Samsung Galaxy SIII'te Alman Vodafone'undan bir türlü kurtulamadım [Yardım]

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy SIII'te Alman Vodafone'undan bir türlü kurtulamadım [Yardım]
arkadaşlar s3 üm alman vodafone'u tarafından satılmış sanırım 500 € a zor bulmuştular zaten her neyse cihazın menüsünde

-AppSelect
-Discover
-Music Shop
-My Web
-Updates

gibi vodafone'a ait programlar var ve bunu sanırım romun içine gömmüşler çünkü wipe data ve wipe cache yapıyorum halan daha silinmiyorlar acayip sinir oldum bunlardan kurtulmanın bir yolu var mı ?

- - - Eklendi - - -

Not : cihazım sim kilitli değil Turkcell ve Avea hattımı sorunsuzca açtı :oke:

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
operatör romu yerine başka rom atman gerek stock rom yükle yyahut jelly beanli bir rom at ama konuyu android genele açarsan galazy s3 ile ilgili daha iyi olur Talip.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
operatör romu yerine başka rom atman gerek stock rom yükle yyahut jelly beanli bir rom at ama konuyu android genele açarsan galazy s3 ile ilgili daha iyi olur Talip.

konuyu şikayet ediyim ozaman admin arkadaşlar taşısınlar kusura bakma :)

rom yükleme olayı samsung'larda nasıl acaba rootlu olması gerekiyor mu acaba ?

MasteLaa

MasteLaa

Üye
Custom Rom atman için Rootlu olması gerek :) Garantili değilse zaten telefon root la gitsin sanırım Root'lu iken Rom atmadan da istediğin programı silebilirsin ;)

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Android bölümünde anlatımı falan yok mu,Madness ın bir konusu vardı sanırım

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
demin samsung Türkiye'yi aradım adamlar neden yurt dışından aldınız dermişçesine konuştular bundan sebep Samsung Türkiye'yi kınıyorum !

her neyse durumu onlara güçlükle izah ettim dedim buradaki s3 ten farkı yok sadece yurt dışından aldım diyerek adamlara bu vodafone'dan nasıl kurtulurum dedim onlarda hiçbir fikrimiz yok dediler bana *2767*3855# yapın belki düzelir dediler bende yaptım hiçbir değişiklik olmadı aynı programlar orada duruyorlar :(

- - - Eklendi - - -

Custom Rom atman için Rootlu olması gerek :) Garantili değilse zaten telefon root la gitsin sanırım Root'lu iken Rom atmadan da istediğin programı silebilirsin ;)

1 yıllık uluslar arası garanti var :ağlarım: sanırım jelly bean'ı bekliyeceğim jelly bean yükleyince belki silinirler :)

- - - Eklendi - - -

Android bölümünde anlatımı falan yok mu,Madness ın bir konusu vardı sanırım

bir bakıyım

MasteLaa

MasteLaa

Üye
demin samsung Türkiye'yi aradım adamlar neden yurt dışından aldınız dermişçesine konuştular bundan sebep Samsung Türkiye'yi kınıyorum !

her neyse durumu onlara güçlükle izah ettim dedim buradaki s3 ten farkı yok sadece yurt dışından aldım diyerek adamlara bu vodafone'dan nasıl kurtulurum dedim onlarda hiçbir fikrimiz yok dediler bana *2767*3855# yapın belki düzelir dediler bende yaptım hiçbir değişiklik olmadı aynı programlar orada duruyorlar :(

- - - Eklendi - - -

1 yıllık uluslar arası garanti var :ağlarım: sanırım jelly bean'ı bekliyeceğim jelly bean yükleyince belki silinirler :)

- - - Eklendi - - -

bir bakıyım

Root neden yapmak istemiyorsun ki yahu :kıskıs: Benim bildiğim uluslararası garanti Avrupa ülkelerinde geçerli :hmmm

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

Root neden yapmak istemiyorsun ki yahu :kıskıs: Benim bildiğim uluslararası garanti Avrupa ülkelerinde geçerli :hmmm

Türkiye'de geçerliymiş onu öğrendim :) bunun hangi ülkelerde geçerli olduğunu öğrenmek için telefonun kutusunun arkasında model numarası yazıyor I9300 diye onun hemen sağında ülkeler var onların içinde eğer TR varsa ki benimkinde var Türkiye'de 1 yıl garantisi oluyor cihazın değişimi falan olmuyormuş ama sadece onarım dediler :ağlarım: yazılımsal arızalara falanda karışmıyoruz dediler sadece donanımsal arızaları onarıyoruz dediler.

Root yapınca elime ne geçecek be kuzum istediğim herşeyi zaten yüklüyorum apkmania.com'dan :)

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Avrupa birliği ülkelerinden alınmış cihazların ülkemizde bir yıl garantisi olur. Bence root yap talip hiç uğraşma cihazın operatör cihazı ise vodafone almanya güncellemeyi vermeden sen jelly bean kuramazsın rootsuz

incitemfm

incitemfm

Üye
ilk önce root yap sonra root explorer yükle. root explorere gir/system/app/AppSelect
-Discover
-Music Shop
-My Web
-Updates
bunları bul ve üstüne uzun basarak delete de.
Not:R/W Yİ R/O YAP

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
vodafone TR yi aradım vodafone Almanya ile ilgili böye bir sıkıntım var dedim teknik destek hattına aktardılar beni aynı şeyi oradaki adama da söyledim jelly bean gelecek onu bekle dedi şuanda en fazla telefoncudan yeni yazılım attırırsın buda garantiden çıkartır dedi bence sen jelly bean'ı bekle jelly bean'ı Türkiye'den yüklersen onlar otomatik olarak silinir dedi

- - - Eklendi - - -

Avrupa birliği ülkelerinden alınmış cihazların ülkemizde bir yıl garantisi olur. Bence root yap talip hiç uğraşma cihazın operatör cihazı ise vodafone almanya güncellemeyi vermeden sen jelly bean kuramazsın rootsuz

Almanya'ya romlar daha çabuk geliyor diye biliyordum,adam kiesten atarsın dedi zaten cihazda sadece o programlar var onun haricinde vodafone'a ait hiçbirşey yazmıyor :)

- - - Eklendi - - -

ilk önce root yap sonra root explorer yükle. root explorere gir/system/app/AppSelect
-Discover
-Music Shop
-My Web
-Updates
bunları bul ve üstüne uzun basarak delete de.
Not:R/W Yİ R/O YAP

ben root yapmayı bile bilmiyorum Can :( :ağlarım:

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
romla ülkenin pek alakası yok senin cihazına vodafone almanya güncelleme vermeden samsung versede kieste gözükmez diye biliyorum ben

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
El-CD

El-CD

Üye
Zaten gorsel olarak pek fark yok ben acikcasi husrana ugradim ve aklimdaki s3 soru isaretini jelly bean yuzunden kaldirdim ;)

incitemfm

incitemfm

Üye
vodafone TR yi aradım vodafone Almanya ile ilgili böye bir sıkıntım var dedim teknik destek hattına aktardılar beni aynı şeyi oradaki adama da söyledim jelly bean gelecek onu bekle dedi şuanda en fazla telefoncudan yeni yazılım attırırsın buda garantiden çıkartır dedi bence sen jelly bean'ı bekle jelly bean'ı Türkiye'den yüklersen onlar otomatik olarak silinir dedi

- - - Eklendi - - -

Almanya'ya romlar daha çabuk geliyor diye biliyordum,adam kiesten atarsın dedi zaten cihazda sadece o programlar var onun haricinde vodafone'a ait hiçbirşey yazmıyor :)

- - - Eklendi - - -

herhangi bir android forumuna git s3 bölümünü bul konu sabittedir zaten detaylı anlatım görürsün

MasteLaa

MasteLaa

Üye
Jb bekle o zaman talip :)

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

Ben yaparim sana :D jb romu da atarim istersen :D

- - - Eklendi - - -

romla ülkenin pek alakası yok senin cihazına vodafone almanya güncelleme vermeden samsung versede kieste gözükmez diye biliyorum ben

Dik destegi var ise istedigin romu yuklersin tabi cikmissa :) xda bu konuda cok iyi bilginin kaynagi orasi android hakkinda cekirdege kadar ogrenilebilecek bir yer ben orayi takip ediyorum :) cok iyi bir site..

El-CD

El-CD

Üye
Kaçak jb'i kurabilirsin aslında talip :hmmm ya da orjinal 4.0.4 ? İstersen yardımcı oluruz ;)

MasteLaa

MasteLaa

Üye
Evt stock rom at garantiden de cikmaz :D

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar tamam 4.0.4 ü bir daha yükleyelim ama nasıl yapacağım bana teamwiaver dan yapabilecek bir müslüman var mı içinizde ?

5800 lara CFW yüklerim o kolay ama samsungları hiç bilmiyorum

orijinal 4.0.4 ü nasıl yükleyebilirim Türkçe romu

merak etmeyin inmesi çok uzun sürmez 10 megabit internet var evde :oke: birisi bana teamwiaver'dan yükleyebilirse sevinirim o dediği zaman telefondaki işlemleri hallederim zaten bilgisayar onun kontrolünde oluyor :oke:

- - - Eklendi - - -

yalnız sayacı sıfırlamazsa çıkar :hmmm

o nasıl sıfırlanıyor ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt