Setool2lite ile camdriver,tema,acoustik yükleme/\Alıntı(En kolay yöntem)

Sponsorlu Bağlantılar

katilco03

Üye
    Konu Sahibi
Setool2lite ile camdriver,tema,acoustik yükleme/\Alıntı(En kolay yöntem)
ÖNEMLİ !!! KULLANMADAN ÖNCE BURAYI OKUYUN !!!

ilk önce setolldan dosya yüklemeden önce setoll programını devamlı kullanıyorsanız
hemen setoll açın telefon modelinizi seçin READ GDFS yazan yere tıklayıp telefonunuzun Gdfs Dosyasını yedekleyin dosya setoll programının çalıştığı klasörün içine Gdfsve imei numaranız ne ise o isimle Kayıt Olur
bu dosyayı neden yedekliyoruz diyorsanız son zamanlarda bazı arkadaşlar setolldan write gdfs tuşuna basıyorlar kazara ve bu tuşa basıp işleme devam ettiyseniz telefonunuz servislik oluyor
gdfs yedeğiniz olursa elinizde setoldan misc file bölümüne seçip flashladığınızda telefonu yeniden açılıyor
bu dosya çok önemli bi dosyadır herkesin elinde kendi telefonun yedeği olması gerekir

Setolldan Dosya Yükleme

ALINTIDIR(frmtr'den Orochi'ye teşekkürler)

setoll 2 lite ile nasıl dosya yüklenir

w810i - w800i - w700i- k750i - w610i - K790i - K800i - W850i - Vs tüm Modeller için

1- Acoustic yükleme

-------------------------------------------------------------------

acoustic dosyaları 2 ye ayrılıyor apf uzantılı ve zapf uzantılı dosyalar olarak

apf uzantılı dosyalar w810i w800i k750i w700i vs modelere geçerlidir daha doğrusu cid36 cid49 cid50 model telefonlar için

zapf uzantılı dosyalar w610i w850i k790i k800i vs modeller için yani cid51 ve cid52 model telefonlar için

şimdi gelelim nasıl dosyayı ayarlayıp yükleyeceğimize

acoustic yüklemek için

Masa üstüne ifs isimli bi klasör açın sonra ifs klasörünün içine settings isimli bi klasör daha açın settings klasörünün içine acoustic isimli bi klasör açıp telefonunuza uygun acoustic dosyalarını acoustic klasörüne ekleyin sonra ilk açtığınız ifs klasörünü zipleyin

Not: Rar Olmayacak zip olacaktır

Son olarak Setoll programını açıp model bölümünden telefon modelinizi seçip hazırladığınız zipli dosyayıda misc file bölümüne seçip flash yazan yere tıklayıp yükleyeceksiniz

2 - Kamera driver Yükleme

Masa üstüne ifs isimli bi klasör açın sonra ifs klasörünün içine settings isimli bi klasör daha açın settings klasörünün içine camera isimli bi klasör açıp telefonunuza uygun kamera driver dosyasını Camera klasörüne ekleyin sonra ilk açtığınız ifs klasörünü zipleyin

Not: Rar Olmayacak zip olacaktır

Son olarak Setoll programını açıp model bölümünden telefon modelinizi seçip hazırladığınız zipli dosyayıda misc file bölümüne seçip flash yazan yere tıklayıp yükleyeceksiniz

3 - menu Yükleme

Masa üstüne Tpa İsimli Bi klasör Açın tpa Klasörünün içine girin ve Preset isimli bi Klasör daha Açın Preset Klasörünün içine Girin Ve system İsimli Bi Klasör Daha Açın System Klasörünün içine girin ve İçine Menu İsimli Bi klasör daha Açın Telefonunuza Uygun menu Dosyalarını menu Klasörüne ekleyin menu Klasörünün içinde Dosyalardan Başka Bi Klasör Olmayacaktır

Sonra ilk Açtığınız Tpa klasörünü Zipleyin

Not: rar olmayacak zip Olacak

4 - layout Yükleme

Masa üstüne Tpa İsimli Bi klasör Açın tpa Klasörünün içine girin ve system isimli bi klasör oluşturun system klasörünün içine girip

layout isimli bi klasör oluşturun ve telefonunuza uygun layout.xml dosyasını layout klasörüne ekleyin sonra ilk açtığınız tpa klasörünü

zipleyin

Not. Rar olmayacak Zip Olacaktır

5 - Flash tema Yükleme

flash temaların 2 dosyası vardır swf uzantılı ve thm uzantılı dosyaları

swf uzantılı dosyalar telefona setoll 2 lite veya diğer programlar ile yüklenir thm uzantılı dosyalar ise direk usb kablosu veya Bt ile telefon beleğine veya hafıza kartına yüklenir

