Ses yapan sürekli durmadan çalışan fan sorununu çözdüm

• 11 Eylül 2013
  • 904 Okunma
  • 10 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. slm benım sony laptopum fanı sureklı calısıyordu denemedıgim program yontem arastırmadıgım hıc bır sey kalmadı aylarca ve hepsınıde denedım sonuc malesef husran o ruyalarıma gıren sesten kurtulamadım veya yavaslatamadım sadete gelıyorum benım aklıma bırsey geldı ve onu uyguladım soyluyorum fana yuksek wolt geldınden hızlı calıstını ve ondan sesın cok cıktını dusundum bır an ve sonra laptopu soktum fanınıda soktum fanın kaplosunu kestım makasla ortadan sonra dusuk voltajlı eskı telefon sarj aletının ıcını soktum sadece ve preze takılan ucları dırekmen fanın kablolarının anakarta baglı kısmnına bantla ıyıcıne doladım sonra sarj aletının dıyer kaplo uclarını fana bagladım ve otamatıkmen fan woltajı dustunden suganda okadar yavas calısıyorkı sesden kurtuldum arkardaslar sızde umarım yapabılırısnız basıt aslında turk usulu çözum :)

Yazan: tarsuslu7
  2. Fan gerekli hızda dönemez ve parçalar ısınırsa yakarsın bir yeri.

3. kardes hıc bır zaman eskıdende ısınmıyordu sımdıde ve hıc dınlenmeden bılgısayar acılır acılmaz calısıyor suganda ses yok gıttı ve ısınması normal gun hala yanıcı bır sıcaklık olmadı

4. :10numara:

5. Yinede dikkatli olalım fan sesi-çalışması derken cihazdan olmayın aman hocam.

6. Riskli işler.

7. tam bnm kafadan birisin. d

8. Gelişmiş güç ayarlarında olması lazım güç tasurufu moduna aldığında hala devam ediyorsa fanlarını temizle bi süpürge ile havayı dışarı veren ızgaralardan hafif bir şekilde uzun süre çek bakalım ne olucak açıp temilemen gerekmez öyle ilk 2 yıl ...

9. sogutma ilkesini edilgen yapsaydın kurtulurdun :oke:

Mad EagLe bunu beğendi.
  10. çözüm güzelde eğer kabloda bir sorun olursa makinen uçar D:

11. Öncelikle başlıkları büyük harfle atmayınız. Sorunu çözdüğünüzü söylemişsiniz ancak bu çözüm daha büyük sorunlara sebep olabilir. Güç yönetiminde işlemci kullanımını düşürerek zaten fanı yavaşlatabilirsiniz. Pc güce gerek duyduğunda kablonun voltajı yetmeyeceği için parçaların zarar görmesi olası. Isınmadığını söylemişsiniz oyunda falan sorun çıkarabilir. Böyle fikirlerle kafa bulandırmayalım son çare olarak kullanalım fan hızı çeşitli yazılımlarla da ayarlanabilir :locked2:

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
21/11/2018 - 00:26