Püf Noktası Samsung Android Cihazlarda Kies ile Orjinal Stock Rom Kurulumu

Sponsorlu Bağlantılar

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Android Cihazlarda Kies ile Orjinal Stock Rom Kurulumu
Herkese merhaba; başka bir forumda açmış olduğum konuyu buraya da açmak istdedim , aşağıdaki yöntem ile samsungun cihazınıza üretmiş olduğu romu sıfırdan telefona flashlayabilirsiniz
Merhabalar

bu yazımda sizlere android cihazlarınıza aynı iphone larda olduğu gibi android cihazlara da (samsung) sıfırdan yazılım yüklemek mümkün hemde root vb gerektirmeden...

Bunun için ilk önce adresinden uygun olan programı indirin. Telefonunuzun USB bağlantısını PC den çıkartın

1. Adım : Araçlar simgesinden üretici yazılımı yükseltmesi ve başlatma durumuna getirme simgesine tıklayın.

2. Adım: Karşınıza çıkan ekrandan Önce ürün model numaranızı daha sonra da seri numaranızı girin ( Seri No : s/n yada s n olarak kısaltılmış olabilir) (Seri numarasını model adından sonra isteyebilir)

3. Adım: Daha sonra devam edin birkaç uyarı çıkartacak buraları da iyice okuyun çünkü telefonunuz sıfırlanacak gibi birkaç bilgi veriyor. Devam edelim

Bu adımı imei vb güvenliği açısından ekran resmi almıyorum...

4.Adım: Sizden Cihazınızı kurtarma moduna almanızı isteyecek ( Kurtarma moduna almayı bilmeyenler adlı konuya bakabilirler )

5. Adım : Kurtarma moduna aldıktan sonra güncelle butonu aktif olacak güncelle diyin ve güncelleme işlemine başlasın

Bu butona tıkladığınızda kurulu olan android yazılımını 0 dan üreticinin ( samsung un ) yazılım merkezinden indirip telefonunuza yükleyecektir. Yani cihazınıza uygun olan en güncel yazılımı indirecektir. Bu yüzden indirme işlemi biraz uzun sürebilir ( 1 yazılımın en az 2 GB'ta yakın olduğunu da hesaplayın ) o indirirken sizde pc de oyun oynayın internette dolaşın keyfinize bakın

Not: Güncelleme işlemi yapılırken asla telefonunuzu kurtarma modundan çıkartmayın. İnternet bağlantınızı kesmeyin

Not 2 : Bu işlem telefonunuzdaki tüm verileri silecektir o yüzden yedek alın bilgisayara yedekleyin

Bu işlemin yanlış yapılması vb sebeplerden dolayı oluşacak sorunlardan forum yönetimi ve ben mesul değiliz yapmak kullanıcının isteğine bağlıdır. Ben kendi telefonumda deneyerek buldum sizlerle de paylaşmak istedim...

Şu anda öyle bir durum yok ama recovery modda iken cihaz bu mod açılmaz ve smart switch ile kurun derse smart switchte de Daha Fazla Butonuna basın "Acil Durum yazılımı kurtarma" seçeneğini seçin geri kalan adımlar üstteki yol ile aynıdır. Cihazın garantisini riske atmadan stock rom kurmanın en kolay yollarından biridir :)

kaynak: