Samsung S8530 Wave II İle İlgili Bir Kaç Soru

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tigins

Üye
    Konu Sahibi
Samsung S8530 Wave II İle İlgili Bir Kaç Soru
Merhaba arkadaşlar; genel olarak cep telefonları ile ilgili pek bir bilgim olmaması sebebiyle, bu konularda iyi seviyede bilgi sahibi olan arkadaşlara bir kaç soru sormak istiyorum.

Bu cep telefonunu almak için araştırıyorum fakat telefonu online satan bazı yerlerde ürün Samsung S8530 Wave II diye geçerken bazı yerlerde ise ürün Samsung S8530 olarak geçiyor. Bu iki ürün farklımıdır?

Benim bildiğim S8530 ların zaten hepsi Wave II.

Diğer sorunlarıma gelince telefonun kendi tarayıcısı multitouch ı destekliyor mu? Yani iPhone daki Safari gibi tarayıca multitouch özelliği var mı?

Bir kaç yerde denk geldim bazıları tarayıcısının Flash desteklemediğini bununda sıkıntı çıkarttığını belirtirken bazılarıda bunun bir sorun olmadığını belirtiyor.

Diğer bir ve en önemli sorum ise şu bildiğiniz gibi bu üründe Bada işletim sistemi kullanılıyor. Şuanki en güncel sürüm sanırım 1.2 peki yarin Bada 2.0 sürümü çıkarsa üründe iPhonelarda olduğu gibi bir sonraki işletim sistemine Upgrade etme yükseltme işlemi mümkünmüdür?

Cevap verecek arakadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Kefelon

Üye
1)farklı değil aynısı
2)ewt bildiğim kadarıyla kendi tarayıcısında multi touch var
3)flash eklentisini yükleyebiliyorsun arkadaşım yüklemişti
4)yükselyme işlemi ewt mümkündür wave 2 badanın en üst düzey telefonlarından biri olduğu içinde kısa sürede güncellemeyi paylaşcaklardır...

----------Eklendi @ 10:32:47 ---------- Yazıldı @ 10:29:12 ----------

burdan incelemesinin görebilirsin...

Mesut979

Üye
Merhabalar Bende Samsung ile ilgili birşey sormak istiyorum, Wave II'yi yaklaşık 2 ay önce aldım, e-mail ayarlarını yapamadım, smtp, pop3 türünde bilgileri istiyor, işyerimdeki e-mail adresim [email protected] smtp kısmına mail.xxx.gov.tr yazıyorum pop3 kısmınada aynısını yazıyorum hatanın ne olduğunu da belirtmiyor sadece yanıt alınamdı diyor. Çok belirsiz bir tanımlama yaptım ama yinede yardımcı olabilir misiniz ? web üzerinden maillere bakmak istediğimizde mail.xxxx.gov.tr yazdığımızda kullanıcı adı ekranı geliyor ve maillerimize bakabiliyoruz.

Tigins

Üye
    Konu Sahibi
banane25 ilgin ve cevabın için teşekkürler.

Mesut bey herhalde en iyi cevap verebileceğim bir konuyla ilgili soru olsa gerek.

gov.tr devlet birimlerinin kullandığı bir alan adı türüdür. Açılımı ise Government tır. Hal böyle iken büyük ihtimalle Microsoft Exchange sunucusu kullanıyorsunuzdur ve maillerinze erişim dışarıya kapalıdır ve sadece kurum içinden erişime açıktır. Exchange de POP3 ve IMAP4 varsayılanda kapalı gelir. Exchange mobil erişimler için Active Sync kullanır. Bu hizmetten yararlanabilmek için Bilgi İşlem departmanı ile iletişime geçmeniz gerekebilir fakat büyük ihtimalle dışarıdan maillerinize bu şekilde erişimiz yasaktır. Yani sıkıntı telefonunuzda değil.

SamsungGT s5620

SamsungGT s5620

Üye
Merhabalar Bende Samsung ile ilgili birşey sormak istiyorum, Wave II'yi yaklaşık 2 ay önce aldım, e-mail ayarlarını yapamadım, smtp, pop3 türünde bilgileri istiyor, işyerimdeki e-mail adresim [email protected] smtp kısmına mail.xxx.gov.tr yazıyorum pop3 kısmınada aynısını yazıyorum hatanın ne olduğunu da belirtmiyor sadece yanıt alınamdı diyor. Çok belirsiz bir tanımlama yaptım ama yinede yardımcı olabilir misiniz ? web üzerinden maillere bakmak istediğimizde mail.xxxx.gov.tr yazdığımızda kullanıcı adı ekranı geliyor ve maillerimize bakabiliyoruz.

Bilgi İşlem ile iletişime geçip konuyu aktarın.POP3 desteği yoksa size alternatif bir yol önerebilirim.Eğer e-postalarınızı yönlendirme şansınız var ise size ait pop3 desteği olan başka bir e-posta hesabınıza bunları yönlendirin.Yönlendirme işlemi sonucunda gerekli ayarlamaları yapmanız halinde gov.tr uzantılı hesabınızda gelen e-posta duracak ve bununla birlikte bir kopyası belirteceğiniz adrese yönlendirilecektir.Tabi ki yönlendirme mümkünse.

Mesut979

Üye
ilginizden dolayı çok teşekkürederim, mailleri alternatif bir posta hesabına yönlendirme fikri aklımdaydı ama belki bir çözüm bulabilirim diye araştırmak istemiştim. Tavsiyenize uyup postaları başka bir hesaba almayı deneyeceğim, vakit ayırdığınız için çok teşekkürederim. Kolay gelsin.

SamsungGT s5620

SamsungGT s5620

Üye
ilginizden dolayı çok teşekkürederim, mailleri alternatif bir posta hesabına yönlendirme fikri aklımdaydı ama belki bir çözüm bulabilirim diye araştırmak istemiştim. Tavsiyenize uyup postaları başka bir hesaba almayı deneyeceğim, vakit ayırdığınız için çok teşekkürederim. Kolay gelsin.

Rica ederim.POP3'ü kullanamama ihtimaliniz yüksek göründüğü için mecburen alternetif çözümlere yönelmeniz gerekiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt