Samsung Galaxy Wonder I8150 Root / Unroot Yapma [ Resimli Anlatım ]

Sponsorlu Bağlantılar

aLon3AnqeL

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy Wonder I8150 Root / Unroot Yapma [ Resimli Anlatım ]
  • "Root etmek nedir? Neden root edilir?

Android işletim sistemine sahip cihazları satın aldığınızda aslında tüm özellikleri kullanıma açık değildir. Çünkü sistemi yetkileri sınırlı bir kullanıcı hesabı ile kullanıyorsunuzdur. Cihazınızın tüm özelliklerini kullanabilmek için tam yetkili bir kullanıcı hesabına sahip olmanız gerekir. Bu hesap "root" hesabıdır. Bu hesabı kullanılır hale getirme işlemine de "root yapma", "root etme", "rootlama" vb. denir.

• Root etmek madem iyi bir şey, neden cihazlar böyle satılmıyor?

Çünkü root etmenin avantajları olduğu kadar, riskleri de vardır. Öncelikle, eğer ne yaptığınızı bilmiyorsanız cihazınızın yazılımını bozma ihtimaliniz vardır. En basitinden bir örnek verelim; root ettikten sonra hiçbir kısıtlama olmadığı için, silmemeniz gereken dosyaları veya verileri silebilir, böylece sistemi çökertebilirsiniz. İşte bu yüzden, ROOT EDİLEN CİHAZLAR GARANTİ DIŞI KALIR.

• Root etmenin geri dönüşü var mı?

Evet var. Cihazınızı root ettiğiniz gibi unroot da edebilir, yetkileri sınırlandırılmış kullanıcıya geri dönebilirsiniz. Aşağıda bu işlemin nasıl yapıldığını da anlattım.

• Garanti dışı kalmaya değer mi?

Değip değmeyeceği tamamen size kalmış. Kaldı ki, zaten istediğiniz zaman bu işlemi geri alabileceğiniz için, çok da büyük bir mesele değil bence.

• Root ettiğimde dosyalarım ve ayarlarım silinir mi?

Root etmek sadece kullanıcı değiştirmektir. Bu yüzden root ettiğinizde hiçbir şey silinmez, değişmez. Dosyalarınız da ayarlarınız da aynı şekilde kalır.

• Galaxy W telefonumu nasıl root ederim?

UYARI: AŞAĞIDA ANLATILAN İŞLEMLER TELEFONUNUZA ZARAR VERME RİSKİ TAŞIMAKTADIR. BU İŞLEMLER ESNASINDA TELEFONUNUZDA OLUŞABİLECEK ZARARLARDAN BEN SORUMLU DEĞİLİM. EĞER BU RİSKİ ALAMIYORSANIZ VAZGEÇİNİZ.

• İşlem için gerekli olan dosyasını indirin. İndirdikten sonra zip dosyasını açmayın.
  • Cihazınızı USB kablosu ile bilgisayara bağlayın.
  • İndirdiğiniz update.zip dosyasını telefonunuzun dahili hafızasına kopyalayın.
  • USB bağlantı kablosunu çıkarın.
  • Galaxy W cihazınızı kapatın.
  • Ses açma tuşu, orta tuş ve güç tuşuna aynı anda basılı tutarak cihazı açın.

• Cihaz açıldığında güç tuşunu bırakabilirsiniz, ama diğer iki tuşu basılı tutmaya devam edin.
  • Kutu resmini gördüğünüzde ses açma ve orta tuşu bırakın.

• Menü tuşuna basarak menüyü açın. Menü tuşuna bastığınızda ekran hafif soluklaşıyor ve birkaç saniye sonra menü geliyor.

• Açılan menüden ses açma ve kapama tuşlarını kullanarak "apply update from sdcard" seçeneğinin üzerine gelin ve orta tuşa basarak bu seçeneği seçin.
  • Yine ses açma ve kapama tuşlarını kullanarak update.zip dosyasının üzerine gelin ve orta tuşa basarak güncelleme işlemini başlatın.
  • Güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra "reboot system now" seçeneğini seçerek cihazınızı yeniden başlatın.
  • Cihazınız açıldıktan sonra uygulamalara girip Superuser uygulamasının yüklü olup olmadığını kontrol edin. Eğer yüklü ise root işlemi başarılıdır.

• Galaxy W telefonumu nasıl unroot ederim?

• Unroot işlemi root işlemi ile aynıdır. Sadece aynı işlemleri update.zip dosyası yerine dosyası ile yapmak yeterlidir.

best1905

best1905

Üye
android logosu gelmiyor cihaz normal olarak açılıyor yardım

esokmen

esokmen

Üye
Kardes im sen ses acma home ve telefonu acma tusuna bas. Telefonda isik.geldiginde powerdan elini cek

- - - Eklendi - - -

Kardes im sen ses acma home ve telefonu acma tusuna bas. Telefonda isik.geldiginde powerdan elini cek

oozzii1905

Üye
recovery den dediğin zip doysasını açtım reboot yaptım yinede olmadı root yardım edersen sevinirim:S bu arada recovery açarken clock work mode diyo

cankan34

cankan34

Üye
Ben yaptim yarari cok ama wonder cok kasior geneli

Üst Alt