Samsung Wave Uzun Pil Ömrü İçin Magic Kod !

Sponsorlu Bağlantılar

KafKefEmrE

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Wave Uzun Pil Ömrü İçin Magic Kod !
Orjinal Konu

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar burda anlatılana göre eğer telefonumuzu "CP Uart" modunda enable yaparsak yüksek kalitede görüntü ve hızlı internet için uygun olduğunu söylüyor.

Ama siz düşük kalite ve internet yavaş olsun istiyorsanız "Ap Uart" buna daha uygundur ve pil ömrünü uzatır.

Telefonu " CP UART " moduna almak için "* # 8740 # " tuşlamanız yeterli. Ekranda "CP Uart Enable" yazısı çıkar. Aynı işlemi bir kez daha yaparsanız bu sefer " AP UART Enable " yazısı çıkar ve bu modu etkinleştirmiş olursunuz.

• Beğen
Tepkiler: Mertolozzi, ralmaz ve silver021

silver021

silver021

Üye
Orjinal Konu

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar burda anlatılana göre eğer telefonumuzu "CP Uart" modunda enable yaparsak yüksek kalitede görüntü ve hızlı internet için uygun olduğunu söylüyor.

Ama siz düşük kalite ve internet yavaş olsun istiyorsanız "Ap Uart" buna daha uygundur ve pil ömrünü uzatır.

Telefonu " CP UART " moduna almak için "* # 8740 # " tuşlamanız yeterli. Ekranda "CP Uart Enable" yazısı çıkar. Aynı işlemi bir kez daha yaparsanız bu sefer " AP UART Enable " yazısı çıkar ve bu modu etkinleştirmiş olursunuz.

Daha önce bu konu hakkında bilgilendirme yapmıştım ama tabikide içeriklerinden değil güç tasarrufu sağlamak amaçlı kullanabiliceklerinden söz etmiştim. bu biraz daha detaylı olmuş. bilgilendirme için sağol.

muratyalcin67

Üye
eski haline getirmek için ne yapmamız gerek ??

burakik

Üye
aynı işlemi tekrar yap iptal oluyor. ve gerçekten işe yarıyor arkadaşlar inernetle falan işiniz yoksa yapın ama navigasyon için harita falan güncelleyecekseniz mutlaka devre dışı bırakın zira gerçekten internet fena yavaş oluyor. görüntü kalitesinde pek bi düşüş yok açıkçası. ama pil ömrü fena uzadı :)

batuone

Üye
iyiymiş iphone dada olsaydı öle bir kod :hmmm

Anußis

Anußis

Üye
Sağl kardeşm

hsahin4

hsahin4

Üye
Bir yanlışlık var. AP Moduna alınca şarj süresi uzar falan demişsiniz,doğru ama telefonu aldığınızda zaten varsayılan olarak AP UART modunda gelir. Şunuda belirtelim AP modunda 3-4 gün arası, CP modunda 1,5 gün civarında batarya ömrü vardır. CP modunda iken saatte %2 şarj emer, AP modunda iken %0.2 ile %0.5 arasında şarj emer.

CP modunu 1080p fullHD film izlerken veya NFS Shift tarzı 3D oyunlar oynarken kullanmak lazım. Zira CP modunda iken grafik işlemcinin hızı artar.

BarcinSurmeli

BarcinSurmeli

Üye
grafik açısından pek bi fark göremedim aralarında hatta hiç :D

--------------- Ekleme ---------------

1080p de fark belli oluyor donma gerçekleşiyor sözümü geri aldım =)

Anußis

Anußis

Üye
Bir yanlışlık var. AP Moduna alınca şarj süresi uzar falan demişsiniz,doğru ama telefonu aldığınızda zaten varsayılan olarak AP UART modunda gelir. Şunuda belirtelim AP modunda 3-4 gün arası, CP modunda 1,5 gün civarında batarya ömrü vardır. CP modunda iken saatte %2 şarj emer, AP modunda iken %0.2 ile %0.5 arasında şarj emer.

CP modunu 1080p fullHD film izlerken veya NFS Shift tarzı 3D oyunlar oynarken kullanmak lazım. Zira CP modunda iken grafik işlemcinin hızı artar.

yooo ben aldıımda CP Modundaydı kodu girdim AP Moduna geçti ;) bu arada 1080P video izlenmiyor ;) 720p den üstünü atınca desteklenmeyen çözünürlük diyor

ralmaz

Üye
telefonumu ilk aldığımda oyun ve videolarda hiç bir sorunum yoktu. ilk bada güncellememden sonra telefon özellikle oyunlarda hantallaşmıştı. şimdi bu kodu denedim cp uart modunda aynen ilk aldığım günki gibi hızlı çalışıyor oyunlar. demekki güncellemeyle birlikte kendiliğinden ap moduna geçmiş telefon. tabi telefonuda cp modunda bırakacak değilim. bu kodu öğrendiğim iyi oldu. teşekkürler.

Mertolozzi

Mertolozzi

Üye
:tşk:

bigbelly1994

Üye
arkadaşlar peki bu telefonun sağlığını çok etkiler mi?

Üst Alt