samsung s5620 tuş kilidi sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

WHİRLWİND

Üye
    Konu Sahibi
samsung s5620 tuş kilidi sorunu
yaklasık 9 aydır monte kulanıyorum.ama 1 aydır telefon kafayı yedı sağ tarftakı tuş kilidini yapınca telefon kilitleniyor ekran ışığı sonuyor hiçbir tuş çalışmıyor sonra kendığılınden ekranın ışığı yanıyor ama ne ekran nede tuslar çalısıyor :S bende tuş kilidini kullanmıyorum otomatik kilitte etkin deil ona rağmen telefon kendiliğinden tuş kilidi yapıyor yine ekran ve tuşlar kiilitleniyor teleefon donuyo yanı:S bataryasını çıkarıp tekrar takıyorum ancak normale donuyor:S bu problemle karsılasan ve çozume ulasan varsa yardımcı olabılırmı acaba?

vlknyts

Üye
telefona reset atman gerek onun bi kodu vardı onun için samsungu ara mümkünse ankara etlike samsung var onu ara onlar yardımcı oluyor telefonda

technoblue

technoblue

Üye
bence bu işlerden anlamıyorsan hiç kendin uğraşma çünkü daha kötü sonuçlar çıkabilir. teknik servise başvur onlar yardımcı olsunlar.

WHİRLWİND

Üye
    Konu Sahibi
açıkcası çok bi bilgiye sahıp değılım ama garantıye gönderilcek kadar buyuk bi problem olduğunu düşunmuyorum.teknik serisi arıycam zatende belki aynı prblemle karsılasan varsa gerek kalmaz dıye dusundum çunku buyuk ihtimalle resetlenmesi gerekıyo telefonun.tesekkurler;)

Faraza42

Faraza42

Üye
Aynı sorunu şu an ben yaşıyorum. Bi sonuca ulasan var mı?

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
kardeş bu monte nin bir özelliğidir o sağdaki kilit tusana basarsan ekranda bir kilit işareti çıkar ve hiç bir fonksiyon çalışmaz ekranda ne varsa sadece o çalışır yanı telefonda ben filim acıyorum, veriyorum oğlumun eline hepsini izliyor neye basarsa bassın hiç bir tuş calışmaz sadece o kilit tuşuna basarsanız o zaman telefon aktif olur yanı her foksiyon devreye girer şimdi size soruyorum

o sağdaki kilit tuşuna bastığınızda telefonun ekranındakı o sol üst köşedeki kilit simgesi kalkmıyor mu?

Faraza42

Faraza42

Üye
Hayır. Tuş kilit düğmesine 1 kere bastığımda normal kilitlenmesi gerekiyor veya kilit açarken basılı tutunca kilidi açması, kısa süreli basınca da ekranın gelmesi lazım. Sen sorunumuzu anlamadın, telefon kilit düğmesi ÇALIŞMIYOR. Ne kilitleme fonksiyonu var ne de kilit açma fonksiyonu.

onezero

Üye
Tıpatıp, aynı sorun 5-6 gündür bende de mevcut. Bir sonuç alan var mı? Topluca mı harekete geçti bu telefonlar nedir.

herbeswolf

Üye
tekrar yazılım yüklenmesi lazım ben erzurum başarıya götürdüm ve 1 günde yaptılar ve verdiler o sorun gitti fakat bizde de başka sorun var telefon bazen donmalar yaşıyor.. :S

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
Hayır. Tuş kilit düğmesine 1 kere bastığımda normal kilitlenmesi gerekiyor veya kilit açarken basılı tutunca kilidi açması, kısa süreli basınca da ekranın gelmesi lazım. Sen sorunumuzu anlamadın, telefon kilit düğmesi ÇALIŞMIYOR. Ne kilitleme fonksiyonu var ne de kilit açma fonksiyonu.

Hımm tamam kardeş şimdi mevzu anlaşıldı yani tuş kilidi tamamen bozuk

şimdi bu telefonun bir onarma kodları var onu veriyorum sana ;

*#197328640# = Onarma Menüsü

orada 6 tane seçenek çıkacak sanırım senin problemın bir numara yani debug Screen(HATA AYIKLAMA EKRANI)

şimdi 1 e bas ve ordaki tüm onarmaların testını bir yap bakalım ne olacak eğer olmazsa bi geri gel o ilk açılan sayfada kı 1 numaranın altında ki

diğer testleri de yap inş düzelir .

Faraza42

Faraza42

Üye
Yazılım değiştirmek bişey değiştirmiyor bu sorunda. Verdiğin kodu denemek isterdim ama telefonu garantiye yolladım :)

maniya

Üye
aynı sorunu bende yaşadım bu tuşun bozulmasıyla alakalı bi durum yazılımla hiç bir alakası yok...

akngfb

Üye
bendede ayni sorun var dediginiz format kodu *2769*3855# sim hafiza cikarip yapin fakat yine gecmiyor... baska yapa bilen varsa yazsin 12 ay oldu alali 2 haftadir mallasti telefon ....

jetgil

jetgil

Üye
servis kesin çözüm

asimavi77

Üye
*2767*3855# telefon açıkken bu kodu girin ama bunu yapmadan önce rehberinizi yedeklemeyi unutmayın,zira bütün bilgileriniz silinecektir,ayrıca hafıza kartınızı formatlamanızda da yarar var.

Üst Alt