[Öğretici] Java Oyun Türkçeleştirme

Sponsorlu Bağlantılar

Anonymous_

Anonymous_

Üye
    Konu Sahibi
BİLGİLENDİRME !!

Bu Program ile Her Oyunun Çevirisini Yapamıyorsunuz , Sadece ".class" içine gizlenmiş dil dosyaları içindir.

1- Gerekli Olanlar:

1- Pc veya Android bir cihaz
2- Class Translator:
3- ZArchiver PRO:
4- WinRar:

===============================İlk olarak bir "Class" Adında klasör oluşturun , Class dosyalarını düzenlemek için.

Alttaki ise indirdiğim "The Dark Dimension" oyunudur.İndirdiğiniz java oyuna fare ile bir defa sağ tıklayın ve "Belirtilmiş klasöre ayıkla" yı seçinOluşturduğunuz "Class" klasörünü seçin ve Tamam'a basın.Şimdi çeviri programımız Class Translator'un Setup dosyasına tıklayın ve kurulumu yapın.Kurduktan sonra klasör ikonuna tıklayıp oyunun dosyalarını attığımız Class klasörüne gidin , Bütün class dosyalarına tıklayıp tek tek hangisinin dil dosyası olduğunu bulmaya çalışın. (Birden Fazla Class Dosyasının İçinde Dil Dosyası Olabilir)Dil dosyasını bulduktan sonra solda birsürü kelimeler olucak onlara tıklayın. Sağ üstte "İngilizce" Yazdığım yer oyun içerisindeki kelimelerdir , "Türkçe" Yazan yere ise üstteki ingilizce kelimenin türkçesini yazmanız gereken yerdir.

(SADECE OYUNDA GEÇEN KELİMELERİ TÜRKÇEYE ÇEVİRİN , SEMBOL VEYA "/" İŞARETİYLE BAŞLAYAN KELİMELERİ ÇEVİRİRSENİZ OYUN HATA VEREBİLİR)

Tavsiyem 10-15 kelime çevirip kaydedin sonra oyuna girip bakın , Yanlış birşey yapıp hata vermesine sebep olabilirsiniz çünkü
Bütün kelimeleri çevirip bitirdiğinizde , Sol üstten "File" ye tıklayın ve "Save" e tıkladıktan sonra dosya kaydedilecektir.(BİLGİSAYARDA NASIL YAPILDIĞINI BİLMEDİĞİMDEN MOBİL ÜZERİNDEN ANLATICAM , CLASS KLASÖRÜNÜ TELEFONUNUZA ATARAK ADIMLARI TAKİP EDİN)

ZArchiver'da "Class" Klasörünü açın ve içerisindeki herşeyi seçip sıkıştırın zip olarak yani.Seçtikten sonra sıkıştırın.Arşiv biçimini "ZİP" Yapın
Sıkıştırma Seviyesi = ULTRA
İsimin Sondaki ".zip" i silip ".jar" yapınVe işte :D

"Enable Sound?" dan "Ses Açılsınmı?" oldu

Diğer yerleri çevirmedim , Programın çalışıp çalışmadığınız gösterme amaçlı.
 
Son düzenleme:
  • Beğen
  • Sevdim
Tepkiler: Maxicecep, bveo1990, Fatih BaKeR ve 1 kişi daha
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt