SamsunG e-900 Tema YükLme ReSimLi GEL!!

Sponsorlu Bağlantılar

lord_danger

lord_danger

Üye
    Konu Sahibi
SamsunG e-900 Tema YükLme ReSimLi GEL!!
Öncelikle bize bir optiflash lazım. optiflash ı bu linkten indirebilirsiniz. . İlk olarak telefonunuzdan sim kartı ve hafıza kartını çıkartın. Bu çok önemli arkadaşlar mutlaka çıkarın yoksa doğru bir şekilde yüklenmeyebilir. Telefondaki müziklerinizi fotoğraflarınızı videolarınızı vs. bilgisayara yedekleyin. Buradan sonrasını basamak basamak resimli bir şekilde anlatacağım.

1. Telefon kapalı iken bağlantı kablosunu takın. Yıldıza(*) Tuşuna basili tutun ve ayni anda açma düğmesine bir kere basın.
2. Bilgisayarım> Özellikler> Donanım> Aygıt yöneticisi> Bağlanıi noktaları oradaki samsung kaçıncı portta ona bakın bende com3 oradaki numarayı hafızanızda tutun.

3. İndirmiş olduğumuz Optiflash dosyasındaki sari renkli logoyu açıyoruz. Optiflash bilgisayara kurulmuyor.

4. Options > Settings > Generic burayı alttaki resimdeki gibi ayarlayın arkadaşlar

5. COM Port kısmında ise aygıt yöneticisinden baktığımız COM u seçiyoruz yani benim bilgisayar için com3.(Alttaki Resimdeki Gibi)

6. Flash and Verify kısmına yüklenecek dosyayı seçin browse den. Aynı şekilde Read kısmınada yüklenecek dosyayı seçin ve Read kısmında oradaki ask before overwriting secili olmayacak buna dikkat edelim.

7. Gelelim Defaullt Contents kısmına burada OptiFlash programının yerini göstereceğiz nereye kaydet tiysek browse dan All Files diyip optiflash.exe programını gösterdikten sonra bir yere daha dikkat etmek gerekiyo zaten bitiyo az kaldı Frimware , mesaj tonları ve temaların uzantısı .s3 .sre yada .spf oluyor. Yani burada dikkat edilmesi gereken husus uzantısı .cts ise oradaki seçeneklerden S-RECORD WITH CONTENS seçeneği seçilecek. Eğer uzantısı .cts değilse S-RECORD ONLY seçilir. OK u tıklayıp bu pencereyi kapatın .

Bunları eksiksiz ve hatasız yaptıktan sonra Flash a tıkladığımızda yükleme işlemi başlar. Program yükmelemeyi % olarak gösterir zaten. Yükleme bitene kadar telefona dokunmayın yoksa zarar verebilir. Zaten bitince telefon kendiliğinden açılıyor. ALL IS WELL yazısı çıkınca işlem tamamdır.

İşte BirKaç Tema;

KOLAY GELSİN Bİ TEŞEKKÜRÜ ESİRGEMEYİN ALINTI DEĞİLDİR!!!
NoT:Telefonunuzun başına gelebilecek bütün sorunlar benim ve maxicep'in sorumluluğunda değildir.

--------------- Ekleme ---------------

20 kişi bakmış 0 yaorum var o kdar uğraştım beyler bari cevap yazın :S

• Beğen
Tepkiler: hkü, sonofthehell ve sabirsizefe

dj_kadiralp

Üye
cok gusel olmuşşş devam et boyleee :D

acinar66

acinar66

Üye
d600 olurmu

ottherif

Üye
aRKADASLAR telefonu mahvedıo vıruslu bu adamın verdıgı temalar sakın denemeyın zararlı cıkarsınız

isakol

isakol

Üye
lan virüslüyse format çek adama ne suç atıon

genc2727

Üye
Flash and Verify kısmına yüklenecek dosya ne yani nosyası yüklücez

com34u

Üye
arkadaşım şimdi yükledim tema telefon açılıp açılıp kapanıor

gökhan8520

Üye
dogrumu söluosunuz

Quandoria

Üye
Arkadaslar Kesinlikle temalar telefona kurulmuyor herşeyi aynı yapsanız dahi..
Şimdi yana yakıla firmware arrıyorum kendime telefona kurmak için..
:((

goku_mami

Üye
ya benım ki port ta gözükmüyor bi yardım lutfen

--------------- Ekleme ---------------

arkadaslar yaptım telefona tema yukleye bılıyorum coookk saol telefona artık tema yukleye bılıyorumm haha

labelfree

Üye
arkadaşlar d900i için tema nerden bulabilirim, yardımcı olursanız sevinirim

goku_mami

Üye
ben tema yüklüyebiliyorum. e900 için biraz daha tema koyarmısın ?

deştiman

Üye
arkadaşıom çok güzel anlatmışsın. ben de buna istinaden vede tamamen merakımın bi cezbesi olarak telefonuma tema yükledim ancak telefonum iptal oldu. şimdi firmware yükleyeceğim ancak telefon port olarak tanımıyor sürekli açılıp kapanıyor. başına gelenler veya bilgisi olanlar bi yardımda bulunsa çok müteşekkir olurum.

şimdiden teşekkürler...

sabirsizefe

Üye
thanks kanka

slyman123456

Üye
sakın denemeyin arkadaşlar telefonum mahvoldu :(((((

slyman123456

Üye
sapasağlam telefonuma temayı kurduktan sonra telefon sürekli açılıp kapanmaya başladı ve basarıya götürdüm yazılım attırmak için onlarda anakartın değişecek 120 dolar masrafı var dediler. Bu olay başına gelen ve bir şekilde kurtulan birileri varsa yardımlarını bekliyorum. telefonu kırıp atmak üzereyim :(

hak yolcusu

hak yolcusu

Kapalı Hesap
thank you arkadasım

GOLF_

Üye
arkadaşlar bende yükledim telefonun camerası başarısız diyor hemde telefon kendi kendine açııp kapanıyor !! denemeyin sakın

stext

Üye
teşekkürler birader çok sağol

barisoncel1

Üye
yha arkadaşlar e00 kurdum fakat telefonumda tema sürekli açılıp kapanıyor.Lütfen YARDIM Pls :(((((

Üst Alt