Apple'dan yeni bir rekor geldi

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Apple, yeni bir rekor haberi ile daha karşımıza geldi.

Teknoloji dünyasında rekabet bütün hızı ile devam ederken, pazarın öncü firmalarından olan Apple, her sene daha da güçlenerek yoluna devam ediyor. İlk iPhone akıllı telefon, ilk iPad tablet modeli ile teknoloji dünyasının seyrini değiştiren firma, her sene az ve öz sayıda model sunmaya devam ediyor.

Firma her ne kadar bir çok farklı cihaz sunsa da, Cupertino merkezli firmanın en önemli cihazı iPhone akıllı telefon modelleri olmakta. Firma en son geçtiğimiz sene cihazlarını sunarken, firmadan Mart ayında iPhone SE ve iPad Pro 9.7 adındaki cihazlar gelmiş. Firma Eylül ayında da iPhone 7 ve iPhone 7 Plus adındaki yeni akıllı telefon modellerini duyurarak pazara sunmuştu.

Apple'ın yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri büyük ilgi görürken, Ekim - Kasım - Aralık aylarını kapsayan Apple'ın 2017 mali yılı ilk çeyrek sonuçlarda, firmanın %3'lük artış ile 74.8 milyar dolar gibi rekor seviyede gelir elde ettiği belirtiliyor. Ayrıca 7.2 milyar dolar gelir artışı da firmanın elde ettiği oldukça önemli başarılardan birisi olmakta.

Resmi rakamların açıklanmasının ardından Apple'ın hisseleri de yükselişe geçerken, %3 gibi oldukça önemli bir artış ile hisseler 125$ seviyesine kadar yükseldi.

Firma ayrıca söz konusu çeyrekte 78.3 milyon iPhone sattı ve bu da firmanın rekoru oldu. Geçtiğimiz sene rakam 74.8 milyon seviyesindeydi.

Diğer taraftan bazı olumsuz sonuçlar da elde edildi. Dünyanın en büyük akıllı telefon pazarı olan Çin'de 5 senenin ardından zirvede iPhone cihazı 2016'da yer almazken, firma Oppo ve Huawei gibi lokal üreticiler tarafından geçildi.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Değiştirmeleri gereken Çok Şey.Türkiyede Bile O Kadar Açığı Bulundu Halen Daha Neymiş Güvenlide Bilmem Ney Külahıma Anlatsınlar.

• Beğen
Tepkiler: Buğra
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Değiştirmeleri gereken Çok Şey.Türkiyede Bile O Kadar Açığı Bulundu Halen Daha Neymiş Güvenlide Bilmem Ney Külahıma Anlatsınlar.
Android çok hızlı gelişen bir işletim sistemi o sebeple ios artık eski çekiciliğini yitirdi bana göre :hmmm

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
:bilmm:bilmm
Android çok hızlı gelişen bir işletim sistemi o sebeple ios artık eski çekiciliğini yitirdi bana göre :hmmm
bende hiç yoktuki yitirsin 10 yıl öncenin donanımını koy cihaza 2 katı fiyatına sat nasıl bir şey

• Beğen
Tepkiler: Buğra

Üst Alt