Öneri S3'den Nexus4'e

Sponsorlu Bağlantılar

badmus

badmus

Üye
    Konu Sahibi
Nexus 4 ü hoparlör sorunundan ötürü teknosaya iade ettim .
Yüksek sesli ortamlar da video çektiğin zaman hoparlörden cızırtılı bozuk sesler geldiğini göreceksin.
Nexus 4 lerin kronik sorunu bu ...
Biraz daha para biriktir LG G2 al... Nexus4 den sonra buna geçince dedim ben telefon kullanmamışım gerçekten kusursuz bir cihaz ...

Yorumun için teşekkürler. İyice düşündüm Sömestrda G2 almaya karsr verdim. Tabiki fiyatinin biraz duşmesi lazim :ehe

Bosver guncellemeyi S3'e her turlu port rom dusuyor zaten. Ios a gec derdim ama istemiyormussun

İos beni pek cezbetmiyor açıkcası. Yani sıkıcı geliyor bana. Ha tabiki s3 iyi telefon ama bendeki s3 ömrünü tamamladı :oke:

Bu sefer LG ciddi cihaz muhtesem mesela kamerasinin bi ozelligi var daha guzel ve titresimsiz foto cekmek icin goz gibi yerinde sag sol yukari asagi hareket ediyor hatta reklami var bunla alakali tavuktan etkilendik gibisinden nette ara cikar lg tavuklu reklam diye

Evet reklamını izledim. Gerçekten ciddi çaba harcamış bu telefon için. O yüzden bende ciddi duşunuyorum :ehe

Ucuza bulursan optimus g de olabilir mesela ben onu alacaktım sonra yaptığım hesaplar sonucu bütçe açısından sıkıntıya sokabileceğini düşündüm ve gmd aldım ama taksitleri bitince ikinci el alırım belki 800 e falan bulursam 6 ay sonra

Hayırlısı neyse o olsun :tebessüm: ama S3'tej sonra kesinlikle gmd'ye geçmem :ehe

oktaygezgin

oktaygezgin

Üye
kardeş şunuda yapabilirsin elindeki s3'ü elinden çıkarip sendeki parayı ekle al bir tane daha sıfır s3 değisik bir telefon istiyorsan s4 mini'de alabilrsin madem fazla paran yok

enesrsln

enesrsln

Üye
LG Optimus G'ye bakmanı öneririm kardeş. Nexus'un biraz daha iyi hali. Bende ilk başta Nexus alacaktım ama bunu görünce bunu aldım. Özellikleri, 2 GB RAM, 1.5 GHz 4 Çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 Pro işlemci, Adreno 320 GPU var. Yani Nexus 4 ve Xperia Z ile aynı. Nexus'a göre avantajları da Nexusun kamerası 8 MP, Optimus G 13 MP, Nexusta radyo yok , Optimus G'de var. Nexusun 16 GB hafızası var ve arttırılamıyor. Optimus G'nin ise 32 GB hafızası var ve maalesef arttırılamıyor ama 32 GB yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Nexus'ta görsellik yok yani saf android arayüzü var ve bu arayüz biraz sıkıcı ama Optimus G'de LG Home UI 3.0 arayüzü var ve çok hızlı. Ekran boyutları aynı. Optimus G'yi incelemeni tavsiye ederim. Eğer üstüne biraz daha koyabilirsen G2 al.

badmus

badmus

Üye
    Konu Sahibi
kardeş şunuda yapabilirsin elindeki s3'ü elinden çıkarip sendeki parayı ekle al bir tane daha sıfır s3 değisik bir telefon istiyorsan s4 mini'de alabilrsin madem fazla paran yok

Yok kardeşim tekrar s3 düşünmüyorum. Bana kalirsa artık 1gb ram yetersiz :oke:

LG Optimus G'ye bakmanı öneririm kardeş. Nexus'un biraz daha iyi hali. Bende ilk başta Nexus alacaktım ama bunu görünce bunu aldım. Özellikleri, 2 GB RAM, 1.5 GHz 4 Çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 Pro işlemci, Adreno 320 GPU var. Yani Nexus 4 ve Xperia Z ile aynı. Nexus'a göre avantajları da Nexusun kamerası 8 MP, Optimus G 13 MP, Nexusta radyo yok , Optimus G'de var. Nexusun 16 GB hafızası var ve arttırılamıyor. Optimus G'nin ise 32 GB hafızası var ve maalesef arttırılamıyor ama 32 GB yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Nexus'ta görsellik yok yani saf android arayüzü var ve bu arayüz biraz sıkıcı ama Optimus G'de LG Home UI 3.0 arayüzü var ve çok hızlı. Ekran boyutları aynı. Optimus G'yi incelemeni tavsiye ederim. Eğer üstüne biraz daha koyabilirsen G2 al.

Optimus G'ye bakayim bi. G2'ile arasinda çok fiyat farki yoksa eğer tabikide g2 alirim :ehe

DalvikCache

DalvikCache

Üye
Çok fiyat farkı var optimus g 1300 lira g2 1800 lira

DalvikCache

DalvikCache

Üye
1800 lira 32gb tın fiyatı 16gb olan alınmaz bence boş alan 10 gb olması lazım sd kart girişide yok siz bilirsiniz 16 lık tuzak bence

badmus

badmus

Üye
    Konu Sahibi
1800 lira 32gb tın fiyatı 16gb olan alınmaz bence boş alan 10 gb olması lazım sd kart girişide yok siz bilirsiniz 16 lık tuzak bence

haklisin ama 32'de bana çok pahalı geliyor. Ama duruma bakarim. Olmadi 32lik olani dusunebilirim :oke:

enesrsln

enesrsln

Üye
haklisin ama 32'de bana çok pahalı geliyor. Ama duruma bakarim. Olmadi 32lik olani dusunebilirim :oke:
Kardeşim LG Optimus G (32 GB), 1199 TL ve LG G2 32 GB 1799 TL arada 600 TL fiyat farkı var. Eğer alabilirsen G2 al. Ama 32 GB al. 16 alma sakın pişman olursun. Alamazsan da G iyi bir tercih olacaktır.

badmus

badmus

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim LG Optimus G (32 GB), 1199 TL ve LG G2 32 GB 1799 TL arada 600 TL fiyat farkı var. Eğer alabilirsen G2 al. Ama 32 GB al. 16 alma sakın pişman olursun. Alamazsan da G iyi bir tercih olacaktır.

Sagol kardeşim yardimin için. Evet 32gb'da karar kildim. Optimus G iyi bi alternatif. Ama G2'nin 32gb modeli 1500-1600 civarina duserse sömestr'a kadar o zaman G2 alacam. Yok düşmezse 16 gb modelini tercih edebilirim. Ama optimus g'de aklimda. Tekrardan sağol :tebessüm:

Invoke

Invoke

Üye
G ile G2 arasında net farklar var. 1. Kamerası 2. LG destek vereceğini söyledi. Optimus G hala 4.1.2de kaldı. 3. Ele daha iyi oturan daha hoş bir tasarım yapmışlar.
4. Snapdragon 800 işlemci. Aradaki farka değer bence.

badmus

badmus

Üye
    Konu Sahibi
G ile G2 arasında net farklar var. 1. Kamerası 2. LG destek vereceğini söyledi. Optimus G hala 4.1.2de kaldı. 3. Ele daha iyi oturan daha hoş bir tasarım yapmışlar.

Ayyynen öyle kardeşim :ehe

ozakin70

ozakin70

Üye
Artı alacak kisi sdn nin incelemesinide izlemeli ufak ama önemli farklarınıda goreceksiniz ekran tusuna arkadan basmaya gerek yok mesela ekrana 3 parmakla 2 kere vurunca aciliyor ve ayni sekilde kapaniyor belki basit bi ozellik ama bence cok gerekli bir sey alttaki sabit dokunmatik yon panelinide isteginize gore ayarlayabiliyorsunuz led uyariyi arkadada gosterip renklerini degistirebilirsiniz basit ama gerekli seyler ve bence ince kenar olmasida cok super kullanimda elde muthis duruyor ve tuslarin arkada olmasi o kadar da kotu degil insan alisiyor bi mutdet sonra

Invoke

Invoke

Üye
Artı alacak kisi sdn nin incelemesinide izlemeli ufak ama önemli farklarınıda goreceksiniz ekran tusuna arkadan basmaya gerek yok mesela ekrana 3 parmakla 2 kere vurunca aciliyor ve ayni sekilde kapaniyor belki basit bi ozellik ama bence cok gerekli bir sey alttaki sabit dokunmatik yon panelinide isteginize gore ayarlayabiliyorsunuz led uyariyi arkadada gosterip renklerini degistirebilirsiniz basit ama gerekli seyler ve bence ince kenar olmasida cok super kullanimda elde muthis duruyor ve tuslarin arkada olmasi o kadar da kotu degil insan alisiyor bi mutdet sonra

Tuşların arkada olma sebebi çerçeveyi inceltmek olabilir :) Ama bildirim ışığının arkada olması biraz saçma olmuş :D
Sen kullanıyor musun cihazı?

ozakin70

ozakin70

Üye
Tuşların arkada olma sebebi çerçeveyi inceltmek olabilir :) Ama bildirim ışığının arkada olması biraz saçma olmuş :D
Sen kullanıyor musun cihazı?
Bildirimin arkada olmasi cihaz ters cevriliykende uyarinin gozukmesi icin yapilmis ve sadece arkada degil ondede mevcut cihazi kuzenime aldik burda olmadigi icin 3 gun kullandim ve cok memnun kaldim ilk defa bi androidden yüzüm güldü diyebilirim eger baska planim olmasaysi bende note 3le G2nin arasindan birini alirdim benim icin donanimin yaninda yazilim ve aksesuar cok onemli bu yuzden isterse ozellik bakimindan 2 kat daha iyi olsun begenmezsem almam

LG.G2.32GB

LG.G2.32GB

Üye
Evet beyler S3'ten Nexus4'e geçmek ne kadar mantıklı? Düşüncelerinizi alayim?
gmd al
Merak etme kardeşim telefona yapilabilecek herşeyi yaptim :D Emin olabilirsin. 1 kere telefonu hard brick yaptim. 100lerce kez soft brick. 4.2.2 test surumu yuzunden imei gitti. Daha neler neler :ehe Ama şu G2 işi aklima yatti onu iyice arastıracam :oke:
şiddetle lg g2yi tavsiye ediyorum

Invoke

Invoke

Üye
@LG.G2.32GB Adamda zaten s3 var gmd mantıksız olur.

Kerim.

Kerim.

Üye
Bence gerek yok (nexus4 daha iyi tabi ama)
Lg g2ye falan bakin derim.