samsung s6 edge gayrıresmiden resmiye geçiş ???

Sponsorlu Bağlantılar

serkan06024

serkan06024

Üye
    Konu Sahibi
samsung s6 edge gayrıresmiden resmiye geçiş ???
tüm arkadaşlara iyi forumlar, 1 ay önce s6 edge cihaz aldım almanyadan geldi pasaport kaydı yaptırmadan normal bir telefoncudan ımeı numarası attırdım ve kullanıyorum, yazılım güncelleme yapamıyorum , sürekli wifi şifre istiyor, güvenlik hata uyarısı alıyorum, bu sorunlardan kurtulmak için cihazı imeı olarak resmiyete kavuşturmam mümkünmü, şayet değilse yazılımsal olarak neler yapabilirim bana yardımcı olursanız fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
yokmu yardım arkadaşlar ?

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
Mümkün Öncelikle Pasaport bulman gerekiyor vergisini yatırıp pasaporta işlettireceksin cihazı şimdi tek yapman gereken batarya altındaki imei numarasını geri telefona attırmak direk çakma imei ile gidersen başın belaya girebilir

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Pasaport ile yurt dışından gelmiş birine kayıt yaptırabilirsin ama imei atıldıktan sonra olur mu bilmiyorum.
Odin ile cihazına uygun güncel yazılımı sammobil sitesinden indirip yükleyebilirsin.

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
Pasaport ile yurt dışından gelmiş birine kayıt yaptırabilirsin ama imei atıldıktan sonra olur mu bilmiyorum.
Odin ile cihazına uygun güncel yazılımı sammobil sitesinden indirip yükleyebilirsin.
Şuan zaten stock da yazılımı hiç oynamaması daha iyi olur sadece orj. imei yi geri içine aynı şekilde gömdürmesi lazım box ile

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Şuan zaten stock da yazılımı hiç oynamaması daha iyi olur sadece orj. imei yi geri içine aynı şekilde gömdürmesi lazım box ile
Kendi imeisini artırmak için + Kayıt ve pasaport için ayrı para ödeyecek. Zaten imei attırmış ve kullanıyor bence güncel yazılımı mevcutsa indirip yüklemek daha mantıklı :)

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
Kendi imeisini artırmak için + Kayıt ve pasaport için ayrı para ödeyecek. Zaten imei attırmış ve kullanıyor bence güncel yazılımı mevcutsa indirip yüklemek daha mantıklı :)
Durum kendi orjinal imei si türkiye' de kapanmış . bizim amacımız onu illegal bi şekilde açmak değil o imei yi cihazın driver a gömmek orj. imei tekrar kavuşmak ondan sonra yapılacak işlem vergisini ödeyip pasaporta işletmek sonrasın orj. imei si açılmış olacak yani çakma imei değilde orjinal imei kullanmış olcak en sağlıklısıda bu ama yok farketmez imei nin ne olduğu bana yazılım güncellesin derse bunu manuel olarak pc de yapabilir . Ufak bi detayda var attırdığı imei geçici ise imei gider cihaz imei siz kalır .
İmei siz kalması daha büyük sıkıntı driver a değiştirme değilde imei gömmek daha zor .

Bu şekilde uptade yapılabilir .

Samsung Galaxy S6 Edge için indirdiğiniz Lollipop romunu nasıl yükleyebileceğinizi anlatıyoruz.

• Öncelikle Odin programını indirin.
  • Bilgisayarınıza indirdiğiniz USB sürücüleri yükleyin.
  • Cihazınızı kapatın. Kapattıktan sonra “Güç + Ev (Home) + Ses Kısma” tuşlarına aynı anda basın. Download Mode açılacaktır. Ses açma tuşuna basarak devam edin. *Yapamadıysanız Samsung Galaxy S6 Download Mode konusuna ulaşabilirsiniz.
  • Odin programını çalıştırın ve cihazınızı USB kablo ile bilgisayara bağlayın. Bilgisayarınız gerekli sürücü yüklemelerini yaptıktan sonra Odin programı cihazınızı tanıyacaktır.
  • Odin programında “Auto Restart ve Reset Time” kutucukları işaretli değilse işaretleyin, “AP” kutucuğunu işaretleyin ve “AP” butonuna tıklayarak indirdiğiniz “.tar .md5″ uzantılı stock rom dosyasını seçin.
  • Her şey hazırsa “Start” butonuna tıklayın ve işlemin bitmesini bekleyin.

serkan06024

serkan06024

Üye
    Konu Sahibi
teşekkürler cevaplar için,
cihazın kasasındaki ımeı sorgulattığımda kayıt bulunamadı diyor, içine gömülen ımeı sorgulattığımda ise kayıt dışı olduğu tespit edilen ımeı bilgisini alıyorum, ayrıca cihazda marshmallow yüklü, şuda varki ımeı lerin ikiside g-925ı diye çıkıyor, yani mantıklı olan size göre nedir, tekrar para bayılmakmı :D yoksa yazılımsal olarak sorunu çözmekmi, ilginiz için tekrar teşşekürler

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Ben olsam Güncel yazılımı kendim yüklerdim. İmei gider mi bilmiyorum ama her ihtimale karşı root yapıp imei bin yedeğini alabilirsiniz.

Üst Alt