SAMSUNG NP550P5C-S05TR notebook

Sponsorlu Bağlantılar

buse_044

buse_044

Üye
    Konu Sahibi
SAMSUNG NP550P5C-S05TR notebook
merhaba ben bu ürünü almayı düşünüyorum kullanım alanım ise iç mimarlık okuyorum autocad ve 3dmax gibi programlar kullanıcam acaba uygun mu yada önerbileceğiniz başka modeller var mı ?

ANIL

ANIL

Admin
Kesinlikle uygundur. Ekran kartı notebook için üst seviye. Güncel oyunları da rahatlıklaa oynarsın :oke:

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye

aynı model ve müthiş indirime girmiş hatta bu üründen 1 artısı daha var hdd 1 tb

fk555897

fk555897

Üye
Ben bu notebook'u yaklaşık 6-7 ay önce teknosa.com'dan indirimle 2300 TL'ye almıştım. Laptop'tan çok memnunum açmadığı oyun yok. Bütün oyunları high seviyede oynuyorum.

• Beğen
Tepkiler: Mad EagLe
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Ben bu notebook'u yaklaşık 6-7 ay önce teknosa.com'dan indirimle 1300 TL'ye almıştım. Laptop'tan çok memnunum açmadığı oyun yok. Bütün oyunları high seviyede oynuyorum.

bende alacaktım bugünde tükenmiş

buse_044

buse_044

Üye
    Konu Sahibi
hepinize cevaplarınız için teşekkürler:)

• Beğen
gericikoyluyobaz

gericikoyluyobaz

Üye
1.300 tl mı ... bı ıs var onda

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
bendeöyle yapıcam ama kararsızım:)

iyice inceledim bunu alın derim işlemci hızı ufakta olsa daha iyi bu 750 gb ama bunun disk dönüş hızı 7200 rpm diğeri 5400 250 gb için 5400 almayın derim :)

ANIL

ANIL

Admin
Kesinlikle 7200rpm olanı tercih etmek en doğrusu olur. En önemli donanım hdd ama bunu kimse bilmez. Herkes çekirdek peşinde :D Yavaş bir hdd'niz varsa o kadar yavaş işlem yaparsınız. 7200rpm 5400e göre %30 daha hızlıdır. Bu hızı pc açılış, programların açılışı, oyunlardaki bekleme sürelerinde görebilirsiniz.

• Beğen
aykt

aykt

Üye
Samsungdan uzak dur derim ısınma sorunu yüksek oyun oynarken düşünemiyorum bile. Teknosada samsung laptopların altına elini koy anlarsın.

buse_044

buse_044

Üye
    Konu Sahibi
şuan hp laptop kullanıyorum evet baya ısınıyor soğutucu ile beraber kullanıyorum, samsung u bilemicem.Başka model öneriniz var mı bu fiyat ve bu performans açısından ?

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
şuan hp laptop kullanıyorum evet baya ısınıyor soğutucu ile beraber kullanıyorum, samsung u bilemicem.Başka model öneriniz var mı bu fiyat ve bu performans açısından ?

samsunglarda ısınma sorunu yok emin olabilirsin her laptop ısınır ama araştır kimin samsungu kapanmış ısınmadan dolayı hp'lerde olur mesela tabi genelleme olmaz ama çoğu modelinde oluyor bende samsung kullanıyorum onboard ekran kartında bile pes oynuyorum hemde kucağımda oynuyorum ısınıyor tabiki ama hala kapanmadı i3 bile değil özellikle bu modelde sıkıntı yaşamazsın :oke:

deforze

deforze

Üye
pahalı

- - - Eklendi - - -

ben mühendisim autocad 2012 kullanıyorum öyle ahım şahım bir laptop a gerek yok i7 li herhangi bir laptop alsan açar ayrıca solidworks 2012 kullanıyorum 3dmax ı kullanmadım ama hemen hemen aynı performansa sahip olur kullandığım laptop dell inspiron n5110 i7 serilerinden
bu laptop ı öneririm
1.755 TL fazlasıyla yeter

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
pahalı

- - - Eklendi - - -

ben mühendisim autocad 2012 kullanıyorum öyle ahım şahım bir laptop a gerek yok i7 li herhangi bir laptop alsan açar ayrıca solidworks 2012 kullanıyorum 3dmax ı kullanmadım ama hemen hemen aynı performansa sahip olur kullandığım laptop dell inspiron n5110 i7 serilerinden
bu laptop ı öneririm
1.755 TL fazlasıyla yeter

pahalı bu cihazdan ama ek olarak çözünürlüğü daha yüksek ekran kartı çok daha iyi kamerası daha iyi ayrıca samsungta jbl ses sistemi var hakkındaki yorumları okursan son seste rahatsız edici ses verdiği bile söyleniyor bir laptoptan fazlasını veriyor bu konu şuan bu samsung gold bilgisayarda 2100 tl arada 350 tl fark var zaten 650m kart daha iyi kamera daha yüksek çözünürlük ve daha kaliteli ve yüksek ses için değer he bi de windows 8 bir de asusta 3 samsungta 4 usb girişi var :oke:

fk555897

fk555897

Üye
Arkadaşlar özür dilerim yanlış yazmışım. Benim aldığım notebook Samsung NP550P5C-S02 dir ve fiyatı 2300 TL civarı birşeydi.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Arkadaşlar özür dilerim yanlış yazmışım. Benim aldığım notebook Samsung NP550P5C-S02 dir ve fiyatı 2300 TL civarı birşeydi.
aynı serinin ürünü bunun biraz daha artısı var seninkinin artısıda 1 tb olması.

deforze

deforze

Üye

pahalı bu cihazdan ama ek olarak çözünürlüğü daha yüksek ekran kartı çok daha iyi kamerası daha iyi ayrıca samsungta jbl ses sistemi var hakkındaki yorumları okursan son seste rahatsız edici ses verdiği bile söyleniyor bir laptoptan fazlasını veriyor bu konu şuan bu samsung gold bilgisayarda 2100 tl arada 350 tl fark var zaten 650m kart daha iyi kamera daha yüksek çözünürlük ve daha kaliteli ve yüksek ses için değer he bi de windows 8 bir de asusta 3 samsungta 4 usb girişi var :oke:

verdiği teknosa fiyatı 2800 tl teknosa kart ile 2500 tl mi neye denk geliyorsa pahalı hocam yine 635m ile 650m arasında ben pek fark göremiyorum sadece fps farkı vardır iç mimarım demiş bu proları kullanacam demiş oyun oynamyacak aslında intel hd4000 bile kaldırırda bakma bu proları bende kullanıyorum 650m ekran kartıyla ne yapacak zaten usb girişi 4 olmuş 3 olmuş ne fark edecek tek farkı çözünürlük ondanda bir şey olmaz hd yazmışlar ama 1600x900 çözünürlük hd 1920x1080p dir bunu ayırmak lazım yani ihtiyac fazlasına gerek yok bana kalırsa 1200 tl lik orta sının i5 işlemcili gt525m ekran kartlı bir laptop kendisinin işini çok rahat bir şekilde görür benim param var derse sözümüz yok tabi :) isterse 4200 e apple mac alsın :)

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
verdiği teknosa fiyatı 2800 tl teknosa kart ile 2500 tl mi neye denk geliyorsa pahalı hocam yine 635m ile 650m arasında ben pek fark göremiyorum sadece fps farkı vardır iç mimarım demiş bu proları kullanacam demiş oyun oynamyacak aslında intel hd4000 bile kaldırırda bakma bu proları bende kullanıyorum 650m ekran kartıyla ne yapacak zaten usb girişi 4 olmuş 3 olmuş ne fark edecek tek farkı çözünürlük ondanda bir şey olmaz hd yazmışlar ama 1600x900 çözünürlük hd 1920x1080p dir bunu ayırmak lazım yani ihtiyac fazlasına gerek yok bana kalırsa 1200 tl lik orta sının i5 işlemcili gt525m ekran kartlı bir laptop kendisinin işini çok rahat bir şekilde görür benim param var derse sözümüz yok tabi :) isterse 4200 e apple mac alsın :)
teknosanın indirimi bitti o yüzden pahalı geldi sanırım şuan için pahalı evet yalnız buse hanım linki verdiğinde fiyat 2199 tl idi şuan 3299 turuncu kart indirimiyle 2750'mi ne bu durumda asus daha iyi çünkü o para gerçekten etmez ama gold bilgisayarda 2100 tl bence alınabilir ayrıca fark yok demişsiniz nasıl olmaz 635 630 ile aynı biraz daha gelişmişi pek fark yok sayılır ama ondan sonra 640 var 645 var sonra 650 var sıralamada bile baktığınızda aralarında 20-30 kart olduğunu görebilirsiniz :)

Üst Alt