sagopa kajmer

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Fatih[Sag0]HiphoP

Fatih[Sag0]HiphoP

Üye
    Konu Sahibi
sagopa kajmer
Asıl adı Yunus Özyavuz olan Sagopa Kajmer müzik yaşantısına kişisel meraklarının ardından Samsunda yerel bir radyoda djlik yaparak başlamıştır. Öğrenim hayatında 1997'de İstanbul Üniversitesi Fars Dili Ve Edebiyatı bölümünü kazanması dolayısıyla İstanbula geldi. Özyavuz için bu noktayı bir dönüm noktası olarak değerlendirebiliriz.
İstanbula gelişinin 1 yıl ardından 1998'de Kuvvetmirayı kurdu. Kuvvetmira yeraltı rap dünyasında bir oluşumdur halende varlığını sürdürmektedir. Milenyuma bir kala 1999'da Silahsız Kuvvet mahlasıyla Yeraltı Operasyonu isimlitoplama(complation) albümünde yeraldı. Bu albümde en dikkat çeken isim oldu.
2001 ve 2002'de Silahsız Kuvvet mahlasıyla ardarda 2 albüm çıkardı. 2001'de 'Sözlerim Silahım' 2002'de 'İhtiyar Heyeti'.
2002'de İhtiyar Heyeti albümünü çıkaran Özyavuz 'Sagopa Kajmer' stilini oluşturdu. Silahsız Kuvvet üzerine bi süre suskunluğunu koruyan Özyavuz artık Silahsız Kuvvetin tarihe karıştığı duyurdu ve yine aynı yıl içerisinde yeni mahlasını taşıyan albümünü çıkardı : Sagopa Kajmer. Bu albümün akabinde 2. albümü 10 Kurşunu çıkardı.
Çalışmalarında çok yönlülüğüyle dikkat çeken Özyavuz bunu bir şarkısında . 1 Silahsız Kuvvet 2 Mic Check 3 Sagopa Kajmer...' şeklinde dile getiriyor. Silahsız Kuvveti tarihe gömmesinin ardından bu sayı 2'ye düşmüştü. Dj yönününde Mic Check mahlasını kullanan Özyavuz, Türkiyede turntablizm akımını başlatmıştır. Yine 2002 yılında Cezanın 'Med Cezir' albümündeki prodüksiyonuyla adından söz ettirdi. Bu albümün bütün müziklerini kendisi yaptı.
2004'te çıkardığı 'Bir Pesimistin Göz Yaşları' isimli albümüyle yepyeni bir tarzın öncüsü oldu. Daha öncesinde 10 Kurşun albümünde pesimist stilden izler vardı ancak pesimist stilin doğuşunu 3. albümüyle kabul etmemiz daha doğru olacaktır. Pesimistin Türkçe karşılığı karamsardır. Daha önceki 2 albümde sokak/battle tarzına ağırlık veren Sagopa Kajmer 3. albümde karamsar bi havada hayatı ele alıyor; savaş üzerine,insanlık üzerine şarkılar yapıyor.
Mic Check 2004'te Cezanın Nefretteki grup arkadaşı Dr Fuchs'un 'Huzur N Darem' albümünün prodüktörlüğünü yaptı. Dj'lik yönüyle kendini her zaman geliştiren Özyavuz 'Turntablizm' dediğimiz olayın Türkiyedeki öncüsüdür. Ayrıca Özyavuz Türkiyenin köklü radyolarında dj'lik ve müzik direktörlüğü yapmıştı
Bir yandan dj'lik diğer yandan sanatçı olarak sürekli çalışmalarını sürdüren Sagopa Kajmer 2004'te Türkiyenin en çok izlenen filmlerinden olan G.O.R.A'ya müzikler ve soundtrackler hazırladı. 'Al Birde Burdan Yak' isimli parçasına video klip çekildi. Bu gelişme Sagopa Kajmeri tarzının dışındaki dinleyici kitlesine ulaştırdı. Türkiyede birçok insan Sagopa Kajmeri bu kelime ile tanıdı. 2005'te Koleranın 'Karantina Embriyo'nun prodüktörlüğünü yapan Sagopa Kajmer yine aynı yılda İrem Recordstan çıkardığı 'Romantizma' isimli albümüyle kariyerinin zirvesine ulaşmıştır. Bu albümün ilk video klibi olan 'Vasiyet' Kral Tv'de 2005 yılının 'en iyi klip' ödülüne layık görülmüştür. 25.11.06 tarihinde dünyaca ünlü amerikanın ilk rap gruplarından olan jedi mind tricks ile konser vermiştir.
Kuvvetmira Sagopa Kajmer'in kurduğu bir rap oluşumudur. Bu oluşuma birçok rap müzik sanatçısı katılmıştır. Ceza, Fuat, Sahtiyan bunlardan sadece birkaç tanesidir. Kuvvetmiranın amacı bünyesindeki rap müzik yapanları buluşturmak ve bir koalisyon ortamı oluşturmaktır. Kuvvetmira çoğu kez aynı tip oluşumlarla karşı karşıya kalmıştır.
2006da Sagopa Kajmer ve eşi Koleranın(Esen Özyavuz) birlikte Melankolia Müzik isimli şirketi kurdular. Bu ikili ve Kuvvetmirada yer alan diğer rap müzik yapanlar Melankolia müziğin ilk albümü 'Kafile'yi çıkardılar. Albümün prodüktörlüğü yine Mic Check'e ait.

corlulu

corlulu

Üye
eline sağlık

Fatih[Sag0]HiphoP

Fatih[Sag0]HiphoP

Üye
    Konu Sahibi
sagol

emaro123

emaro123

Üye
tebrikler

XMEN_43

XMEN_43

Üye
teşekkürler

emaro123

emaro123

Üye
:heyo:emeğe saygı:heyo:

snacker

snacker

Üye
abi saol yaa muthıssin

Fatih[Sag0]HiphoP

Fatih[Sag0]HiphoP

Üye
    Konu Sahibi
bişey değil

eren6523

eren6523

Üye
sen haykoyu sevmiyorsan bende bu adama bayılıyorum sanki.Herkes tarzına baksın ona buna laf atmasın

yasirarslan

yasirarslan

Üye
senden bu konuyu beklerdim fatih:)

Fatih[Sag0]HiphoP

Fatih[Sag0]HiphoP

Üye
    Konu Sahibi
bu konuyu ne zaman açtım ben ama şimdi görmüşün:)

sercan arıkan

sercan arıkan

Üye
eline saglık sayın üyem:D

murat_sago

murat_sago

Üye
sen haykoyu sevmiyorsan bende bu adama bayılıyorum sanki.Herkes tarzına baksın ona buna laf atmasın

ya ne haykosu ya kim sallar haykoyu Allah'ın satanisti (En iyisi) [SaGo *** YaW]www.sagopakajmer.org:oke:

grafikseli 84

grafikseli 84

Üye
sagopa piramitlerinide nalatan bir konu aç annem...ben açacaktım da sen açarsan daha iyi olur...

Anıl Umut

Emekli Yönetici
bende orhan gencebayın biyografisini açacam :ehe

iremm

iremm

Üye
sagopanın gerçekten çok güzel sözleri war süslü ama içi boş şarkıları yok çok anlamlı sözleri konu için teşekkürler hepimiz sagocuyuz :yuru dimi fatih :ehe

Fatih[Sag0]HiphoP

Fatih[Sag0]HiphoP

Üye
    Konu Sahibi
sagopanın gerçekten çok güzel sözleri war süslü ama içi boş şarkıları yok çok anlamlı sözleri konu için teşekkürler hepimiz sagocuyuz :yuru dimi fatih :ehe
evet, hepimiz sagocuyuz:)

Calaissien

Üye
evet herkes kendi tarzına baksın tartışma olmasın mesela bem rap müzikten nefret ettiğimi söylemek istemezdim ama ağzımdan kaçtı :D:D:D yinede fatihsagohiphop yinede merci dé cette sujét :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...