Karşılaştırma Samsung Galaxy S5 mi ? Lg G4 mü?

Sponsorlu Bağlantılar

Samsung Galaxy S5 mi? Lg G4 mü?

• Kullanılan toplam oy
    29
mesutvision

mesutvision

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy S5 mi ? Lg G4 mü?
Arkadaşlar sonunda Nokia Lumia 925 bana isyan ettirdi. Sıkı bir Microsoft taraftarı ve bekleyeniydim. Tak etti canıma. Samsung Galaxy S5 mi Lg G4 mü alayım... Lg alsam ek özellikler parmak izi okuyucusu vb. yok ayrıca daha pahalı.. Naabaaacaannn diyen arkadaşlar daha iyi sebeplerle yaklaşabilirler konuya :D Sony tamam da adamlar telefon satamıyoruz kapatacaz birimi demişler forumun haber sayfasında gördüm. Ya kafayı kırıp basacam parayı Samsung Galaxy Note 5 alacam oda yemiyor :D S5 mi G4 mü ?

BRKTNL

BRKTNL

Üye
Tabii ki G4. Hem ram hem ekran çözünürlüğü hem de kamera olarak üstün.

• Beğen
Tepkiler: mesutmaxi
İbrahimakinci

İbrahimakinci

Üye
S5 yerine bence alpha düşünsen çok daha iyi olur. 1000 tl civarı bulunuyor. S5 de 4g var. Alphada 4.5g yani 4g=150 mbps 4.5g=300 mbps LTE-cat6 denen 1800 ve 2600 mhz bandını kullanabilen bu hızlara çıkan telefonlar sadece son çıkanlar (chipset donanımı olmalı-yazılımsal çift band kullanılamaz) s6, s6 edge, note5, iph6 vs... nisanda 4.5g ye geçilince daha iyi anlayacaksınız. Ben daha önce 3 samsung kullandım ve başkası söylese inanmazdım androidde ios stabilliğini. Alpha-ana konuya girip biraz incele çok üst donanımı görürsünüz. zaten samsungun neredeyse hiç kâr edemediğinden pahalı malzeme-donanım kullanmasında sebep üreriminden 1 yıl sonra vazgeçmesi kanıtıdır. Şu an lollipoplu ve resmi olarak 6.0 marshmallow alacağı da açıklandı. Lg 4g yi bilmiyorum ama alphayı gözardı ederseniz üzülürsünüz kesin biliyorum.
Lg G4 de cat6 destekli 4.5g kullanılıyormuş şimsi baktım listeye. Yani 300 mbps den 450 mbps ye kadar destekliyor.
Türkiyede kurulan altyapı 375 mbps. Dünya 4g=150 diyor ama dünya 4g ortalaması 42 mbps. ..Türkiye'deki 4.5g=375 mbps laboratuarda pratikte 150 yi geçebilir. Bu durumda alpha ve lg g4 her ikisi de destekler swçim sizin. Ama s5 desteklemez bu uçak hızlarını ama baz istasyonu yoğunluğuna bağlı 40-50 mbps bana hayli yeter derseniz bu tarafını hiç baz almadan kararınızı verirsiniz.

• Beğen
. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Tabi ki lg g4.

