Öneri S3 Wifi Bağlantı Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

soyga0123

Üye
    Konu Sahibi
S3 Wifi Bağlantı Sorunu
Selam, 1 ay önce s3 aldım ancak aldığıma pişman etti beni özellikle de android 4.3 sürümü... :vur
Wifi'ye başlarda normal şekilde bağlanabiliyordum ancak son 2 haftadır bağlanmıyor. "İp adresi alınıyor" deyip duruyor bir türlü ip adresi almıyor. Statik ip atıyorum bu kez bağlanıyor ama hiçbir şeye girmiyor yani bağlanmamış görünüyor. Biraz araştırdım ne bulduysam denedim ancak fayda etmedi. Aşağıda denediğim yöntemler var ancak hiçbirinden sonuç alamadım. Bunlar dışında çözüm önerisi olan varsa yazsın lütfen... :bilmem:
- *#0011# denedim olmadı. "wifi power: kapalı"
- Statik ip atadım olmadı.
- Modem yazılımını güncelledim olmadı.
- Güvenlik duvarını kapattım olmadı.
- Şifreleme türlerini (WEP/WPA/WPA2) değiştirip denedim olmadı.
- Farklı modemlerde denedim olmadı.
Bunlar dışında ne yapabilirim :bilmm:bilmm:bilmm
(NOT: Rot yapma vb. anlayan biri değilim)
(Bu arada aynı modeme bilgisayar sorunsuz bağlanıyor)

kralberk13

kralberk13

Üye
root kolayda istersen servise gönder bukadar şey denemişsin hiç biri olmamış benden usta arkadaşlar konuya cevap yazarlarsa güzel olur

soyga0123

Üye
    Konu Sahibi
root kolayda istersen servise gönder bukadar şey denemişsin hiç biri olmamış benden usta arkadaşlar konuya cevap yazarlarsa güzel olur
Öncelikle cevap için teşekkürler. Root anlamıyorum bir de servisle uğraşacak zamanım yok haftanın 7 günü doluyum. Root yapmak garantiyi öldürür mü?

kralberk13

kralberk13

Üye
bu basit bir root işlemi root kolay olmasıyla birlikte siline bilinir bir program ama root atmak wifiyi sağlamlaştırmaz sanırım

The Shadow

The Shadow

Üye
Format at.

• Beğen
Tepkiler: soyga0123
kralberk13

kralberk13

Üye
rica ederim formatı dene muhtemelen sonuç verecektir

kralberk13

kralberk13

Üye
evet foto video müzik uygulamalar rehber gider yedekleme programı indirip kura bilirsin rehber içinse ''
  1. rehber Menü > İçe/Dışa Aktar'a dokunun.
  2. SIM karttan içe aktar'a dokunun.
    Bir hesap seçmeniz istenirse, kişileri eklemek istediğiniz hesaba dokunun.
  3. Birer birer içe aktarmak için kişilere dokunun.
    Hepsini birden içe aktarmak için Menü > Tümünü İçe Aktar'a dokunun.

soyga0123

Üye
    Konu Sahibi
evet foto video müzik uygulamalar rehber gider yedekleme programı indirip kura bilirsin rehber içinse ''
  1. rehber Menü > İçe/Dışa Aktar'a dokunun.
  2. SIM karttan içe aktar'a dokunun.
    Bir hesap seçmeniz istenirse, kişileri eklemek istediğiniz hesaba dokunun.
  3. Birer birer içe aktarmak için kişilere dokunun.
    Hepsini birden içe aktarmak için Menü > Tümünü İçe Aktar'a dokunun.
Teşekkürler formatı biraz araştırdım nasıl yapılacağını buldum son çare bunu denerim. Tekrardan teşekkürler :alkis

xmustx

xmustx

Üye
formatla düzeliyo.ayrıca bilgisayarın varsa kies yükle s3 tanıt.sonra s3 ü yedekle.aynı problem olunca s3 ü bağlayıp verileri geri yükle herşey eski haline geri dönmüş olur ve bi daha format atmazsın

kralberk13

kralberk13

Üye
Yararım dokunduysa ne mutlu bana ayrıca kieside duyup indirmiştim isime yarayamadigi icin silmistim yani adini buraya yazmayı unuttum

• Beğen
Tepkiler: soyga0123
Rainesto

Rainesto

Üye
Hocam sorun çözüldü mü

kralberk13

kralberk13

Üye
Aynen sorun cozuldumu bizede bilgi verirsen seviniriz

soyga0123

Üye
    Konu Sahibi
Hocam sorun çözüldü mü
Öncelikle bu kadar geç cevap verdiğim için özür dilerim her zaman giremiyorum foruma. Sorun "kısmen" çözüldü. Sorunun kaynağı modeme ara kablo atıp o kabloyu ayrı bir modeme takmammış. Yani ana modeme bağlanmadığım için bu iki modem çakışıyor gibi bir şey. modeme bağlandıktan sonra *#0011# ile wifi-->power-->kapalı yapınca düzeliyor ama bazen yine kopma oluyor.
Aynen sorun cozuldumu bizede bilgi verirsen seviniriz
Öncelikle bu kadar geç cevap verdiğim için özür dilerim her zaman giremiyorum foruma. Sorun "kısmen" çözüldü. Sorunun kaynağı modeme ara kablo atıp o kabloyu ayrı bir modeme takmammış. Yani ana modeme bağlanmadığım için bu iki modem çakışıyor gibi bir şey. modeme bağlandıktan sonra *#0011# ile wifi-->power-->kapalı yapınca düzeliyor ama bazen yine kopma oluyor.

• Beğen
Tepkiler: Rainesto
antizem_47

antizem_47

Üye
4.3 zaten hata veriyor ya 4.2 ye dön yada root at yeni uyumlu kernel yukle

soyga0123

Üye
    Konu Sahibi
kralberk13

kralberk13

Üye
root yükle kardeşim sen garantiye gönderceksen rootu kaldırırsın yüklediğin roota girince rootu kaldır seçeneği var rahat ol

antizem_47

antizem_47

Üye
Unroot yaparak garintiye dondurursun sikinti yok

kralberk13

kralberk13

Üye
Aynen

Üst Alt