Tavsiye Samsung Galaxy S6 üretim hatası

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
avast

avast

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy S6 üretim hatası
Merhaba bir hafta önce bu gün vatan bilgisayardan 1800 liraya taksitle s6 aldım performanstan yana bir sıkıntım yok lakin fazla ram kullanıyor gibi geldi bunun önüne geçmenin yolu varmı android M ile düzelir mi

byAndroid

byAndroid

Üye
Fazla ramden kasıt ne? Mesela ram yetersiz kalıp oyun, uygulama vs. Geçişlerde sıkıntı oluyorsa yada browser dan çıkarken veya oyundan çıkarken ana ekrana döndüğünde bekleme yaşıyorsan sıkıntı vardır demektir. Yada arkada ıkı uygulama açtın, sonra tekini geriye alıp diğerine geçtiğinden arkada kalan kapaniyorsa sıkıntı buradadır. İnşallah anlatabilmişimdir. Şöyle de söyleyebilirim ram %80 ama herşeyi yapıyorsun sıkıntı yaşamadan sıkıntı yoktur demektir sayıların bi önemi yok. Telefon zorlanmiyorsa rame gerek duymuyorsa yoktur sıkıntı

ayaztuncay

ayaztuncay

Üye
Keşke samsung :kotu: almasaydın alanlar bin pişman 2 sene sonra hiç bir destek vermiyor yazılım :alsana: olarak telefonlarına

byAndroid

byAndroid

Üye
  • Beğen
Tepkiler: cici60
hikmet366

hikmet366

Üye
Ram kullansın boşver in ben kasma yaptığını bile görmedim cihazda ve en iyi touchwiz arayüz e sahip eski touchwiz den daha iyi .

Sarangni

Sarangni

Üye
Ne kadar boş ram kalıyor?

Android cihaz stabil çalışıyor ise varsın ram kullansın. Zaten LMK diye bir şey var. Cihaz çok fazla ram sınırına dayanırsa direk temizliyor.

hikmet366

hikmet366

Üye
Temizlendigi zaman

Dolu olduğu zaman

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Telefon ram ihtiyacı olduğu zaman arka planda kendisi otomatik rami boşaltır. Ram ne kadar dolu olursa aslına bakarsan o kadar iyi birşey, uygulama açılış hızı daha kısa olur. Bu konuyu kafanıza takmadan rahatça kullanın. Cihazınız hayırlı olsun S6 güzel bir tercih [emoji1]

Sarangni

Sarangni

Üye
Keşke samsung :kotu: almasaydın alanlar bin pişman 2 sene sonra hiç bir destek vermiyor yazılım :alsana: olarak telefonlarına
Arkadaşın konusunu mındar etmek istemiyorum yanlış bilgiye sahipsiniz.

Nexus cihazlar bile 24 ay destek alıyor. Çoğu firma zaten güncelleme takvimi 2 yıldır.

Sony Z1'e çoğu kişi güncelleme beklerken güncelleme listesinden çıkardı

Iphone 4S kullanıcıları Apple'yi cihaz 9.1 sonrası felç oldu diyerek mahkemeye verdi. Demek ki her güncelleme her şey değil.

Her güncelleme iyi güncelleme değildir. 4.4.2 bana göre efsane ve stabilliğin zirve yaptığı gümcellemedir. 5.0 güncellemesi kötü bir güncelleme ama 5.1.1 yine çok stabil bir güncellemedir. Olaya farklı persfektiflerden bakmak gerek.

Şöyle bir durum var. Cihaz donanım olarak destekliyor ama firma vermiyor evet bu çok can sıkıcı ama Firmaların da bir politikası var.

Güncelleme önemli tabi ki yalnız biz kullanıcıların göz önün de tutmadığı bir gerçek var ki o da ortada ticari bir kurum varlığı. 2 yıl güncelleme iyidir. Apple, Samsung, LG, Sony vs vs firmalar bir hedef ve plan doğrultusunda iş yaparlar bunu yaparken de kar marjını arttırmayı amaçlar. Burada millet sallıyor ama boşa sallıyor. O firmalar sizin olsun bakalım siz de aynısını yaparsınız. Ticaret böyle bir şey.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: baby_face_, mustafa YAR, snapdroid ve 6 diğerleri
Lumiance

Lumiance

Üye
Microsoft da doğru çok güncelleme veriyor(sistem bi işe yaramaz uygulama bile yok düzgün) Sony hangi cihaza veriyor onuda yazın.

2014 yılı ocak ayında çıkan Xperiaz Z2 telefonu hala Sony tarafından desteklenmekte
2012 yılı kasım ayında çıkan lumia 920 cihazı yine microsoft tarafından şubat ayında yayınlanacak olan windows 10 mobile güncellemesini alacak

burda tartışığımız konu windowsun kullanışsız olması ya da uygulama sayısındaki azlığı değil konuyu başka yönlere çekmeyin lütfen

byAndroid

byAndroid

Üye
örneğin:
sony Xperia z gibi android 4.1.2 ile gelip android 5.1.1 alan samsung telefonu varmy?
Doğru o konuda yok öyle bir telefon.
2014 yılı ocak ayında çıkan Xperiaz Z2 telefonu hala Sony tarafından desteklenmekte
2012 yılı kasım ayında çıkan lumia 920 cihazı yine microsoft tarafından şubat ayında yayınlanacak olan windows 10 mobile güncellemesini alacak

burda tartışığımız konu windowsun kullanışsız olması ya da uygulama sayısındaki azlığı değil konuyu başka yönlere çekmeyin lütfen
Ben windows güncelleme vermiyor demedim ki zaten. Z2 Ocak ayında tanıtıldı Nisan ayında satışa sunuldu. Satışa başlangıçtan itibaren güncelleme 2 yıldır. Ve cihaz şuan 2 yılını doldurmadı mecburen verecek güncellemeyi. Z-z1 nasıl elendi güncelleme listesinden bunları unutmayın. S5 - Z2 aynı dönem cihazları ikiside güncelleme alıyor şu zamanda

avast

avast

Üye
    Konu Sahibi
Ben bunu taksitle aldım m9 a baktım kamerası ve ekrano vasat geldi o yüzden samsunga döndüm 2016 aralıkta taksiti bitiyor yani 2017 nin sonuna kadar kullanırım heralde bi sıkıntısı olmazsa
bu sonuç

byAndroid

byAndroid

Üye
Ben bunu taksitle aldım m9 a baktım kamerası ve ekrano vasat geldi o yüzden samsunga döndüm 2016 aralıkta taksiti bitiyor yani 2017 nin sonuna kadar kullanırım heralde bi sıkıntısı olmazsa
bu sonuç
Gayet iyi bence 600 küsür boş var orası kolay kolay dolmaz öyle

MaxipmaN

Üye
sıkıntı olacak bir durum değil de, 2gb lagwizli note2de bile 650mb boş yer kalıyor

askımm

Üye
güncellme konusunda sony samsungla kyaslıyolar ya pes vlla ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt