Samsung S8500 Wave, S8530 Wave II Soru-Cevap

Sponsorlu Bağlantılar

silver021

silver021

Üye
Bir konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var arkadaşlar (cihaz şuan 1.2 xjl2 ve s8500dbtjl2 (sfr)product koda sahip fransız bu yüzden kieste güncelleme yapamıyorum)ama dün cihazın imenin kopya olduğu ortaya çıktı kayıt yaptırmak yerine eski bir samsungun imei ni kopyalamışlar ve ben aldığım kişiye ulaşımıyorum ve de pasaport kaydıda yaptıramayacağım sonuç olarak cihaz elimde kaldı...Ben şuan en güncel Tr firmware i multiloader ile atarsam cihaz orjinal imei ne (kayıtsız olan imeine) döner mi yoksa şuan üstünde ki kopya imeinde mi kalır? Bu konu hakkında bilgi verebilirseniz sewinirim.
bu mümkün deil imei kodla versiyon güncelemenin arasinda bir alaka yok. imeini açtirabilirsin bi telefoncuda. dolu satilik imei var piyasada. haydi kolay gelsin.

----------Eklendi @ 03:15:11 ---------- Yazıldı @ 03:10:43 ----------

Arkadaşlar bende wave kullanıyorum gerçekten mükemmel bir telefon. Yalnız bu sürümü 1,0 dan 1,2 ye nasıl yükselticez bunu bilen biri varsa yazsın bir zahmet. Kiesden batığımda 1,0 görünüyor ve güncellenemez sürüm yazıyor.
senin öncelikle türkiye roma sahip olman gerekir. kies avrupa yazilimlarini güncelleştiremez. bunun tek bir çaresi var oda roma değiştirmek. bu link işini görür. www.maxicep.com/bada-os/samsung-wave-s8500-bada-orjinal-roma-donus-100-calisan-yontem-433951.html

keekoo

Üye
herkeze slmlar arkadaslar wave II kullanicisiyim bu tel harika net resim batarya vb.. hersey . benim sizlere 2 sorum olcak
1.samsung apss guncelleme istedi yaptim ama islem olmadi sanirim ve girilmez oldu ve sildim girilmiyordu nasil geri getirebilirim
2.pc ile baglantida sorun yasiorum. nete baglanabiliorum ve veri transferide yapabiliorum ancak ikisini birden yapamiorum . kiesten apps e girip uygulama vs.. indirmemin baska yolu yok bildgim kadariyla bunu nasil cozebilirim tel bada 1.2 ve pc isltim sistemim xp yardimlarinizi bekliyorum simdiden tesekkurler ..

silver021

silver021

Üye
herkeze slmlar arkadaslar wave II kullanicisiyim bu tel harika net resim batarya vb.. hersey . benim sizlere 2 sorum olcak<br />
1.samsung apss guncelleme istedi yaptim ama islem olmadi sanirim ve girilmez oldu ve sildim girilmiyordu nasil geri getirebilirim<br />
2.pc ile baglantida sorun yasiorum. nete baglanabiliorum ve veri transferide yapabiliorum ancak ikisini birden yapamiorum . kiesten apps e girip uygulama vs.. indirmemin baska yolu yok bildgim kadariyla bunu nasil cozebilirim tel bada 1.2 ve pc isltim sistemim xp yardimlarinizi bekliyorum simdiden tesekkurler ..
geçmiş olsun öncelikle samsung appsi telefondan sildiysen bunu getirmebnin tek yolu hard format. en başa dönmen gerekicek. onun yerine wave 2 orjinal roma dönme konusu topiğin en başindaki konudan badanin ilk sürümüne geçerim spoof dosyalarini pc ye indiririm sonrada onlari bi güzel spooflarim. samsung apps dişinda sadece spooflayarak telefona uygulama yüklenebilior. bunun dişinda widgetları yada temayı oldugu gibi telefona atabilirsin illaki samsung appse ihtiyaç yok bunlar için.

keekoo

Üye
hard format attim ama geri gelmedi sahsen rom a donme muhabbetindende korkuyorum

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Samsung Wave S7233

Arkadaşım bu telefonu kullanıyor ama çok büyük bi derdi var... Sizlerinde bildiğiniz gibi telefonun orjinal menüsü açık mavi tonlarda... Eleman diyorki: Abi ne kadar arkaplanı siyah tema bulursam bulayım telefona atıp yükleyince resimdeki gibi olmuyor menünün arka planı yine aynı kalıyor sadece simgeler ve duvar kağıdı değişiyor. bir türlü siyah olmuyor... Bu sorun tüm wave 7233 telefonlarda aynımı yoksa bizim elemanın telde bir sorunmu var peki neden böyle:allalla:

yav bide bu telin adı bile geçmiyor bölümde
burası 8500 konusu olduğu için bu sorumu konu olarakta açıyorum bi vatandaş yardımcı olursa sevinirim

dionysos.

Üye
wave II kullanıyorum telefonum vodafone telefonu :hmmm ayarlarını değiştmek istiyorum bana yardımcı olabilirmisinz?

silentmoon

Üye
Beyler ben msj yazma stilini değiştirmek istiyorum tuşlardaki gibi yapmak istiyorum fakat başaramadım bana bu konuda yardım edermisiniz?

ozmoz15

Üye
internette siteleri açarken telefonda "sayfa çok büyük içerik düzgün görüntünlenemeyebilir." yazıyor telefonu kapatıp açınca düzeliyor ama belli bir süre sonra yine oluyor.bu sorunu nasıl çözebilirim?? Lütfen yardım

efe574

efe574

Üye
Bende yeniyim şu güncelleme işine kafam sarmadi hata yok ama 1.2 geçmek istiyorum yanlış olursa tel açılmama yada kurtarma gibi yolları varmı

for_rock

Üye
Beyler ben msj yazma stilini değiştirmek istiyorum tuşlardaki gibi yapmak istiyorum fakat başaramadım bana bu konuda yardım edermisiniz?

Mesaj Yazma Ekranına Gir. Aşağıdaki resimde kırmızı ile çizdiğim butona basılı tut

Gelen ekranda "Qwerty Klavye" ye Tıkla (Aşağıdaki Resimde)

Son Adım. "Tuşlar" ı tıklayıp "Ayarla" ya tıkla. (Aşağıdaki resimde)

maryosayko34

Üye
vodafon hattım ıle mobılodeme ıle samsung appten 3 tane oyun aldım ama konturde dusme olmadı ve oyunları oynarken arada donma ve kasma oluyur ?

lecc

Üye
arkadaşlar acil yardım!!! telefonum servisten yeni geldi ve yapılan işlemler açıklamasında LCD ekran değişti yazıyor..neden AMOLED değiL de LCD yazıyorki.?değişen ekranın AMOLED olduğunu nasıl anlayacağım?..samsunga yazdım ama henüz dönmediler.sizler yardımcı olursanız çok sevinirim.

pcwolf

pcwolf

Üye
Eee lcd değişti diyor amoled değişti de demiyor ona bakarsan?

lecc

Üye
ya zaten kafam karıştı benimde..sonuçta benim telefon garantili orjinal amoled ekran olarak gitti servise.lcd neden denmiş ..şimdi sizce ne yapmalıyım ._? hiç bilmiyorum

pcwolf

pcwolf

Üye
Yanlış yazmışlar zaten kapasitif ekran lcd olmaz benim bildiğim. Liquid Crystal Display, ekrana bastırınca renk dağılır, bu tip ekranlarda olur. Kapasitiflerde hiç görmedim.

lecc

Üye
teşekkür ederim..bende öyle düşündüm ama kafamı karıştıran şey forumda okuduklarım oldu..bazı kişiler kendilerine servisin yanan amoled ekranı yerine lcd ekran teklif edildiğini yazmışlardı.yapılan işlemlerde de lcd yazısını görünce acaba dedim...ve servisi geri aradığımda gönderin bakalım demeleride cabası oldu.yani açık bir dille reddetmediler.

sonuçta herhalükarda servise geri gidecek çünkü deklanşör arızası devam ediyor ve zaten işlemde görmemiş...

sorunlarım kafamda çözülmüş değil ancak yinede cevapla döndüğünüz için tekrar teşekkürler.

tatangida

tatangida

Üye
Merhaba Arkadaşlar Benim Sorum Şu Şekil'de Olacaktı Yanlış Hatırlamıyorsam Kies Programının Eski Sürümünde Pcden Mesaj Atabiliyorduk Telefon Takılıyken. Öyle Bir Proğram Varmı Yada Ne Yapmam lazım. Şimdiden Cevaplarınız İçin Teşekkür Ederim

slater12

Üye
arkadaşlar wave 8500 da nerde olduğumuzu gösteren bir uygulama var mı?
anlatmak istediğim i phone da var sanırım face de iken şuan da burada diye bi ileti oluyor mesela onu bizim telefonumuzda da yapabiliyormuyuz

szeer

Üye
arkadaşlar acil yardım!!! telefonum servisten yeni geldi ve yapılan işlemler açıklamasında LCD ekran değişti yazıyor..neden AMOLED değiL de LCD yazıyorki.?değişen ekranın AMOLED olduğunu nasıl anlayacağım?..samsunga yazdım ama henüz dönmediler.sizler yardımcı olursanız çok sevinirim.

benim ekranımda değişti ha lcd yazmış ha amoled zaten teknik olarak senin düşüncen hiç ama hiç mümkün değil lcd ekranın kalınlığı ile amoled ekranın kalınlığı da bir değil. hiçbir şey ikna etmiyorsa ekran kalitesi aynı mı aynı o zaman telaşa gerek yok ve dediğin şey mümkün dahi değil ayrıca wave-2 ekranı amoled değil ve daha kalın bir de farkındaysan ayrıca renkler arasında çok fark var.

----------Eklendi @ 18:13:46 ---------- Yazıldı @ 18:07:53 ----------

arkadaşlar benimde bi sorum olacak wave-1 kullanıcısıyım yazılımım bada 1.2 jvka1 ben ne zman ses profilimi toplantı yapsam cpu yüzde 2-3-4-5-9 arasında gidip geliyor ve sadece toplantı profilinde oluyor yazılımı sildim tekrar yükledim defalarca jvkc-1 güncellemesini dahi yaptım ama her defasında aynı oldu çözüm sormuyorum başka yaşayan var mı merak ettim.

----------Eklendi @ 18:14:01 ---------- Yazıldı @ 18:13:46 ----------

arkadaşlar benimde bi sorum olacak wave-1 kullanıcısıyım yazılımım bada 1.2 jvka1 ben ne zman ses profilimi toplantı yapsam cpu yüzde 2-3-4-5-9 arasında gidip geliyor ve sadece toplantı profilinde oluyor yazılımı sildim tekrar yükledim defalarca jvkc-1 güncellemesini dahi yaptım ama her defasında aynı oldu çözüm sormuyorum başka yaşayan var mı merak ettim.

MEYANI

Üye
arkadaslar s8500 yaklasik 1 yil once aldim ve hic sorunsuz kullaniyordum. gecenlerde kies uzerinden bada 1.0.2 guncellemesi yaptim ama makine kasmaya basladi. telefonun surumunu 1.0 a dondurme imkani varmi?? bilgilendirme icin simdiden tesekkur ederim.

Üst Alt