Samsung monte ne yaptıysam 3g çalışmıyor :(

 • 30 Temmuz 2012
 • 2677 Okunma
 • 22 Cevap

0/5, 0 Oy
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Öncelikle selamlar.Samsung monte telefonumu bundan 4 ay önce tuş kilidi sorunundan dolayı servise gönderdim.Servisten geldiğinde Q klavye özelliği kazandırılmış bir fw atmışlar içerisine o gün bu gündür çalışmıyor 3g.forumdaki tum konuları araştırdım,admin kodunu kullanarak ayarlar yaptım fakat yine olmadı.En son çağre olarak eski fw sini bulup flashladım ve sonuç yeniden hüsran:( ancak kafama şöyle birşey takıldı;*#5239870*# kodunu yazınca network settings diye bir yer var onun içerisindede 2Mode prof diye bir sekme var (çift mod sanırsam).bu sekme devredışı ve ne yaptıysam devreye alıp kaydedemiyorum.çıkıs tusuna basınca kaydet diye bir uyarı geliyor kaydediyor o anlık ancak tekrar admin menusune girince devredışı kalıyor çift mod :( samsunglar hakkında bilgi sahibi olanlar lütfen yardımınızı esirgemeyin.Herkese iyi forumlar :)
   


  Yazan: corc_22
 2. Bende aynı telefondan var çift mod açık durumda servise gönder en iyisi
   
  corc_22 bunu beğendi.
 3. Öyle gibi gözüküyor artık :( ama pek sanmam 3g ile ilgili donanımsal bir hata olacağını edge ile nete giren telefon 3g ilede girmesi lazım ya da hiç şebeke görmemesi lazım
   
 4. Evet aynı sorun benim tel de oldu...Yeni bir fw attıktıktan sonra oluştu....ne kadar değişik fw denediysemde olmadı...gizli kodlardanda sonuca ulaşamadım...orjinal fw sinide bulamadım(jtjc2)...3g kullanmadığım için peşinide bıraktım doğrusu...forumda DİKKAT ...FW sonrası 3G Çekim gücü azalıyor..30.5.2011 açtığım konuda daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz...(bu önemli konuda benim başlığı kapatmışlar..niyeki??? Ayrıca bakın birisi daha bundan muzdarip:
  :kotu:
  http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1038853/samsung-monte-telefonumda-3g-cekim-sorunu-var/
   
  corc_22 bunu beğendi.
 5. evet hocam birçok mağdur arkadaş var belki bu konuda ancak internette hiçbir bilgiye rastlayamadım bu konu iyi olmuş ancak bir çözüme ulaşılamamış :( yokmu şu konuyu çözebilecek bir arkadaş ya da en eski fw yi bulabilecek?
   
 6. Bence çözecek kimse yok, çünkü çoğunluk tel.de 3g kullanmıyo...Bide oyun ,tema vs. varken 3g konusu pek ilgi uyandırmıyo...Ben bir seneden fazladır konuyla elimden geldiğince ilgilendim ama sonuca ulaşamadım.Artık pek umudum kalmadı ve zaten tel.i değiştirme zamanıda geliyo...Ne diyelim...sartgele.....:dry:
   
  corc_22 bunu beğendi.
 7. sorunun kaynağı rf cal data *#9888# yaparsınız aktif olmadığını göreceksiniz onu aktifleştirmeyi başarabilirsek 3g sorunu ortadan kalkacaktır da bi türlü başaramadım :)
   
  corc_22 bunu beğendi.
 8. *#9888# yaptığımda [calibration check] 2G:NO gözüküyor 3G aktifmi oluryor bu durumda anlayamadım :S veya nasıl aktif duruma getirebileceğiz ?
   
 9. işte tüm sıkıntı orda 2g normal şebeke 3g ise görüntülü konuşma şebekesi onu aktif duruma getiremedim bir türlü bende bilen bi müslüman çıksada yardımcı olsa !!!
   
 10. Servise göndermelisin :oke:
   
 11. Bende 2G: OK (NOW:151/CAL:151) yazıyor...
   
 12. bendede 2G:NO (NOW:39/CAL:33) yazıyor :S ne anlama geliyo bunlar

  - - - Eklendi - - -

  hocam telefonun garantisi bitmiş durumda :S bitmese göndericektim
   
  cntr555 bunu beğendi.
 13. o bendede yazıyo 2g gsm şebekesi 3g farklı
   
 14. Şu sorunu nasıl halledeceğiz :(
   
 15. garanti şart değil ya :ok2: çok para istemezler zaten.
   
 16. Boşuna götürme arkadaşım...onlarda çözemez...çünkü ben götürdüm...konunun ne olduğunu bile anlamadılar...(verici antene çok yakındılar...))Ama yinede belli olmaz bakarsın usta biri çıkar aralarından...çözerlerse bizimle paylaş derim ben...:oke:
   
 17. Servis olayına biraz karşıyım ben kendi işini kendin çözcülerdenim :d:
  Burada bir sorun çözülürse kaç kişiye yararı olacağını düşünün ama servis çözerse bu sorunu ''servise verdim yaptılar'' gibi gizli kapaklı birşey çıkacak ortaya :)
   
 18. Doğru ama çözemezsen ne yapacaksın :hmmm
   
 19. bende telefonumu gps kulladıktan sonra kendiliğinden kapanma sorunu için servise göndericektim öyle olduysa göndermekten vaz geçiyorum
   
 20. Herkeste servise karşı arkadaş :ehe
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/01/2018 - 12:59