Samsung s4 ile sorularım var

Sponsorlu Bağlantılar

selly1310

selly1310

Üye
    Konu Sahibi
Samsung s4 ile sorularım var
Sevgili arkadaşlar,
Bana dün samsung s4 geldi ve telefona biraz yabancıyım.Şimdiye kadar hep nokia kullandım.En son nokia n8 var ve telefona modifiye yazılım atmıştım.
Samsung smart telefon ilk defa kullanıcam.Bundan dolayı sizden yardım istice.Umarım konuyu dogru yere actım.

Arkadaşlar sorularım şunlar.

1. bilgisayarıma telefonuma uygun orignal yazılımı indirmek istiyorum.Bunu bulamadım.Dogru yazılımı olan bir link atarmısın bana.en önemli soru bu benim
icin

2.Nokialarda telefon uyku modundayken bile saat gösteriyordu.S4 bu münkün degilmi.Uyku modunda ekran simsiyah.
3. bende telefonda en son gözüken yazılım 4.4.2 ama internete okudugum kadar 5.0 Lollipop yazılım cıkmış.Ama ben telefonda güncelleme yap diyince
telefonda en son güncelleme mevcutdur diye bir uyarı cıkıyor.Bu arada telefonda şu an bir hat yok.Wireless ile sorgulama yaptım.bundan dolayı acabamı
bana 5.0 yazılım gelmiyor???
4.telefonu Kies' bagladıgım zaman bana bu uyarı geliyor Smart Switch indirin.İndirdim ama ben işlerimi Kies ile yapmak istiyorum.Nasıl Smart Switch devre
dışı bırakırım.
5.samgungda nokia oldugu gibi bir program yokmu yazılımları görmekl veya yeni yazılım var mı diye sorgulamak icin.
sammobile de arama yaparken bunu bulamıyorum.önemli degilmi onuda bilmiyorum.aramada mesala Ana bant süürümü bulamıyorum..I9500XXUFNC1
YAZILIM ARARKEN NEYE DİKKAT ETMEM LAZIM

Şimdidem herkese teşekkür ederim..

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
1-) Cihazına uygun yazılımı bu linkteki arama yerine i9500 yazarak istediğin ülkenin alt sürüm olmaksızın bütün üst sürümleri indirip ODİN ile yükleyebilirsin.

2-) Nokia'larda yıllar önce olan ekran kapalıyken saati gösterme özelliği henüz android camiasına galaxy s7 s7 edge lg g5 ile yeni eklendi o yüzden s4'te bu özellik stock yazılımında yok.

3-)Evet S4 için son sürüm Android 5 Lollipop. Senin cihazın ithal ise geldiği ülke de 5.0 Samsung tarafından verilmemiş olabilir.

Türkiye en son Aralık 2015'te güncelleme almış m:

İlk madede attığım linkten en son çıkan firmware'lara bakabilirsin. Kies'i samsung bıraktı artık onun yerine smart switch kullanıyor. Ben kies'i çok eskiden kullandığım için bu konuda fazla bir şey bilmiyorum.

selly1310

selly1310

Üye
    Konu Sahibi
yukardaki ekledigim resimdeki gibi firmware aramalarda i9500xxufnc1 cıkmıyor.bunun bir önemi varmı.birde sizin bana verdigniz linte aramalarda ülke cıkıyor ama alt veya üstsürüm cıkmıyor.tek birtane cıkıyor.

ben şimdi bunu telefona kurabilirmiyim.benim telefona uygunmudur

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
yukardaki ekledigim resimdeki gibi firmware aramalarda i9500xxufnc1 cıkmıyor.bunun bir önemi varmı.birde sizin bana verdigniz linte aramalarda ülke cıkıyor ama alt veya üstsürüm cıkmıyor.tek birtane cıkıyor.

ben şimdi bunu telefona kurabilirmiyim.benim telefona uygunmudur

Ana bant sürümünün bir ehemmiyeti yok i9500 olan bütün ülkelerin kurabilirsin. Bir tane çıkıyor dediğinizi tam anlayamadım. Resimdeki firmware'i indirip kurabilirsin. Uygundur i9500.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt