Service Pack 3 (SP3) Eklenmiş Türkçe Windows XP Kurulum CD'si Hazırlama Anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Service Pack 3 (SP3) Eklenmiş Türkçe Windows XP Kurulum CD'si Hazırlama Anlatım
SP3 Eklenmiş Türkçe Windows XP Kurulum CD'si Hazırlamak!

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi Windows XP için Microsoft Service Pack 3 Türkçe yayınladı. Bu paket bir çok yenilik ve güncelleştirmeyi içerisinde barındırıyor. Bundan sonraki Windows XP kurulumlarımız için işletim sistemimiz kurduktan sonra Service Pack 3‘ü yüklemektense, bu paketi Windows Xp Cd‘mizin içerisine nasıl entegre edeceğimizi görelim.Şimdi bu işlemi gerçekleştirmek için nelere ihtiyacımız var onların bir listesini çıkartalım;

.

yenilendi by janberg

.

Bütün bu araçları temin ettikten sonra adım adım işlemlerimizi yapmaya başlayabiliriz.

Saatlerce download işlemine, kurulum adımlarını beklemeye, - aramaya ayar yapmaya gerek yok. SP3 eklenmiş Türkçe Windows XP Kurulum CD'si hazırlıyoruz.

nLite isimli yazılım sayesinde, yeni çıkan Türkçe Service Pack 3'ü, Windows XP Kurulum CD'sine dahil ederek sonraki işletim sistemi kurulumlarınızı çok daha kolay yapabiliyorsunuz. Aşağıdaki adımları uyguladıktan sonra işletim sistemi kurmak için tek yapmanız gereken şey, yeni oluşturduğunuz kurulum CD'nizi bilgisayarınıza takmak ve kurulumu başlatmak. Gerisini nLite hallediyor.

Şimdi indirmiş olduğumuz nLite aracımızın kurulumunu yaptıktan sonra çalıştırıyoruz. Açılan pencereden kullancağımız dili seçiyoruz ve Devam diyoruz.

Neler yapıyor?

:: Türkçe SP3 dahil ediyor
:: Yamaları dahil ediyor
:: XP Key (ürün anahtarı) giriyor
:: Ağ ayarlarını giriyor
:: XP'de olmayan sürücüleri yüklüyor
:: Size özel kullanıcı hesabı oluşturuyor
:: CD'ye özel dosyalarınızı da ekliyor
:: Kullanmadığınız bileşenleri kaldırır
:: Bootable ISO oluşturur

• Beğen
Tepkiler: MertD., rapcialem, funcity17 ve 1 kişi daha

leiche

leiche

Emekli Yönetici
saol ozan gerçi ben vista kullanıcısıyım ama her an işime yarıyabilir :)

toprakumit

toprakumit

Üye
Saol Ozan Bende her ikisini kullanıyorum. Yani bilgisayar çift işletim sistemli :ok2: Fakat Hiç denemedim şu SP3 ü bi bakalım ne gibi değişiklikler görecez... Eline sağlık :ok2:

makarda1

Üye
valla kardaşım çok güzel paylaşım yapmışın ha!

necatibaltacı

necatibaltacı

Üye
ellerine saglık

smallali

Üye
iyi de bu programı kullanarak cd yi nasıl yapıcaz..

toyotavits

Üye
ustam eline sağlık bu kod şifre falan isteyecekmi ben öyle bişey göremedim

adalet102

Üye
birader muhteşem bişey yapmışsın eyvallah devamını bekleriz

ramo4

Üye
eline salık kardeş....

ulaş213

ulaş213

Üye
resimli anlatım linkinide koysaydın hani hazır indirip arşivimize koyabileceğimiz bişey iyi olurdu

serdarcoss

serdarcoss

Üye
Mükemmel bişi gibi görünüyo ellerine sağlık inşallah yaparım indirmeye başladım bile :=)

sıtaf

Üye
teşekkürler

Üst Alt