şimdi nasıl yüklicez

masa üstüne tpa isimli bi klasör açın tpa klasörünün içine girip preset isimli bi klasör açın preset klasörünün içine girin ve system isimli bi klasör daha açın system klasörünün içine girip desktop isimli bi klasör daha açın desktop klasörünün içine girip Flash isimli bi klasör açın ve yükleyeceğiniz flash temaların swf dosyalarını flash klasörüne ekleyin

sonra ilk açtığınız tpa klasörünü zipleyin

Not. Rar olmayacak Zip Olacaktır

Önemli Not : Flash yazan yere tıklayıp yüklemeye başladıktan sonra cid49 model telefonlarda ready butonu aktif olur bu bu ton aktif olunca telefonu usb kablosundan söküp bataryanızı çıkarıp takacaksınız sonra ready butonuna tıklayıp telefonu c tuşuna basarak geri bağlayacaksınız

cid50 cid51 cid52 model telefonlarda yükleme otamatik olarak olur ve ready butonu aktif olmaz

Orginal acoustic kamera driver menu ve layout yüklemek için aynı şekilde orginal dosyaları yükleyeceksiniz

Setolldan Başka dosya Yüklemek için Sadece Yükleyeceğiniz dosyanın nerde Olduğunu bilmeniz gerekmektedir

bu nedenle aşağıya açılmış klasör halinde Fs Yedek dosyaları ekliyorum

Bu dosyalara bakarak istediğiniz dosyaları değiştirebilirsiniz

W800i w810i k750i w700i için için w810i fs yedeği ekliyorum ortalama dizinler aynıdır bu modellerde

W810_R4DB005_FS_C_ASIA_RED49 7.68-mb

W810_R4EA031_FS_C_ASIA_RED49 11.1 mb

diğer bir kaç model içinde gerekli fs yedek dosyaları

K790_R1ED001_FS_APAC_RED49 10.5 mb Rar şifresi : Orochi

W610_R6BC002_FS_CENT_EUROPE_RED52 7.9 mb Rar şifresi : Orochi

W580_R6BC002_FS_RUSSIA_RED52_2 10.9 mb Rar şifresi : Orochi

K800i Fs Rar ******* : Orochi

Setolldaki Tuşlar ve Özellikleri

1: model bölümü modeliniz ne ise işlem yapmadan önce kesinlikle seçmelisiniz !!!

2: Add tuşu : Telefona Yazılım Yüklerken Main ve fs dosyalarını bu tuşa tıklayıp önce main sonra fs olarak seçersiniz

3: attığınız main ve fs dosyaları kaldırır

4: attıığınız main fs veya misc file bölümüne seçtiğiniz tüm dosyaları kaldırır

5: flash tuşu telefona yazılım yüklerken veya misc file bölümüne seçtiğiniz dosya paketini yüklemek için bu tuşa basarız ve telefonu kapalı şekilde c tuşuna basarak usb kablosuna bağlarız

6: read flash : bu tuşa basıp telefonu kapalı şekilde c tuşuna basarak usb bağlarız ve telefonun flashı ile bilgiler pcye setoll programının çalıştığı klasöre yedeklenir

7: Read Gdfs : bu tuşa basıp telefonu kapalı şekilde c tuşuna basarak kabloya bağlarız ve telefonun gdfs yedeği pc ye kayıt olur setoll programının çalıştığı klasöre dosya adı gdfsve imei nuramanızdır

8: write gdfs : bu tuşu kesinlikle basmayınız sadece unut bastığınızda telefon açılmıyorsa misc file bölümüne yedek gdfs dosyasınızı seçip telefonu kapalı şekilde c tuşuna basarak usb ye bağlayın ve yedek gdfs dosyasınız yükleyip telefonunuzu çalışır hale getirirsiniz normald dosya yüklerken kesinlikle basmayınız yedek gdfs dosyası yoksa telefonunuz servislik olur

9: write script: bu tuş telefona patch yapmaya yarar misc file bölümüne seçtiğiniz *.vkp uzantılı patch dosyasını bu tua basıp telefonu kapalı şekilde c tuşuna basarak bağlayıp telefona patch yaparsınız
patch yaparken patchi uygulamak istiyorsanız ilk uyarıya No ikinci Uyarıya yes dersiniz
yaptığınız patchi kaldırmak için aynı patchi misc file bölümüne seçip write script tuşuna basrıp bu sefer ilk uyarıya yes ikinci uyarıyada yes dersiniz

10: recovery : bu tuş setoll box programında çalışır box kablo destekler usb kablosu ile çalışmaz görevi telefonu onarır

11: Identify : telefonunuzun güvenlik kodunu unuttuğunuz zaman bu tuşa basıp telefonu kapalı şekilde usb kablosuna bağladığınızda setol programının sol penceresinde en kısımda user code : bölümünde güvenlik kodunuz yazar güvenlik kodunu çabuk unutanların işine yarar [:@]

12: ready bölümü cid49 telefonlarda çalışır telefonda her hangi bi işlem yaptığınızda ilk önce telefonu bağlarsınız setoll telefonu tanır ve ready bölümü aktif olur bu bölüm aktif olunca telefonu usb den sökersiniz bataryanızı çıkarıp takarsınız ready tuşuna basıp telefonu kapalı şekilde c tuşuna basarak usb kablosuna bağlarsınız
not bu tuş cid50 cid51 cid52 telefonlarda aktif olmaz yükleme otamatik gerçekleşir

13: stop : yapılan işlemi durdurur

14: Quit rogramı Kapatır

15: firmware upgrade pack : bu bölüme seçilecek dosyayı bende daha bulamadım [8D]

16 misc file : telefona yüklediğiniz zipli dosyalar ve *.vkp uzantılı patch dosyaları bu bölüme seçilir

17 : restore file : bu bölüme telefonunuzla ilgili rest dosyası seçilir gerekli rest dosyaları setol programının içinde mevcuttur ama karıştırmanızı fazla önermem [8D] yoksa telefonunuz açılmaz gerekli rest dosyaı ile flashlamadıktan sonra

• Beğen
Tepkiler: k790ist

west_advisory

west_advisory

Üye
Tamamen sakıncalı bir işlemdir kimseye önermem cünkü telefonunuz kapandıgı anda acamassanız o telefon servislik durumuna gelir.

ouzqan

ouzqan

Üye
gelsin ondan sonra ver servise yenisini versinler bana öyle yaptı genpa w810i var.ama yinede siz kalkışmazsanız daha iyi olur... bana güvenip sakın birşeyler yapmaya kalkışmayın olacaklardan ben sorumlu deilim...:oke:

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Elinize Sağlık.

katilco03

Üye
    Konu Sahibi
teşekklürler...Ben zaten 2. yol olsun diye yazdım bu konuyu.Benim bilgisayarda bir problem olduğu için far managerle yapamadım bunla oldu.:yuruşimdi telefonum yeri göğü inletiyor:box

katilco03

Üye
    Konu Sahibi
bu nasıl iş ya 150 kişi bakıyor 3 kişi yorum yapıyor :'(

eldergod

eldergod

Üye
yapmasını bilene zor değl

slayer38

Üye
yaa ben bu setoolu yüklüom misc file tıklayınca prog. kapanıo napcam ben arkadaşlar bi yardım edin.....şimdiden teşekkürler

yunuss.10

yunuss.10

Üye
Tamamen sakıncalı bir işlemdir kimseye önermem cünkü telefonunuz kapandıgı anda acamassanız o telefon servislik durumuna gelir.

alaka yok bılmeyen ıcın tehlıkelı ama hıc bır sorun yoq korkmayın bosuna

katilco03

Üye
    Konu Sahibi
evet korkutucu diil ben hep yapıorm uygun şekilde usullere uyun çok basit oluyor

debur

Üye
versionu tekrar yüklenir korkulacak bişi yok ben ogrenene kadar baya telefon acılmadı ama versionu tekrar yukleyince telefon eski orjinal ayarına geridonuyor korkma sadece uygula

zx-6r

zx-6r

Üye
Arkadaslar Sadece Flash Tema Yüklemek İçin Ne Yapabiliriz ? Yani 1 Tanesini Yüklesem ÇAlışırmı ?

xtreme25

Üye
evet hem bu yolla tel hack için uygun bi duruma geliyo hiç bir riski yok (w850i hack )

seriousemre

Üye
bu işlem ne kadar uzun sürer ?:hmmm

kinng

kinng

Üye
aga programın download linki ölü yenile istersen

serdar0546245

Üye
zaman olarak ne kadar

sofo

Üye
Yaw arkadaşlar bu flash tema ve akustik yüklemenin bi video'lu anlatımı yokmu oldu 5 defa deniyorum ama bi tık yok yani Youtubede de yazdım bulamadım lütfen bilen varsa yazssın:-P

ragib111995

Üye
arkadaslar ben akustık yuklucem ama hoparlörun patlamasından ve ses kalıtesınınde dusmesınden korkuyorum tel w810i ne drsnz?

ragib111995

Üye
arkadaşlar bende w810 iye akustik yüklüyorum yarım saattir yüklüyo napıcam bilemiyorum

Üst Alt