Haber Samsung'un Batarya Tedarikçisi Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus için 3.250 ve 3.750 mAh Batarya Hazırladı

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Samsung'un Batarya Tedarikçisi Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus için 3.250 ve 3.750 mAh Batarya Hazırladı
Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus'ın bataryası hakkında detaylar ortaya çıktı. Samsung Galaxy S8 3.250 mAh, Galaxy S8 Plus ise 3.750 mAh batarya ile gelebilir.

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus batarya kapasitelerinin, ünlü Evan Blass tarafından sırasıyla 3.000 mAh ve 3.500 mAh olduğu öne sürmüştü. Bu, inceltilmiş alt ve üst çerçeveler sayesinde 5.8 inç ve 6.2 inç ekrana sahip olması beklenen Galaxy S8 serisinin Galaxy S7 serisi ile aynı batarya kapasitesine sahip olacağı anlamına geliyordu. Bununla birlikte, Koreden gelen yeni bir habere göre, Samsung'un batarya tedarikçisinin yol haritasında benzer boyutlara sahip ancak 3.250 mAh ve 3.750 mAh kapasiteli bataryalar bulunuyor.

https://www.maxicep.com/samsung-galaxy-s8-ile-birlikte-yeni-kablosuz-kulakligini-da-duyuracak
Samsung, Galaxy S8 ile birlikte yeni kablosuz kulaklığını da duyuracak
Haberi ortaya çıkaran kaynak ayrıca, bu iki bataryanın Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerinde kullanılacağını iddia ederken Samsung'un batarya kapasitelerini tekrar revize edebileceğini belirtiyor. Samsung'un Galaxy Note 7 batarya fiyaskosu göz önüne alındığında, Samsung'un aynı büyüklüğe daha fazla kapasiteli bir batarya sığdırma çabasında olmayacağı düşünülüyor.

Üstelik, Samsung'un yeni amiral gemi akıllı telefonları Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus'ın yeni ve gelişmiş 10nm işlemci teknolojisi ile yeni nesil ekranlarının daha az güce ihtiyaç duyacağını da hesaba katarsak, Samsung'un Galaxy S8 serisinde daha uzun pil ömrü için risk almasını gerektirecek bir durum olmadığını da görüyoruz.

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus'ın 29 Mart tarihinde düzenlenecek özel bir etkinlikte tanıtılması ve Nisan ayının ikinci yarısında satışa sunulması bekleniyor. Galaxy Note 7 batarya sorunu nedeni ile uzayan test süreçlerinin neden olduğu bu gecikmeyi Güney Koreli firmanın nasıl telafi edeceği ise merak konusu.
Samsung'un Batarya Tedarikçisi Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus için 3.250 ve 3.750 mAh Batarya Hazırladı

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
3.250 de Az Bence 4 Amper Filan Olsa Daha İyi

• Beğen
Tepkiler: Buğra

MaxipmaN

Üye
note 2 3100 mah olduğundan geçmek için bir sebep pek göremedim :hmmm
zaten geçemem çoğ pahalı :(

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
note 2 3100 mah olduğundan geçmek için bir sebep pek göremedim :hmmm
zaten geçemem çoğ pahalı :(
Burada pilin yanında yeni nesil işlemcilerin pil tasarruf özellikleri de var :)
eski işlemciler 28nm veya daha eski üretim teknolojisine sahipti.
Şuan snap820 14nm üretim ile yapılıyor snap835 ise 10nm üretim :)

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN

MaxipmaN

Üye
Burada pilin yanında yeni nesil işlemcilerin pil tasarruf özellikleri de var :)
eski işlemciler 28nm veya daha eski üretim teknolojisine sahipti.
Şuan snap820 14nm üretim ile yapılıyor snap835 ise 10nm üretim :)
32nm :ehe. Ama bende 720p ekran var gene de kapisamam devir degisti somuru:

• Beğen
gıwıliler

gıwıliler

Üye
Bende de note 2 var çok memnunum hala 5.1.1 romla kullanıyorum note serisi efsane yeni telefon alırsam xaomi veya note 5 alırım kesinlikle

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Buğra ve MaxipmaN
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
  • Beğen
Tepkiler: Buğra ve MaxipmaN
burak6787

burak6787

Üye
İnşallah note 7 gibi bir facia ile sonuçlanmaz bu s8 modeli :d