Samanyolu TV seyrettikten sonra

Sponsorlu Bağlantılar

messevim

messevim

Üye

Okumadan da pek âlâ yaşayanlar da vardır. Binaeneleyh, cennet yahut cehennem umurunda olmadan yalnızca rıza için yaşayanlar da vardır.

birşeyi bilmeden yaşamak nasıl olur acaba ?

messevim

messevim

Üye

Bir şeyi bilmek için okumak gerekmez.Okumak iyi bir öğrenme yoludur ama o kadar da değil...

Bu Kuran için geçerli değildir. En basitinden namaz kılabilmek için ayet ezberlemelisnz. Her halükarda Kuran açılıyor veya dinleniyor.

ultraslan_66

ultraslan_66

Üye
Yav ben ne zaman samanyolu tv yi açsam ya büyük buluşmada cehenneme gidiyorlar ya da küçük kıyamette azap çekiyorlar ödüm kopuyo artık akşam yerimden kıpırdayamıyorum başka bir deyişle üç buçuk atıyorum şuan korkumu yenmem lzm ama bunların gerçekte olacağını düşündükçe daha çok korkuyorum yardım lütfen
Adamların amacı da bu zaten seni korkutmak ve Seni ALLAHA daha çok yakınlaştırmak. bence korkunu yenmeye çalışma hep kork titreyerek kork ki daha güzel iman edesin. bence korkman çok iyi.

messevim

messevim

Üye
Adamların amacı da bu zaten seni korkutmak ve Seni ALLAHA daha çok yakınlaştırmak. bence korkunu yenmeye çalışma hep kork titreyerek kork ki daha güzel iman edesin. bence korkman çok iyi.

ben korku ile değilde sevgi ile dinin aşılanması taraftarıym. Stv nin din anlayışı ni hiçbir zaman doğru bulmamışmdır. Çok yanlış yerde. Çoğu dini bilmeyen kişilere yanlış bilgi aşılamakta.

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Bu Kuran için geçerli değildir. En basitinden namaz kılabilmek için ayet ezberlemelisnz. Her halükarda Kuran açılıyor veya dinleniyor.

Bu Kuran ya da herhangi bir kitap içinde geçerlidir.Kitabı okumak zorunda değilsin.Görme engelli olan ve görme engelli alfabesini bilmeyen (adını hatırlayamadım) birisi dinleyerek öğrenebilir bilgileri.Yazı bulunmadan önce hiç mi bilgi aktarılmadı insanlar arasında kulaktan kulağa ?

messevim

messevim

Üye

Bu Kuran ya da herhangi bir kitap içinde geçerlidir.Kitabı okumak zorunda değilsin.Görme engelli olan ve görme engelli alfabesini bilmeyen (adını hatırlayamadım) birisi dinleyerek öğrenebilir bilgileri.Yazı bulunmadan önce hiç mi bilgi aktarılmadı insanlar arasında kulaktan kulağa ?

dikkat ettiysen dinleniyor Dedim. Yazı bulunmadan önce görsel şeklinde işaretler vardı. Yine bakılarak öğreniliyordu. Konuya dönecek olursak dinini yaşayabilmen için kuranı okumak zorunda sin. Çünkü bunu emreden yaratıcı. Okuyacaksın diyor. Ha arapça okumayı bilmiyor musun o zaman aç türkçe mealini oku. Deyiminle görme yeteneğini kaybetmşen aç dinle. Benim de tanıdığım dinleyerek hafız oldu.

-efşan

-efşan

Üye
Din heyula değildir, yaradan heyula değildir. Bir bahçe mevcut önümüzde, isteyen istediği gibi adlandırır. Kimi de cennet ve cehennem.
Bahçe elbet gül bahçesidir. Lâkin birçok insan gülün güzelliğine varmaktansa dibini eşeler, gülün ötesini ister.
Binaen, dikenler batsa da ellerine yine de varacağı güldür.

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
dikkat ettiysen dinleniyor Dedim. Yazı bulunmadan önce görsel şeklinde işaretler vardı. Yine bakılarak öğreniliyordu. Konuya dönecek olursak dinini yaşayabilmen için kuranı okumak zorunda sin. Çünkü bunu emreden yaratıcı. Okuyacaksın diyor. Ha arapça okumayı bilmiyor musun o zaman aç türkçe mealini oku. Deyiminle görme yeteneğini kaybetmşen aç dinle. Benim de tanıdığım dinleyerek hafız oldu.

