Samsung'un Gear VR satış rakamlarına dair bilgiler geldi

Sponsorlu Bağlantılar

Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
Samsung'un Gear VR satış rakamlarına dair bilgiler geldi
Samsung, şu sıralar Amerika Birleşik Devletleri'nin Las Vegas şehrinde düzenlenmekte olan CES 2017, Tüketici Elektroniği Fuarı'nda bir yandan yeni cihazlarını duyururken, diğer taraftan firma daha önce sunduğu ürünleri hakkında da bilgiler vermeye devam ediyor.Firma CES 2017'de yeni Galaxy A (2017) ailesini gün yüzüne çıkardı. Suya dayanıklı yapı ile gelen bu modeller Galaxy A3 (2017), Galaxy A5 (2017) ve Galaxy A7 (2017) oldular ve ayrıca yeni Chromebook modelleri ve başka cihazlar da gün yüzüne çıkıyor. Firma ayrıca bugün Gear S3 / S2 / Fit 2 akıllı saat / fitness bilekliği modellerinin iOS uyumluluğunu da duyurdu.

Diğer taraftan CES 2017'de Samsung Elektronics America Başkanı ve COO'su Tim Baxter firmanın sanal gerçeklik gözlükleri Gear VR için açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaya göre Gear VR sanal gerçeklik gözlükleri sunulduğundan bu yana 5 milyondan fazla satmış durumda.

Samsung'un ilk Gear VR modeli Aralık 2014'de ilk olarak pazara sunulmuştu. Bu sanal gerçeklik gözlüğü sadece Samsung'un Galaxy Note 4 akıllı telefonu ile uyumluydu. Sonraki sene Güney Kore devinden yeni bir versiyon gelirken, bu cihaz da Samsung'un bazı amiral gemisi modelleri ile uyumlu geldi. Samsung, Ağustos ayında da Gear VR (2016) sanal gerçeklik gözlüğünü pazara sundu.

Bilindiği üzere pazarda iki farklı sanal gerçeklik gözlüğü bulunmakta. Samsung Gear VR gibi modeller akıllı telefonlar ile birlikte kullanılabilirken, Oculus Rift gibi modeller ise tüm donanımı bünyesinde barındırıyor ve diğer modellere göre çok daha pahalı olarak geliyor.
 


Üst Alt