Galaxy S4 i9500 S4 ağda kayıtlı değil hatası

Sponsorlu Bağlantılar

delimatkap

delimatkap

Üye
    Konu Sahibi
S4 ağda kayıtlı değil hatası
Arkadaşlar S4 telefona 5.0.1 Rusya stock romunu atmıştım neyse kullanıyordum falan sonra rootladım uygulamalar falan hep durduruldu hatası alıyordum kitkata döneyim dedim kitkata döndüm bu sefer imei silindi arama mesaj falan atamıyordum imei değiştirmeyi falan denedim gene olmadı bu sefer dedim Rusyanın 5.0.1 stock romunu tekrar atayım dedim attım bu sefer imei yerinde geri geldi telefonun arkasında yazan imei ile aynı imei tekrar geldi hat taktım arama yapınca direk sonlanıyor ve ağda kayıtlı değil hatası veriyor ayarlardan ağ oparatörünüde seçtim ama gene işe yaramadı bu sorunu nasıl hallederim yardımcı olurmusunuz lütfen :(

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
Tekrardan turkiye stock romunu odin ile kur duzelir

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
e devlet den imei sorgulamasi yaparmisin normalde cihazi hangi ulkeden aldiysan o stock roma geri dondugunde duzelir

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Arkadaşlar S4 telefona 5.0.1 Rusya stock romunu atmıştım neyse kullanıyordum falan sonra rootladım uygulamalar falan hep durduruldu hatası alıyordum kitkata döneyim dedim kitkata döndüm bu sefer imei silindi arama mesaj falan atamıyordum imei değiştirmeyi falan denedim gene olmadı bu sefer dedim Rusyanın 5.0.1 stock romunu tekrar atayım dedim attım bu sefer imei yerinde geri geldi telefonun arkasında yazan imei ile aynı imei tekrar geldi hat taktım arama yapınca direk sonlanıyor ve ağda kayıtlı değil hatası veriyor ayarlardan ağ oparatörünüde seçtim ama gene işe yaramadı bu sorunu nasıl hallederim yardımcı olurmusunuz lütfen :(

Kardeş çözümün bu ;

Odin ile Phone sekmesinden flashla tamam dır ;) ( sadece KitKat )

maviada

maviada

Üye
Sertifika hatası z3x box ile düzeltebilirsin tabiki teknik servis hizmeti veren telefoncularda

delimatkap

delimatkap

Üye
    Konu Sahibi
Kardeş çözümün bu ;

Odin ile Phone sekmesinden flashla tamam dır ;) ( sadece KitKat )
Kardeşim kitkata dönüncede imei siliniyor ? imei silinse dahi bu dosyayı flaslasam odin ile düzelir mi ? bu arada bende odin yeni sürüm phone hangisi oluyor ? BL - AP - CP - CSC var hangisinden flaslayacağım ?

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Kardeşim kitkata dönüncede imei siliniyor ? imei silinse dahi bu dosyayı flaslasam odin ile düzelir mi ? bu arada bende odin yeni sürüm phone hangisi oluyor ? BL - AP - CP - CSC var hangisinden flaslayacağım ?

Hocam KitKat ise düzelir bende defalarca flashladim CP den flashlayacaksiniz
Edit : fail hatası alırsanız farklı bir odin surumunu deneyin ( yeni sürümlerden değil )

delimatkap

delimatkap

Üye
    Konu Sahibi
Hocam KitKat ise düzelir bende defalarca flashladim CP den flashlayacaksiniz
Edit : fail hatası alırsanız farklı bir odin surumunu deneyin ( yeni sürümlerden değil )
Kardeş çok saol kitkatta flasladım daha önce kitkatta imei , hat yoktu imei yerine geldi hatta yerine geldi numaralar rehberde gözküyor ama ağda kayıtlı değil hatasını vermeye devam ediyor senin orjinal efs dosyanı kendi telefonumdaki ile değiştirsem olur mu acaba ?

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Kardeş çok saol kitkatta flasladım daha önce kitkatta imei , hat yoktu imei yerine geldi hatta yerine geldi numaralar rehberde gözküyor ama ağda kayıtlı değil hatasını vermeye devam ediyor senin orjinal efs dosyanı kendi telefonumdaki ile değiştirsem olur mu acaba ?

IMEI yı bi kontrol edin hocam IMEI niz kapatılmış olabilir

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
delimatkap

delimatkap

Üye
    Konu Sahibi
Tamam hocam Google a IMEI sorgulama yaz ilk linke gir sonra oraya IMEI ni yaz ve çıkan sonuca bak

Kardeşim imeiyi sorguladım böyle bir şey çıkıyor

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Kardeşim imeiyi sorguladım böyle bir şey çıkıyor

IMEI kayıtlı sen en iyi tekrar Rusya Stock ROM u kur sonra benim verdiğim dosyayı flashla

delimatkap

delimatkap

Üye
    Konu Sahibi
IMEI kayıtlı sen en iyi tekrar Rusya Stock ROM u kur sonra benim verdiğim dosyayı flashla
kardesim o dosya icin sadece kitkatta gecerli demistin ama her ihtimali deniyecegim deneyip sana geri dönerim :)

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
hocam birde şu modem dosyasını deneyin ;

Üst Alt