Yardım Samsung Telefona Başka Ülke Yazılımı Yüklenir mi?

Sponsorlu Bağlantılar

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Telefona Başka Ülke Yazılımı Yüklenir mi?
Merhaba, J4+ sahibiyim ve cihazimın sürümü 8.1 fakat başka ülkeler için sammobile de falan 9.0 sürümü yayınlandı Türkiye için yayınlanmadı . Cihazı alalı daha 1 yil olmadı. Thailand falan gibi ulkelerde 9.0 yayınlandı bu yazılımlardan herhangi birini yüklesem sorun olur mu?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
diğer ülke romlarında fazla veya eksik uygulamalar olabiliyor
her romda her dil olmaya da biliyor
türkçe varsa ve yeni romun getirebileceği sorunları göze alıyorsanız yükleyebilirsiniz

çoğu zaman yeni güncellemeler telefonu az da olsa yavaşlatır

• Beğen
Tepkiler: mta122003
mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
diğer ülke romlarında fazla veya eksik uygulamalar olabiliyor
her romda her dil olmaya da biliyor
türkçe varsa ve yeni romun getirebileceği sorunları göze alıyorsanız yükleyebilirsiniz

çoğu zaman yeni güncellemeler telefonu az da olsa yavaşlatır
Olur mu peki sizce tahmini?

Dolunay08

Üye
note 8 e bulgar romu yükledim sorun olmadı

• Beğen
mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
note 8 e bulgar romu yükledim sorun olmadı
Aslında LG G2 vardı bi ara o zaman alman romu falan yüklüyordum bişey olmuyordu lakin bunda olay farklıdır diye korkuyorum bugünü bi bekliycem 9.0 sürümü çıktı çıktı , çıkmadı indiriyorum birini

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
teknik olarak bi sınırlama yok
eğer aynı model numarasına sahipse sorun olmaz

Bkz Note 3
N9000 ler Exynos işlemcili
N9005 ler Snapdragon işlemcili
ikisi de bir birinin romlarını kullanamaz
ancak N9000Q, N9000V nin romu kullanabilir gibi gibi

yani aynı donanıma sahipse romlar çalışır

burada hesaba katmanız gereken bir şey daha var
o da downgrade yani üst sürümden alt sürüme geri dönme
çoğu romda geri dönmeye izin verilmez
yine note 3 üzerinde örnek vermek gerekirse 1 kez odin üzerinden 5.0 romu yüklendikten sonra tekrar odin üzerinden 4.4.2 romu yüklenemez aynı cihazın romu olsa bile bootloader izin vermez (vermeyebilir)

• Beğen
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Samsungun güncelleme konusunda ne kadar sikintili bir sirket oldugunu herkes bilir. O yuzden guncelleme için acele etmemeni tavsiye ederim. Arkadaslarin da dedigi gibi bir güncelleme için geri donulemeyecek sorunlarin olusmasina neden olabilirsin. Guncellemeler bölge bolge dagitildigindan dolayı Türkiye sürümü de en kısa zamanda gelecektir. Güncelleme konusunu bence çok kafaya takma derim ben. Son olarak yayinlanan guncellemelerin resmi güncelleme oldugundan kesin emin misin? Modifiye edilmis romlarda olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Eren Değerli ve mta122003
mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Samsungun güncelleme konusunda ne kadar sikintili bir sirket oldugunu herkes bilir. O yuzden guncelleme için acele etmemeni tavsiye ederim. Arkadaslarin da dedigi gibi bir güncelleme için geri donulemeyecek sorunlarin olusmasina neden olabilirsin. Guncellemeler bölge bolge dagitildigindan dolayı Türkiye sürümü de en kısa zamanda gelecektir. Güncelleme konusunu bence çok kafaya takma derim ben. Son olarak yayinlanan guncellemelerin resmi güncelleme oldugundan kesin emin misin? Modifiye edilmis romlarda olabilir.
Yok hocam resmi diye biliyorum yapıyorum.

yakamoz1319

yakamoz1319

Üye
Yüklenir. Hemen hemen her rom'da Türkçe dil mevcut. J7 pro cihazıma Türkiye harici rom yüklemiştim.
Ayrıca, LineAgeOs custom rom unu tavsiye ederim. Cihazımın orjinal sürümü 8.1 iken LineAge ile 9 kullanıyorum. Gayet stabil, hata yok, şarj süresi mükemmel.

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Yüklenir. Hemen hemen her rom'da Türkçe dil mevcut. J7 pro cihazıma Türkiye harici rom yüklemiştim.
Ayrıca, LineAgeOs custom rom unu tavsiye ederim. Cihazımın orjinal sürümü 8.1 iken LineAge ile 9 kullanıyorum. Gayet stabil, hata yok, şarj süresi mükemmel.
Tamamdır hocam sağolun 1 gün daha beklerim gelmezse güncelleme başka ülkeninkini yapcam

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Bu güncelleme için neden acele ediyorsun ki. Birak zamani gelince yuklersin.

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Bu güncelleme için neden acele ediyorsun ki. Birak zamani gelince yuklersin.
Konuştum yetkililerle 24ünde gelecekmiş Türkiye'ye. Güncelleme için acele ediyorum çünkü ne zamandır bunu bekliyorum hemde hoşuma giden bir yazılım . Yardım olabilirmisiniz? yazılımlardan birini yüklemeyi düşünüyorum hangi ulkeyi yüklemeliyim? Bide sizce yükleyim mi hocam yani sizin fikriniz

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Orjinal güncelleme gelince kurarsin işte. Adamlar soylemisler 24 gün icinde gelir diye.

Üst Alt