sevmek mi sevilmek mi?

Sponsorlu Bağlantılar

sevmek- sevilmek

• Kullanılan toplam oy
    7
hançer

hançer

Üye
    Konu Sahibi
sevmek mi sevilmek mi?
sevmek midir daha güzel olan; yoksa sevilmek mi?
bence sevmek hissetmektir, farklı hissetmektir. insan sevdiğini bilir, içindeki fırtınaları bilir yaşar; peki ya sevilmek öyle midir hiç?

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
İnsan seve seve Allah ' a kavuşur . Bir şartla fani şeyleri sevmekten vazgeçip baki olan Allah 'ı sevmeye karar verirse . Çünkü Allah yarattığı bu duyguyu kalıcılığa yöneltmiştir . Bu yüzden sevmek diyorum . Sevilmek ise doğru olun kendiniz olun seveniniz elbette olur . Sizi candan seven biri ararsanız ilk başta anneniz gelir .

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve hançer
PALA.

PALA.

Üye
sevmek midir daha güzel olan; yoksa sevilmek mi?
bence sevmek hissetmektir, farklı hissetmektir. insan sevdiğini bilir, içindeki fırtınaları bilir yaşar; peki ya sevilmek öyle midir hiç?
İnsan seve seve Allah ' a kavuşur . Bir şartla fani şeyleri sevmekten vazgeçip baki olan Allah 'ı sevmeye karar verirse . Çünkü Allah yarattığı bu duyguyu kalıcılığa yöneltmiştir . Bu yüzden sevmek diyorum . Sevilmek ise doğru olun kendiniz olun seveniniz elbette olur . Sizi candan seven biri ararsanız ilk başta anneniz gelir .
Allah'a duyulan sevginin yeri çok farklı...Bize samimiyetle, ihlasla bağlılık düşer.
Yaradılış sebebimiz sadece Allah'a kulluk etmek.O insanı en değerli varlık kıldı.
Malesef insan, günün 24 saatinden 1 saatinde, 12 ayından 1 ayında, Onun emrine girmekten kaçınır oldu...
Sevmekte, sevilmekte ihtiyaçtır ancak Allah'ın bizim sevgimize ihtiyacı yoktur. O mükafatımızı baştan söylemiştir.
Ancak vatanın, insanların, tüm yaratılmışların sevmeye-sevilmeye ihtiyacı vardır...
Sevmek tek taraflı olursa yani platonik ise kişiye zarardan başka birşey değildir, tek taraflı sevgi insanı tüketir.
İki tarafta yarış içinde olmalıdır, yani değerini bileni sevmek için mücadele edeceksin...
Çoğu kişinin aşk dediği şey, hayvansal bir içgüdüden ibaret, hevesini aldımı bitiyor. Aşk beraber ömür geçirmektir...
Sonuç olarak birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olamazsınız diyorsa bizi yaratan, bence sevmekte sevilmekte güzeldir...

• Beğen
Tepkiler: ByEmre221, hançer ve MAERKEK
Mert

Mert

Üye
sevdiğin başka sevenin başka durumuna düşmedikten sonra ikisinin de bi gideri var :D

hançer

hançer

Üye
    Konu Sahibi
sevdiğin başka sevenin başka durumuna düşmedikten sonra ikisinin de bi gideri var :D
bu duruma düşenin vay haline, hangi tarafına dönse bir kırıklık.
en iyisi rüzgar olup uçmak.

• Beğen
Tepkiler: minoo
Baydırman

Baydırman

Moderator

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Beni beğeneni ben beğenmem. Benim beğendiğim ise beni beğenmez. Yoksa ben tipsiz miyim heaağğ? Şappur şuppur beni öp hobaaaaa..

Yönetici tarafından düzenlendi:
Mert

Mert

Üye
Beni beğeneni ben beğenmem. Benim beğendiğim ise beni beğenmez. Yoksa ben tipsiz miyim heaağğ? Şappur şuppur beni öp hobaaaaa...
ben feridun düzağaç'tan alıntılamıştım ama ismail yk yorumu daha isyankar daha gerçekçi şüphesiz ki :D

Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: minoo ve Oğuzhan
Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
xD

vedat1966

vedat1966

Üye
Hem sevmek hem sevilmek ikisi de güzeldir. Ancak karşılıklı ve dengeli olması kaydıyla.

SM-N910F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Erkek adam Sevmez Sevilir...

minoo

minoo

Üye
Fuzuli'ye sormuşlar; sevmek mi daha güzel, sevilmek mi? "Sevmek" demiş. "Sevildiğinden asla emin olamazsın"

• Beğen
Tepkiler: Baydırman, TheNightMare. ve PALA.
Baydırman

Baydırman

Moderator
Niye sildinki mesajları harun dayı ne yazıyodu merak ettim

PALA.

PALA.

Üye
Niye sildinki mesajları harun dayı ne yazıyodu merak ettim
Fikir çatışması boş ver. İyi yaptı silmekle...
Ben sırf bu yüzden maxicepten kat kat daha işlek olan bir forumu bıraktım...
Adminleri pek tanımasamda, buradaki üyelerde iyiler...Burayı sevdim, sıcak geldi nedense.

• Beğen
Tepkiler: Baydırman
Baydırman

Baydırman

Moderator
Fikir çatışması boş ver. İyi yaptı silmekle...
Ben sırf bu yüzden maxicepten kat kat daha işlek olan bir forumu bıraktım...
Adminleri pek tanımasamda, buradaki üyelerde iyiler...Burayı sevdim, sıcak geldi nedense.
Yani ne bileyim hiç haddim olmayarak dünyanın en iyi moderatörü harun başkan yaklaşık iki ay sonra niye sildi diye merak ettim ve tamam sustum harun başkan :ehe

PALA.

PALA.

Üye
Yani ne bileyim hiç haddim olmayarak dünyanın en iyi moderatörü harun başkan yaklaşık iki ay sonra niye sildi diye merak ettim ve tamam sustum harun başkan :ehe
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Bunuda siler adam haklı :)

• Beğen
Tepkiler: Baydırman
Baydırman

Baydırman

Moderator
Yok normalde silmez de onu sileceği varsa da silmez şu an inadına :ehe

• Beğen
Tepkiler: PALA.

Üst Alt