Samsung Galaxy S7 Hızlı Şarj Özelliğini Kaybetti

Sponsorlu Bağlantılar

technocu1

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy S7 Hızlı Şarj Özelliğini Kaybetti
Arkadaşlar gerek pc de olsun gerek akıllı telefonda olsun nerde saçma bir hata varsa koşar gelir beni bulur. Şu zamana kadar s7 mi şarja taktığımda hızlı şarj ederdi. Ekrandada hızlı şarj yazardı. Şimdi hızlı şarj etmiyor. Ekrandada normal şarj yazıyor. Neden olabilir acaba yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Arkadaşlar gerek pc de olsun gerek akıllı telefonda olsun nerde saçma bir hata varsa koşar gelir beni bulur. Şu zamana kadar s7 mi şarja atktığımda hızlı şarj ederdi. Ekrandada hızlı şarj yazardı. Şimdi hızlı şarj etmiyor. Ekrandada normal şarj yazıyor. Neden olabilir acaba yardımcı olursanız sevinirim.
eskiden 5v 2.0a hızlı şarjdı. Artık hızlı şarj 9v ile oluyor. Standartlar değişti. Belkide sadece kablodan dolayıdır.

technocu1

Üye
    Konu Sahibi
orjinal aynı kablo ve fiş ile eskiden hızlı şarj ediyordu ama. Şimdi ise etmiyor

MustafaErdqn

MustafaErdqn

Üye
Moralini bozmak gibi olmasın ama senin şarj soketi gitmiş değişmesi lazım.

MustafaErdqn

MustafaErdqn

Üye
  • Beğen
Tepkiler: gonyalı
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Ampere yükler misin ? Cihaza gelen amperi ölçelim . Birde antutu benchmark google playde yok dışardan indir. Benim konularımda vardı.

technocu1

Üye
    Konu Sahibi
google playden ampere programını yükledim voltaj 3,928 diyor

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

technocu1

Üye
    Konu Sahibi
sayın maerkek min:260 diyo maks:950 ma diyo ve sürekli değişiyor bu mu. fazla elektrik terimlerinden anlamıyorum

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
amper az. 1a ile şarj ediyor.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Hocam s7 hızlı şarj 9v ile olmuyor muydu orda 5v yazıyorsa demekki çalışmıyordur.
Bilmiyorum ki S7 kullanmadım. Başka şarj aleti denesene

MAERKEK

MAERKEK

Moderator

technocu1

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar bugün sorunu çözdüm. Samsungun orjinal kablosunun giriş uç kısmı arızalıymış. Bugün çekinerek ttec isimli hızlı şarj özelliği olan kabloyu media marktan çekinerek aldım. Aslında tekrar ilk başta samsungun şarj aletini alayım dedim. Fiyat 139 tl olunca caydım. Neyse bu ttec isimli markayı aldım.Tekrardan cihaz hızlı şarj etmeye başladı. Tabi hala samsungun hızlı fişini kullanıyorum. Ttec markasını herkese tavsiye ederim.

• Beğen
Hhk78

Hhk78

Kapalı Hesap
hızlı şarz yapan kablo değildir adaptör hızlı şarz yapar iyiki orijinal kabloya o kadar para vermemişsin
Arkadaşlar bugün sorunu çözdüm. Samsungun orjinal kablosunun giriş uç kısmı arızalıymış. Bugün çekinerek ttec isimli hızlı şarj özelliği olan kabloyu media marktan çekinerek aldım. Aslında tekrar ilk başta samsungun şarj aletini alayım dedim. Fiyat 139 tl olunca caydım. Neyse bu ttec isimli markayı aldım.Tekrardan cihaz hızlı şarj etmeye başladı. Tabi hala samsungun hızlı fişini kullanıyorum. Ttec markasını herkese tavsiye ederim.

technocu1

Üye
    Konu Sahibi
hızlı şarz yapan kablo değildir adaptör hızlı şarz yapar iyiki orijinal kabloya o kadar para vermemişsin
Yok hocam bende senin gibi zannediyordum. Kablonun adaptöre uyumlu olması gerekli. Mesela annemdede orjinal samsung şarj kablosu var. Onu takıncada normal şarj ediyor. Yada yan sanayi hızlı şarj uyumlu olmayan kabloyuda hızlı adaptöre takınca ondada hızlı şarj etmiyor. İlla kablonun fast charging uyumlu olması gerekli.

• Beğen
Hhk78

Hhk78

Kapalı Hesap
tamam

• Beğen
Tepkiler: technocu1
Wandeta

Wandeta

Üye
Ne olursa olsun orijinalden şaşmayın ( yada orijinale çok çok yakın olması lazım ) ...Kabloda adaptörde fark eder normal ve hızlı şarjda ayrıca veri iletiminde..

Ttec markasıda çabuk bozulur onu söyleyeyim..

Çok markanın adaptorunu ve kablosunu aldım denedim en ucuzundan en pahalısına kadar sadece samsung adaptör ve kablosundan memnun kaldım her anlamda ve her markayıda şarj eder veri iletir.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve MustafaErdqn

Fatih BaKeR

Üye
3 yıldır ugreen kablo, adaptör ve kart okuyucusunu kullanıyorum ve hala taş gibiler. Yeni kabloları ise daha kalın ve usb'de daha sıkı tutunuyor. Bence fazla kullanmadan Ttec markasını tavsiye etmeyin.

• Beğen

Üst Alt