s4 mini ses yükseltme

Sponsorlu Bağlantılar

adigesumaf

adigesumaf

Üye
    Konu Sahibi
s4 mini ses yükseltme
Merhaba arkadaşlar...

NOT: AŞAĞIDA ANLATILAN İŞLEMLER CİHAZINIZA VEYA KULAĞINIZA ZARAR VEREBİLECEK İŞLEMLERDİR. TÜM SORUMLULUK SİZE AİTTİR. SORUMLULUK KABUL ETMİYORUM.

1) Cihazınız ROOT edilmiş olmalı
2) "Root explorer" benzeri, sistem klasör ve dosyalarına erişebilen bir program kurulu olmalı
3) Ses seviyelerini barındıran dosya “etc/snd_soc_msm” klasörü altındaki snd_soc_msm_2x dosyasıdır. Tedbiri elden bırakmamak için bu dosyayı muhakkak yedekleyiniz.
4) Bu dosya içerisinde telefonun değişik ses seviyelerini ayarlamak için başlıklar var. İngilizcesi ve biraz da donanım bilgisi olan herkes bu başlıkların neyi ifade ettiğini anlayarak istediği ses seviyesini değiştirebilir. Benim ilgilendiğim "arama zil çalma/bildirim"

SectionDevice
Name "Speaker"
Comment "Speaker Rx device"

SectionDevice
Name "Speaker Extra Vol"
Comment "Speaker Extra Vol Rx device"

SectionDevice
Name "Speaker"
Comment "Speaker Rx device"
EnableSequence
'PRI_RX Channels':0:One
'RX4 MIX1 INP1':0:RX1
'SLIM RX1 MUX':0:AIF1_PB
'SPK DAC Switch':1:1
'RX4 Digital Volume':1:68%
-------------------------> 'RX4 Digital Volume':1:70%

'SPK DRV Volume':2:87.5%
EndSequence
DisableSequence
'RX4 MIX1 INP1':0:ZERO
'SLIM RX1 MUX':0:ZERO
'SPK DAC Switch':1:0
'RX4 Digital Volume':1:0
'SPK DRV Volume':1:0%
EndSequence
ACDBID 15:1
EffectsMixerCTL "SRS TruMedia"
EC_REF_RXMixerCTL "I2S_RX"
EndSection

-------------------------------------------------------------------------------------------

SectionDevice
Name "Speaker Extra Vol"
Comment "Speaker Extra Vol Rx device"
EnableSequence
'PRI_RX Channels':0:One
'RX4 MIX1 INP1':0:RX1
'SLIM RX1 MUX':0:AIF1_PB
'SPK DAC Switch':1:1
'RX4 Digital Volume':1:68%
----------------------------------->
'RX4 Digital Volume':1:70%

'SPK DRV Volume':1:100%
EndSequence
DisableSequence
'RX4 MIX1 INP1':0:ZERO
'SLIM RX1 MUX':0:ZERO
'SPK DAC Switch':1:0
'RX4 Digital Volume':1:0
'SPK DRV Volume':1:0%
EndSequence

6) Burada %68'den %70'e yapılan değişiklik ciddi bir ses artımı sağlıyor. Daha da arttırmak isteyen olursa %71, %71.5, %72 deneyebilir...

7) Değişim yapıldıktan sonra cihazı yeniden başlatırsanız daha açılış sesinde farkı görebilirsiniz.

Buna benzer şekilde; Headset, FM Headset, Bluetooth gibi bir çok başlıkta değişiklik yapma imkanınız var.

Ama lütfen değişimi %0.5'lik artışlarla deneyiniz, aksi halde kulağınız veya cihazınız zarar görebilir.

konu alıntıdir arkadaslar ve ben bizzat denedim gerçekten olumlu sonuç aldım telefonu aldım bir ay sonra buzzer hoparlörü patladı yaptırdım fakat orijinali gibi olmadı kendim orjinal nokia 5800 hoparlörü taktım ses güzel oldu ama biraz düşük geliyordu araştırmam sonucu bunu buldum ve şimdi en az 5800 kadar yüksek ve net bir ses kalitesi var ben %72,5 yaptım ayarı forum da bu konu yok yada bulamadım paylaşmak istedim umarım yardımcı olurum

• Beğen
Tepkiler: KeSeGeN

KeSeGeN

KeSeGeN

Üye
root yapmak şart mı bunun için ben birçok program denedim olmadı lütfen yardımcı olurmusunuz ses gerçekten çok düşük işyerinde çalışırken hiç duymuyorum bu da bana büyük problem yaratıyor lütfen yardımcı olun saygılarımla iyi forumlar

genso

Üye
hazır dosyasını atsana bendede s4 mini var müzik sesini arttır ne kadar arttırabiliyosan yada söyle neyi değiştiriceyimi

Üst Alt