s3 mini kamera sesi

 • 25 Mart 2013
 • 15565 Okunma
 • 11 Cevap

 1. arkadaşlar telefon rootlu kamera sesini nasıl kapatabilirim yardım ederseniz sevinirim. saygılar
   


  Yazan: akata35
 2. Android cihazınızı sıklıkla fotoğraf çekmek için kullanıyorsanız bazen kamera sesi rahatsızlık verebiliyor ve kapatmak isteyebiliyorsunuz. Ama Android işletim sistemi üzerinde de bu sesi kapatıp açmak için ayrı bir seçenek konulmadığı için malesef bunu yapamıyorsunuz. Kamera sesini kapatmanın tek yolu telefonunuzu sessize almanız. Bu sefer diğer bildirimleri de kapatmış oluyorsunuz.

  Sessize almak yerine komple android cihazınızda kameranın çekim sesi kapatabilirsiniz. Bunun için cihazınızda Root yetkisi varsa /system/media/audio/ui içindeki camera_click.oggdosyasının adını değiştirip sonuna “.bak veya .off” eklemeniz yeterli. İsim değiştirmeden önce dosyayı orjinal haliyle telefon içinde başka bir yere yedeklemenizde fayda var. Çünkü eski haline getirmek istediğinizde sorun yaşarsanız yedeklediğiniz dosyayı eski yerine yapıştırabilirsiniz.

  Not: çekim sesini kapatsanızda auto focus sesi aktif kalır kapanmaz. Ayrıca ekran görüntüsü alma işlemi de sessize geçiyor onda da ses çıkmıyor.
  Alinti...
   
 3. S3 miniyi guncelledim son surum geldi.fakat tlfnu sessiize alsamda foto sesi cikiyor delirecem.fotoyu cok kullaniyorum isimle ilgili.ltfn yardim
   
 4. Senin rom'dan kaynaklanan bir sorun bu çünkü benim telefon sessiz de çekimde ses çıkarmıyordu,seninkinin çıkarmasının sebebinide biliyorum galiba farklı bir ülkenin rom'unu kullanıyorsun bazı ülkelerde sessiz çekim yapmak yasak :oke:
   
 5. Rom nasil degisir peki is geregi foto cekiorum Mail atiyorum evraklari.lutfen yardim

  - - - Eklendi - - -

  Buarada guncellemeden once tlfnu sessize alip cektgmde ses cikmiyordu.guncellemeden sonra boyle oldu
   
 6. Telefonun rootlu ise rootexploer kullanarak system/media/audio daki camera-click diye ses dosyası vardı doğru yazmamış olabilirim adına bakarım birazdan onu sil :oke:
   
 7. Telefonun rootlu ise rootexploer kullanarak system/media/audio daki camera-click diye ses dosyası vardı doğru yazmamış olabilirim adına bakarım birazdan onu sil :oke:
   
 8. Root nedir ben sifir aldim.ya eski surumu nasil yukleyevilirim bari oyle cozeyim
   
 9. Geri yükleme için FWleri bulup tele flashlıcan,bence rootla kolay bişey rootsuz android cihaz kullanan yoktur.
   
 10. Root nasil oluo kusura bakmayin bilmiyorrum
   
 11. 4.1.1 i geri nasıl yüklerim anlatırmısınız ben bu root olayını beceremiyorum root programını indirdim olmuyor. 4.1.1 yüklersem telefonu sessize aldığımda foto sesi çıkmıyor.
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
19/01/2019 - 11:04