Samsung Durdurulamıyor, 2013 3. Çeyrekte De Rekor Kar Geldi

 • 4 Ekim 2013
 • 336 Okunma
 • 5 Cevap

 1. Akıllı telefon ve tablet pazarının dev isimlerinden bir tanesi olan Samsung,yükselişini sürdürüyor. Her ne kadar geçtiğimiz günlerde InterBrandstarafından sunulan en değerli markalar listesinde ilk 10‘a giremese de firma rekor kar rakamları ile kasasını doldurmaya devam ediyor.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Her 3 aylık dönem sonunda, dönemsel finansal sonuçlarını kamuoyu ve yatırımcıları ile paylaşmayı ihmal etmeyen firma, 2013 3. çeyrek mali tablosunu sundu. Bu tabloya göre firma 2013 3. çeyrekte yaklaşık 53.9 milyar dolar gelir elde ederken, rekor kar rakamına ulaşmasını da bilgi.Samsung‘un bu çeyrekte ki karı 9.4 milyar dolar civarında gerçekleşti.

  Karşılaştırma yapacak olursak eğer, Güney Kore devi firma, geçtiğimiz sene aynı dönemde 48.5 milyar dolar civarında gelir rakamı açıklamış. Firmanın karı da 7.5 milyar dolar olmuştu. Yıllık bazda baktığımızda %13civarında bir artışa işaret ediyor.

  Diğer taraftan bir önce ki çeyrekte ise rakamlar, gelir için 51 milyar dolar, kar için de 8.5 milyar doları gösteriyordu.

  Samsung 2013 içerisinde Galaxy S4 adında ki amiral gemisi modelini sunmuştu. Ayrıca bu modelin dışında Galaxy S4 Zoom, Galaxy S4 Active, Galaxy S4 Mini gibi versiyonlarla da karşımıza gelmişti. Ayrıca 4 Eylültarihinde yeni akıllısı Galaxy Note 3‘ü ve yeni akıllı saati Galaxy Gear‘ı tanıttı ve kısa sürede de satışa sundu.

  Samsung durdurulamıyor, 2013 3. çeyrekte de rekor kar geldi
   


  Yazan: ANIL
 2. plastik kral
   
 3. Çok iyi rakamlar.
   
 4. bence cok telefon yapmak degıl cogu telefona destek vermek önemli
   
 5. Plastiğe o kadar para verirlerse daha çok rekorlar kırarlar.
   
 6. samsungun çok telefon satmasının nedeni pazarlama taktiklerini iyi bilmesi...
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
17/01/2019 - 19:50