• Beğen
mesutvision

mesutvision

Üye
    Konu Sahibi
S5 yerine bence alpha düşünsen çok daha iyi olur. 1000 tl civarı bulunuyor. S5 de 4g var. Alphada 4.5g yani 4g=150 mbps 4.5g=300 mbps LTE-cat6 denen 1800 ve 2600 mhz bandını kullanabilen bu hızlara çıkan telefonlar sadece son çıkanlar (chipset donanımı olmalı-yazılımsal çift band kullanılamaz) s6, s6 edge, note5, iph6 vs... nisanda 4.5g ye geçilince daha iyi anlayacaksınız. Ben daha önce 3 samsung kullandım ve başkası söylese inanmazdım androidde ios stabilliğini. Alpha-ana konuya girip biraz incele çok üst donanımı görürsünüz. zaten samsungun neredeyse hiç kâr edemediğinden pahalı malzeme-donanım kullanmasında sebep üreriminden 1 yıl sonra vazgeçmesi kanıtıdır. Şu an lollipoplu ve resmi olarak 6.0 marshmallow alacağı da açıklandı. Lg 4g yi bilmiyorum ama alphayı gözardı ederseniz üzülürsünüz kesin biliyorum.
Lg G4 de cat6 destekli 4.5g kullanılıyormuş şimsi baktım listeye. Yani 300 mbps den 450 mbps ye kadar destekliyor.
Türkiyede kurulan altyapı 375 mbps. Dünya 4g=150 diyor ama dünya 4g ortalaması 42 mbps. ..Türkiye'deki 4.5g=375 mbps laboratuarda pratikte 150 yi geçebilir. Bu durumda alpha ve lg g4 her ikisi de destekler swçim sizin. Ama s5 desteklemez bu uçak hızlarını ama baz istasyonu yoğunluğuna bağlı 40-50 mbps bana hayli yeter derseniz bu tarafını hiç baz almadan kararınızı verirsiniz.

Teşekkürler İbrahim. İçimi okudun. Tasarım ve fiyat açısından Alpha yı çok beğendim ve düşünüyordum. Ama şarjı çok çabuk bitiyor dediler. Bunu mağaza çalışanı bile söyledi. Kararsız kaldım. Ama zaten hepsinin şarjı az gidiyor :) Alpha alabilirim.

smh60

smh60

Üye
S6 mı desen neyse ama s5 ile kıyaslanamaz bence G4

• Beğen
mesutvision

mesutvision

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar 2000 lira civarı olan Lg G4 hpsiburada da 1600 liraya kadar inmiş. İbre Lg G 4 e döndü. Sanırım Lg alıyorum :D

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Arkadaşlar 2000 lira civarı olan Lg G4 hpsiburada da 1600 liraya kadar inmiş. İbre Lg G 4 e döndü. Sanırım Lg alıyorum :D

Şarj ve ısınma olmasa çok mükemmel cihaz diyorlar. Karar senin. Ama ben almanı tavsiye ederim. Gayet güzel bence de. Ama bütçen varsa LG V10'u da incele derim

• Beğen
BRKTNL

BRKTNL

Üye
Isınma sorunu aşıldı deniliyordu amma :hmmm

• Beğen

hbwolf

Üye
bir süre g4 kullandım güzel cihazdır, güncelleme sonrası ısınma sorunu yok her telefon ne kadar ısınıyorsa o da o kadar ısınıyor

• Beğen
mesutvision

mesutvision

Üye
    Konu Sahibi
bir süre g4 kullandım güzel cihazdır, güncelleme sonrası ısınma sorunu yok her telefon ne kadar ısınıyorsa o da o kadar ısınıyor
Note 4 nasıl ? Memnun musun ? :) Note 5 alsan daha mi iyi olurdu ?

canersonmez94

canersonmez94

Üye
Kardes bir ay bekle TR'ye gelsin yeni Nexus 6p al, olmadi xperia z3 falan. Ama lg ve samsung'a bulasma. Ikisini de kullandim. Alan pisman. Sony batmiyor o haber gercek disi. Bir de cinlo markalara soguk degilsen meizu dusun derim.

hbwolf

Üye
Note 4 nasıl ? Memnun musun ? :) Note 5 alsan daha mi iyi olurdu ?
9 aydır kullanıyorum bu cihazı hi bi sıkıntı yaşamadım 5.1.1 ile daha akıcı ve verimli oldu. Ben aldığımda note 5 malesef çıkmamıştı ama eğer olsaydı düşünmeden alırdım tasarım harika görünüyor :)

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
LG G4 tabiki samsung'a bulaşma

skylinegti

skylinegti

Üye
Elbette lg g4...

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
Tabiki g4

MaxipmaN