Aynı şeyden bahsediyoruz fakat kelimeleri yanlış kullanıyorsun.Bir bilgi sadece okunma yöntemi ile öğrenilmez.Öyle olsaydı görme engelli kişiler konuşmayı bile öğrenemezdi.Görme engelli birisi bilgili olabiliyor, öğrenebiliyorsa öğrenme-bilgi edinme işlemi yalnızca okumak ile olmuyor demektir.

- - - Eklendi - - -

Korku ile dayatılmış bir ideoloji ancak dayatılan kişilerin sabrı tükenene kadar yaşar.Bu din içinde böyledir başka görüşler içinde.Eğerki bir şeyi insan gibi nedenleriyle değilde inanmazsan, yapmazsan böyle böyle olur diye korku ile öğretir daha doğrusu dayatırsan bu görüş saygı duyulası bir hal almaktan çıkmaya başlar.Din öğretilecekse bile çocukları ya da insanları korkutmadan, zorlamadan öğretilmelidir.

nokia_belle

nokia_belle

Üye
Korku bir yönden zorlama olur,buda iyi değildir.
Özet olarak insanın içinden gelip,gelenini yapması lazım bartu da onu anlatmak istiyor sizlere.
Bir laf vardır''zorla güzellik olmaz''
Ama tutupta korkuyu bir araç olarak kullanıp,kişi üzerinde baskı kurarak yapıyorlarsa gün gelir kişide patlama etkisi yaratıp ters etkiye dönüşebilir,söylemek istediği bu zaten,doğru olanıdır.

Piskolojik baskı derler buna ama kişi bunu aşırıya götürürse ters yönde lehine olmayan durumlara sürükleyebilir.
Sevdirmek var,zorla sevdirmek var gibi bir mana çıkıyor ordan.
Siz zaten bir insanı korkuyla zorlama yaparsanız onu ne kadar sever ki?
Yanlış olanı doğruymuş gibi yapma aşaması oluyor o

Açıkca söylemem gerekirse öyle konularda insan kendi haline bırakılmalı,zorlama yada baskıcı olmamı
Aaa sen x dininden mensupsun seninle konuşmam yanlış yoldasın,falan diye kişiye söylenirse kendinde hata aramaya başlıyor
Halbuki kişi kendi haline bırakılsa,seçme özgürlüğü olsa öyle bir sorun diye ortada olmayacak

ultraslan_66

ultraslan_66

Üye
ben korku ile değilde sevgi ile dinin aşılanması taraftarıym. Stv nin din anlayışı ni hiçbir zaman doğru bulmamışmdır. Çok yanlış yerde. Çoğu dini bilmeyen kişilere yanlış bilgi aşılamakta.
abi gerçekler herzaman acıdır maalesef eğer insan korkmassa hali kötü yani. ALLAH herkesin çoook korkmasını nasip etsin diyorum.

-efşan

-efşan

Üye
Allah korkusu ile cehennem korkusu aynı mı Ya Hu? Korku var korku var. İsteyen istediğinden korksun. Lâkin Yaradandan çok yarattığından korkmak nicedir.

• Beğen
Tepkiler: ultraslan_66
ultraslan_66

ultraslan_66

Üye
Allah korkusu ile cehennem korkusu aynı mı Ya Hu? Korku var korku var. İsteyen istediğinden korksun. Lâkin Yaradandan çok yarattığından korkmak nicedir.
Abi zaten onları izleyince otomatik olarak ALLAH korkusu sarıyor insanı (:

-efşan

-efşan

Üye
Abi zaten onları izleyince otomatik olarak ALLAH korkusu sarıyor insanı (:

Silin atın o korkuyu. Allah korkusu heyula değildir. Allah korkusu var ise korkudan değil, utandığından ırak kalırsın kötülükten.

marist

marist

Üye
Sorun oluyorsa izlenmiceksin, ama gerçekler.

Anil-D

Anil-D

Üye
izleme o zaman

Üst Alt