Haber Samsung Galaxy S5 Plus'ın Özellikleri Belli Oldu

Sponsorlu Bağlantılar

Sucrofe

Sucrofe

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy S5 Plus'ın Özellikleri Belli Oldu

Gün geçmiyor ki karşımıza yeni bir telefonla gelmesin. Akıllı piyasasında, en fazla telefon çıkaran Samsung desek yalan olmaz. 4 ve Galaxy Alpha ile bu yıla damgasını vuran Samsung, yeni çıkaracağı S5 Plus'ı fazla reklam yapmadan çıkardı. Ancak bu telefon için söyleyebileceğimiz tek söz "fırtına öncesi sessizlik" olacaktır.

Yeni tanıtılan Plus, üstün özellikleriyle kullanıcılarını etkileyecek gibi duruyor.Snapdragon 805 ile gelecek olan cihazın, bu çipseti kullanacak olan telefonları geçme ihtimali çok yüksek. Çünkü bu çipseti kullanan cihazların ekran çözünürlüğü QuadHD oluyor. Bu telefonda ise Full HD çözünürlük bulunuyor. Ancak bu eksiklik S5 Plus için performans açısından artı puan olacaktır. Ayrıca telefonlar için QHD ekran henüz erken sayılır. 1920x1080 çözünürlük gayet yeterli diyebiliriz.

S5 Plus'ın diğer özelliklerine bakacak olursak, Adreno 420 grafik işlem birimini görüyoruz. Ekranı 5.1"olan telefonda 2 GB ram bulunuyor. 145 gramlık ağırlığı ve 2600 mAh bataryası bulunan S5 Plus'ın 16 ve 32 GB hafızaya sahip modelleri bulunuyor. Ayrıca hafızasını microSD kart desteğiyle beraber 128 GB'a kadar artırabiliyoruz. Arka kamerası 16 megapiksel, ön kamerası ise 2 megapiksel olan telefonun çıkış tarihi ve fiyatıyla ilgili henüz bir bilgi yok. Ancak detaylar gelmeye başladıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Kaynak:

• Beğen
Tepkiler: Amedly Fatih

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
o batarya ne öyle

98farom98

98farom98

Üye
Neden 2 gb ram 3 gb koysa daha iyi olurdu

PriZm

PriZm

Üye
Yara bandı versiyon 2.

• Beğen
Tepkiler: Furkan Emekli
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
Telefona şekil verin azcik o ne öyle hep dikdörtgen

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Güzel. Ayrıca S5 alacaklar beklesinler. S5 Plus çıkınca normal S5'in fiyatları inecektir.

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
Ben ocak şubat gibi s4 almayı düşünüyorum sizce almalı miyim gerek fiyat gerek özellik bakımından s5 ile ne farkı varBirde belirttiğim aylarda fiyatları kaç tl olur

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Ben ocak şubat gibi s4 almayı düşünüyorum sizce almalı miyim gerek fiyat gerek özellik bakımından s5 ile ne farkı varBirde belirttiğim aylarda fiyatları kaç tl olur

s4 alma bence s4'lerde kronik batarya şişme problemi var. farklı modellere yönel.

performans olarak s5, s4'ten 2 gömlek üstün.

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
S4 ile S5 arasında aşırı büyük farklar yok. S5 sadece suya/toza dayanıklı işlemci gücü biraz daha iyi. Sadece S5 Plus versiyonu ile S4 arasında hatrı sayılır fark var. S4'ün fiyata gelirsek şuanda 1250 tl'ye kadar bulunabiliyor hatta 1000 tl'ye de var ancak satıcılar ne kadar güvenilir garantisini veremem. Senin alacağın aylara göre bakarsak da en fazla 100 tl falan iner çünkü zaten telefon çoktan fiyat/performans telefonu olmuş bile.

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Boşuna çıktı s5 activa olmalı idi s5 den farkı yok gibi

Sucrofe

Sucrofe

Üye
    Konu Sahibi
Yanlış hatırlamıyorsam S5'in grafik işlemcisi Adreno 330 değil mi? Birde burada artısı var S5 Plus'ın S5'e göre.

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye

Üst Alt