Ses yapan sürekli durmadan çalışan fan sorununu çözdüm

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tarsuslu7

Üye
    Konu Sahibi
Ses yapan sürekli durmadan çalışan fan sorununu çözdüm
slm benım sony laptopum fanı sureklı calısıyordu denemedıgim program yontem arastırmadıgım hıc bır sey kalmadı aylarca ve hepsınıde denedım sonuc malesef husran o ruyalarıma gıren sesten kurtulamadım veya yavaslatamadım sadete gelıyorum benım aklıma bırsey geldı ve onu uyguladım soyluyorum fana yuksek wolt geldınden hızlı calıstını ve ondan sesın cok cıktını dusundum bır an ve sonra laptopu soktum fanınıda soktum fanın kaplosunu kestım makasla ortadan sonra dusuk voltajlı eskı telefon sarj aletının ıcını soktum sadece ve preze takılan ucları dırekmen fanın kablolarının anakarta baglı kısmnına bantla ıyıcıne doladım sonra sarj aletının dıyer kaplo uclarını fana bagladım ve otamatıkmen fan woltajı dustunden suganda okadar yavas calısıyorkı sesden kurtuldum arkardaslar sızde umarım yapabılırısnız basıt aslında turk usulu çözum :)

Uhops

Uhops

Üye
Fan gerekli hızda dönemez ve parçalar ısınırsa yakarsın bir yeri.

tarsuslu7

Üye
    Konu Sahibi
Fan gerekli hızda dönemez ve parçalar ısınırsa yakarsın bir yeri.
kardes hıc bır zaman eskıdende ısınmıyordu sımdıde ve hıc dınlenmeden bılgısayar acılır acılmaz calısıyor suganda ses yok gıttı ve ısınması normal gun hala yanıcı bır sıcaklık olmadı

Uhops

Uhops

Üye
kardes hıc bır zaman eskıdende ısınmıyordu sımdıde ve hıc dınlenmeden bılgısayar acılır acılmaz calısıyor suganda ses yok gıttı ve ısınması normal gun hala yanıcı bır sıcaklık olmadı
:10numara:

FeLonieS

FeLonieS

Üye
Yinede dikkatli olalım fan sesi-çalışması derken cihazdan olmayın aman hocam.

marist

marist

Üye
Riskli işler.

Maxis_

Maxis_

Üye
tam bnm kafadan birisin. d

mami944

mami944

Üye
Gelişmiş güç ayarlarında olması lazım güç tasurufu moduna aldığında hala devam ediyorsa fanlarını temizle bi süpürge ile havayı dışarı veren ızgaralardan hafif bir şekilde uzun süre çek bakalım ne olucak açıp temilemen gerekmez öyle ilk 2 yıl ...

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
sogutma ilkesini edilgen yapsaydın kurtulurdun :oke:

• Beğen
Tepkiler: Mad EagLe

yusuf1998x

Üye
çözüm güzelde eğer kabloda bir sorun olursa makinen uçar D:

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Öncelikle başlıkları büyük harfle atmayınız. Sorunu çözdüğünüzü söylemişsiniz ancak bu çözüm daha büyük sorunlara sebep olabilir. Güç yönetiminde işlemci kullanımını düşürerek zaten fanı yavaşlatabilirsiniz. Pc güce gerek duyduğunda kablonun voltajı yetmeyeceği için parçaların zarar görmesi olası. Isınmadığını söylemişsiniz oyunda falan sorun çıkarabilir. Böyle fikirlerle kafa bulandırmayalım son çare olarak kullanalım fan hızı çeşitli yazılımlarla da ayarlanabilir :locked2:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt