Samsung Electronics İstanbul Paz. ve Tic. LTD. ŞTİ. Garanti ?

 • 10 Ekim 2012
 • 44050 Okunma
 • 18 Cevap

 1. Arkadaşlar bugün Galaxy S3 Aldım 2 yıl garantili ancak garanti belgesinin üzerinde : Samsung Electronics İstanbul Paz. ve Tic. LTD. ŞTİ. yazıyor samsung'un kendi garantisinde mi oluyor bu ? Yarın başarı garantiyi arayıp sorgulatacağım internet adresinden sorgulama gibi bir şansımız yok baya bi aradım..Aldığım yer 2 yıl Başarı garantili dedi oraya mı sorsam yoksa Samsung Electronics İstanbul Paz. ve Tic. LTD. ŞTİ. güvenilirmidir ?

  < Resmi açmak için tıklayın >
   


  Yazan: Why Always Me
 2. Evet arkadaşım bu yazdığın ünvan Türkiye yönetiminin ünvanıdır basit bir dille garanti geçerlidir.

  Buradan Yasal yükümlülüklerinizi okuyabilirsiniz.
   

 3. Biraz daha ayrıntılı anlatırmısın abi inan hiç bir fikrim yok sorun olur mu yani yoksa normal midir şuan garantisi ? resmini atıyorum bak istersen..
   
 4. evet resmi samsung garantili cihazın yani başarı veya diğer anlaşmalı samsung servislerinde iki yıl garantilidir.
   
 5. Gerek yok sadece şunu unutma elindeki faturan ve kaşeli garnti belgen ile ürünün 2 yıl zaten sanayi bakanlığı ile firma tarafından garanti altında.Tabi şartnameler çerçevesinde.:oke:
   
 6. Peki kardeşim Telpa ve Genpa 'dan sorgulattım orda gözükmedi cihazın garantisi sadece Başarı garantili mi oluyor nedir bir bilgin var mı ? Aldığım yer 3'ünde de geçerli dedi..


  - - - Eklendi - - -

  Abi Telpa ve Genpa 'da sorgulattım internet sitesinden ama orda gözükmedi cihazın garantisi..Sadece Başarı garantili mi oluyor yoksa hepsinde geçerlimi ? aldığım yer 3'ünde de geçerli dedi.
   
 7. samsung a başarı bakıyor benim bildiğim. Kafana takma sen garantiyi attığın resme göre üeünün resmi garanti altında hiç meraklanma.
   
 8. Çok sağol kardeşim ya içimi rahatlattın valla Allah razı olsun :)
   
 9. Arkadaşlar tekrar yeri gelmişken söyleyim ürünler türkiyeye girerken kayıt altına alınıyor ve ürün satılırken Telpa yada herhangi bir firma ürünü kendilerinden çıkıyorsa sorgulama kısmında gözükür.Aksi halde ürünün gözükmemesi garanti kapasamında olmadığını göstermez.Telaşa gerek yok :oke:


  Sen bırak bunları telefonun keyfini sür hadi hayırlı olsun :) dikkatli kullan
   
 10. bu belgenin geçerlilik tarihi neden 31.03.2013 :hmmm belge veriliş tarihinde de 2009 yazıyor.. Sen bence bir imei sorgulama yap kardeşim.

  - - - Eklendi - - -

  aynen zaten onlarda firma mührü oluyor :evet:


  - - - Eklendi - - -

  http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php
   
 11. İmei sorgulamayı nasıl yapabilirim peki ? Belgenin geçerlilik tarihini bende yeni fakettim garanti süresinin onunla bi ilgisi var mı ki ?
   
 12. İmei kutunu üstündeki etikette yazar onunla sorgulatta bu kadar telaş boşa tekrar söylüyorum :)
   
 13. Kutunun üzerinde ki ile telefonda kodladığım aynı çıkarsa sorun olmuyor mu yani ? Kusura bakma telefonu yeni aldım çok meraktayım sorun olsun istemediğimden dolayı :)
   
 14. yukarda linkini attım ordan sorgulat imei bakalım ne yazacak
   
 15. Heyecandır normal ilk telefonumu aldığımda bende senin gibiydim.Hayır güzel kardeşim sorun hiç olmaz zaten elinde tabu gibi faturan var sen en başta zaten sanayi ve ticaret bakanlığının yasa kapsamında belirttiği gibi ürünün 2yıl üretim hatalarına karşı garanti altında sen merak etme ;) ok
   
 16. < Resmi açmak için tıklayın >


  Bu çıktı kardeşim ?


  - - - Eklendi - - -

  Her firma bakmak zorunda mı yani abim kusura bakma seni de fazla rahatsız ettim :)
   
 17. tamamdır kardeşim hiç,sıkıntı yok cihazın kayıtlı ve garantili hayırlı uğurlu olsun.
   
 18. Allah razı olsun kardeşim ya içime su serptin şuanda :) Kayıtlı dimi cihaz garantisinde falan sorun yok yani :)
   
 19. Tamam sorun çözüldüğüne göre konu :locked: iyi forumlar
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
16/01/2019 - 10:56