigaranın vemediği zarar var mı????

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
İçmiyorumda sorunumda yok..

madhead

madhead

Üye
<div class='quotetop'>(ukalaboy &#064; Dec 23 2005, 11&#58;05 AM) [post=234541]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
[/b][/quote]
yararı olsa ben içmem

mavizeybek

mavizeybek

Üye
<div class='quotetop'>(ukalaboy &#064; Dec 23 2005, 11&#58;05 AM) [post=234541]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
[/b][/quote]

olmaz olur mu hiç

kahve kitap ve sigara üçü bir arada (denemelisin) ardından kısık sesle müzik

bilmiyorum triyaki değilim ama arada sırada güzel gidiyor

tofy

Üye
aslında çok kötüü içmeyenlerinde etkilenmesi...hem içenler hem içmeyenlere zararlı
haber için teşekkürler haberci

Nicolas_Anelka

Üye
sigaranın yapılısı bulusu zaten sorun... bile bile kendine zarar vermek bence..

cepix

cepix

Üye
<div class='quotetop'>(depresif &#064; Dec 23 2005, 10&#58;34 AM) [post=234530]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Ya hemen duman gözlüm diye şarkı yazarlar hemde sigaranın körlüğe yol açtığından bahsederler.Tiryakiye sormak lazım aslında Yemek sonrası sigara keyfini neye değişirsiniz?
Hani bir kredi kartı reklamı var
işte ayakkabı 25 euro başbaşa akşam yemeği 85 Euro Yemek sonrası cigara keyfi paha biçilemez
Not:Hiç başlamayanları tebrik ediyorum.Sigara kötü bişey arkadaşlar
[/b][/quote]

Koptum ya

damadada

Üye
buda demek oluyorkı vucudumuzda etkılemedıgı yer kamadı sıgaranın
artık bırakmanız için bır engel kalmadı
saglıklı yasamak sızın ve bızım herkesın hakkı
içmeyen bırı olarak söyluyorum
içmeyınce herhangıbır eksıklık olmuyor cıdden
umarım bırakmak ısteyenlere buhaber vesıle olur
bılgııcın saolun...serkan
......................

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt